pH-метр – це електронний прилад, який вимірює кислотність або лужність речовин. Калібрування pH-метра має бути завершено перед безпосереднім використанням. Типові застосування, де використовуються вимірювання pH, включають:

  • Контроль якості харчових продуктів
  • Нейтралізація pH в стоках
  • Виробництво паперу
  • Моніторинг навколишнього середовища
  • Аналіз параметрів рН в медичній сфері
  • Попередня обробка води
  • Контроль параметрів рН в басейні

Ви також можете визначити якість води, просто вимірявши її рівень pH. Коли рН рівень є надмірно кислим або лужним, це може свідчити про те, що вода містить високий рівень забруднень. Якщо ви хочете виміряти pH води або водного зразка, найточнішим методом є використання pH-метра.

Як робити калібрування ph-метра?

Коли ви вимірюєте рівень pH розчину за допомогою pH-метра, найважливішим інструментом, який ви повинні мати під рукою, є набір розчинів для калібрування pH – буферних розчинів pH. Розчини для калібрування pH-метрів професійного рівня мають високу стабільність і розроблені таким чином, щоб протистояти змінам, забезпечуючи стабільні та точні результати. Для отримання найбільш точних результатів вимірювання pH-метра рекомендується перед кожним використанням відкалібрувати пристрій принаймні двома калібрувальними розчинами.

Кожне калібрування за двома точками електрода перевірить його зсув та нахил. Однак кожен електрод буде змінюватися в міру старіння, що може зробити вимірювання pH менш точними. Коли ви калібруєте свій рН-метр, проблеми з електродом зменшуються, оскільки калібрування визначає фактичний зсув і нахил. Якщо ви виявите, що зміщення та нахил електрода вашого pH-метра істотно відрізняються від тих показників, які повинні бути, це означає, що ваш pH-електрод може бути забруднений або пошкоджений. Майте на увазі, що для калібрування pH-метра можна використовувати кілька різних розчинів, про які вам слід знати.

Якщо ви хочете відкалібрувати свій рН-метр, вам слід використовувати окремі буферні розчини, які включають розчини pH4, pH7 та pH10. Ці спеціальні буферні рішення полегшують отримання правильних значень pH. Перш ніж калібрувати рН-метр, переконайтеся, що розчини, які ви використовуєте свіжі. Калібрування слід почати з буферного розчину pH7, а потім використовувати розчин pH4 або pH10. Кроки, пов’язані з калібруванням pH-метра, прості та зрозумілі.

Помістіть електрод датчика pH безпосередньо в розчин pH7. Вимірювання досягне стабільності приблизно через 1 хвилину. рН-метр повинен відобразити вам значення pH 7,0 через розчин, який ви використовуєте. Якщо показання нижче або вище, pH-метр слід встановити на це значення.

Потім електрод слід ретельно промити деіонізованою (дистильованою) водою перед тим, як помістити електрод безпосередньо в розчин pH4 або pH10. На цьому етапі слід повторити перший крок, поки не отримаєте правильне вимірювання. На дисплеї рН метра повинно відобразитися показання pH 4,0 або pH 10. Різні показання означають, що ваш пристрій слід відкалібрувати, щоб врахувати цю різницю.

Для чого потрібне калібрування ph метра?

Точні вимірювання pH неможливо виконати за допомогою pH-метра, якщо він не був відкалібрований за стандартизованим буфером. Без належного калібрування вимірювач рН не зможе точно визначити значення pH розчину, який ви тестуєте.

Стандартизовані буфери – це зазвичай кольорові розчини, які гарантовано мають певне значення рН. Зазвичай їх можна придбати у спеціалізованому магазині, наприклад інтернет- маркеті https://simvolt.ua/. Ці буфери мають вирішальне значення для правильної роботи рН-метра.

Буферний розчин для калібрування ph-метра

Систематичне калібрування рН-метра необхідне:

  • Щоб зберегти високу точність вимірювання. Для складання калібрувальної кривої необхідні щонайменше три еталони. Без стандартизованого буфера pH для калібрування рН-метра результати будуть неточними та марними.
  • Щоб уникнути дрейфу. Відомо, що більшість pH-метрів і електродів загалом відхиляються від каліброваних налаштувань. Важливо регулярно калібрувати рН-метр, щоб гарантувати отримання точних результатів. Дрифту не уникнути. Регулярно калібруйте свій рН-метр, щоб підтримувати високу точність вимірювання.
  • Щоб врахувати відмінності. Використання стандартизованих буферних розчинів під час калібрування також допомагає запобігти розбіжності між зразками. Належні стандарти дозволяють уникнути таких проблем, як різниця іонної сили та інших проблем, пов’язаних з мембраною.

Як часто потрібно калібрувати pH метр?

Частота калібрування pH-метра залежить від того, наскільки, на вашу думку, пристрій був забруднений під час тестування зразків і як часто ви ним користуєтесь. Якщо ви часто використовуєте рН-метр, його потрібно часто калібрувати. Те ж саме вірно, якщо ви виявите, що ваш рН-метр сильно забруднений. Якщо ви хочете уникнути помітних помилок вимірювання, подумайте про систематичне калібрування pH-метра. РН-метр обов’язково слід відкалібрувати, якщо:

  • Ви використовуєте абсолютно новий електрод
  • Ви вирішили очистити електрод
  • Коли електрод або рН-метр не використовувалися протягом тривалого часу
  • Коли вам потрібно отримати точні значення вимірювання
  • Після того, як ви проводили вимірювання в сильно забрудненому розчині

Якщо вам потрібні точні показники pH для будь-якого типу застосування, важливо, щоб отримані вимірювання були точними. Ви можете визначити точність вашого pH-метра за допомогою розчинів для калібрування pH. Пройшовши цей процес, ви зможете відкалібрувати датчик і переконатися, що отримані показання є точними.

Незважаючи на те, що сам процес калібрування може бути тривалим, він необхідний через те, наскільки неточними можуть стати показання зі старінням електрода. З часом процес калібрування стане простіше, коли ви звикнете до нього.

Скільки можна зберігати розчин для калібрування ph метра?

Буферні розчини мають гарантований термін придатності від 6 до 12 місяців з дати виготовлення. Для точності калібрування рН-метра рекомендується використовувати буфер не більше одного місяця після відкриття. Буфери слід зберігати в щільно закритих, бажано герметичних ємностях з поліетилену або боросилікатного скла. Буфери не слід повертати в пляшки після проведення процедури калібрування.

Буферний розчин для ph-метра

Коли пляшка відкрита, буферний розчин піддається впливу повітря. Повітря містить 0,04 % CO2, і цей газ поглинається буферним розчином у вигляді вугільної кислоти, що призводить до зниження рівня pH розчину. Буферні розчини pH 4,01 і pH 7,0 не такі чутливі, і якість буфера не погіршується так сильно, коли пляшку відкривають. Лужні буфери набагато більш чутливі до впливу повітря, і pH буде продовжувати падати. Тому особливо важливо, щоб буфер pH 10,01 зберігався в закритій пляшці і не зберігався довго після відкриття.

Буферні розчини pH слід завжди зберігати в сухому прохолодному місці та відповідно утилізувати, якщо вони залишилися після закінчення терміну придатності, який надрукований на пляшці.