Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–18:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
UAH USD
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Рефрактоміри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Показник заломлення і рефрактометрія

Рефракція, або заломлення світла - це явище відхилення променя від прямолінійного поширення при проходженні через кордон середовищ з різною оптичною щільністю. Рефракція характеризується абсолютним показником заломлення  (показує у скільки разів швидкість поширення світла в середовищі менша, ніж швидкість світла у вакуумі) і відносним (відношення швидкості світла в повітрі до його швидкості в речовині). Показник заломлення залежить від довжини хвилі (дисперсія), температури, агрегатного стану, а також від концентрації речовини. Саме ця остання залежність і дозволяє використовувати рефрактометрію для контролю концентрації речовин.

Класифікація рефрактометрів і принципи їх роботи

Рефрактометри можна класифікувати залежно від сфери застосування, методу вимірювання (пряме вимірювання кутів заломлення, методи повного внутрішнього відображення, інтерференційні методи), призначення (рефрактометри промислові, лабораторні, портативні), принципу роботи (електронні та ручні).
Особливо популярними є ручні рефрактометри, які характеризуються високою точністю вимірювань, компактними розмірами, вони прості і зрозумілі у використанні, а також, що особливо важливо, не містять ніяких електронних елементів та джерел живлення. Це, при правильному використанні, істотно продовжує термін їх експлуатації.

Принцип роботи ручного рефрактометра ґрунтується на методі ковзаючого променя або ПВВ (повного внутрішнього відбивання). Досліджувана речовина наноситься на призму з високим коефіцієнтом заломлення. У першому випадку промінь світла проходить з оптично менш щільного середовища (досліджувана речовина) в оптично більш густе (призма). Граничний кут заломлення буде відповідати куту падіння 90° (ковзаючий промінь), а кутів заломлення, більших за граничний, не виникає взагалі. Тоді в заломленому світлі виникне різка межа між світлою і темною ділянкою. Джерелом світла може бути денне світло, лампа розжарювання або інші джерела видимого світла. Далі все просто - дослідник спостерігає за шкалою через окуляр і визначає межу поділу між освітленою і неосвітленій областю. Результат отримуємо в тих одиницях, в яких проградуйована шкала.

Для компенсації температурних ефектів, рефрактометри ручні можуть бути оснащені системою автоматичної компенсації температури. Вона реалізується за допомогою біметалічної пластини, що змінює свою довжину під впливом температури, чим вносить зміни в оптичний хід променів. Це дозволяє повністю нівелювати вплив температурних ефектів на визначення показника заломлення. Перед застосуванням, рефрактометр необхідно відкалібрувати за допомогою дистильованої води або калібрувальних розчинів.

Застосування рефрактометрів. Купити високоякісний рефрактометр

Широке застосування для виробництва, агропромислового комплексу, науково-дослідних та інших завдань знайшли методи рефрактометрії.
У харчовій промисловості використовують рефрактометри зі шкалою Brix для контролю концентрації цукру в сировині і готовій продукції, для контролю вмісту алкоголю у вині та пиві, для аналізу винного сусла і сусла для виробництва пива, при виробництві цукру з буряка і тростини, джемів, меду, пюре, сиропу і т.д. Причому вибирати прилад слід відповідно до діапазону концентрацій, в якому збираєтеся працювати. Є спеціальні рефрактометри для низькоконцентрованих речовин, середньої і високої концентрації, а є рефрактометри універсальні. Присутні три шкали для різних концентрацій досліджуваної речовини в моделі Walcom REF 107/117 рефрактометра. Купити такий прилад, або інші рефрактометри для періодичних контрольних вимірювань і для аналізу речовин в потоці, Ви зможете в нашому маркеті.

Незамінним буде рефрактометр і при вирощуванні овочів і фруктів, у вирощуванні винограду та виноробстві. За допомогою рефрактометрів визначають цукристість фруктів, концентрацію спирту в виноградне вино. Прилади дозволяють контролювати, наскільки дозріли плоди і визначити оптимальний період збору врожаю, проаналізувати якість зібраного врожаю, а також контролювати концентрації при обробці і упаковці. Одиниці виміру Brix, Vol, Baume, w/w, і Oe, KMW (Ваво).

У хімічній промисловості, в нафтопереробній та газовій промисловості, завдання аналізу концентрації технологічних розчинів, контролю ступеня полімеризації при виробництві пластику і смол, концентрацій прядильних розчинів, та ін. - успішно виконують рефрактометри. Купити такі рефрактометри з гарантією якості від виробника і за досить демократичною ціною пропонує наш маркет.

У медицині та ветеринарії рефрактометри визначають параметри фізіологічних рідин (крові, сечі, наявності білка, питомої ваги сечі, та ін.). Для басейнів, СПА та рибних господарств вони незамінні при визначення концентрації солі у воді. У фармацевтичній промисловості, при виробництві паперу і клею, для науково-дослідних завдань, для контролю концентрації мастильних та охолоджувальних емульсій, для визначення температури замерзання антифризу і омивачів скла, концентрації електролітів в акумуляторних батареях, навіть для аналізу дорогоцінних каменів і завдань екології. Список можна продовжувати.

Думаю, Ви переконалися в універсальності і багатопрофільності методів рефрактометрії, головне - правильно вибрати прилад. А в цьому Вам неодмінно допоможуть консультанти маркету вимірювальних приладів SIMVOLT. Якщо Ви почали пошуки в інтернеті з думкою "Вибрати недорогий рефрактометр" то SIMVOLT саме той сайт, на якому обов'язково знайдеться прилад безпосередньо для Ваших задач.

Вгору