Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Безперебійні джерела живлення

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Для багатьох організацій джерело безперебійного живлення (UPS) може представляти значні капіталовкладення. Тому важливо мати загальне уявлення про те, скільки років триватимуть ці інвестиції. Що стосується рішень для живлення, визначення довговічності залежить від розуміння життєвого циклу ключових компонентів ДБЖ, таких як батареї, вентилятори та конденсатори. Ці знання необхідні не лише для оцінки тривалості роботи ДБЖ, але й для визначення критичних параметрів обслуговування, включаючи вимоги до профілактичного обслуговування, оптимальний час для заміни батареї та визначення того, коли є найбільший ризик вийти з ладу ДБЖ.

Безперебійні джерела живлення

Серце будь-якої системи ДБЖ – батареї – електрохімічні накопичувачі енергії, які перетворюють хімічну енергію в електричну енергію, яка використовується ДБЖ для роботи під час втрати електроенергії. Оскільки їхні хімічні речовини природним чином виснажуються з часом, навіть батареї ДБЖ, за якими добре доглядають і які обслуговуються належним чином, все одно потребуватимуть періодичної заміни, як правило, кожні три-п’ять років.

Хоча основною функцією батареї ДБЖ є передача підключеного навантаження в разі відключення електроенергії, батареї також підвищують надійність системи під час нормальної роботи. Завдяки здатності розпізнавати навіть невеликі коливання напруги, що надходить, ДБЖ перемикається на живлення постійного струму та перетворює його на живлення змінного струму, коли вхідна напруга мережі падає нижче або перевищує безпечний рівень напруги. Таким чином, батареї ДБЖ запобігають потраплянню брудної енергії на чутливе електронне обладнання – особливо важливо в сільській місцевості та інших середовищах, де електропостачання часто нестабільне.

При роботі в умовах навколишнього середовища (від 20 до 25 °С) очікуваний термін служби більшості батарей ДБЖ становить від трьох до п’яти років. Однак батареї можуть вийти з ладу набагато швидше в умовах, що виходять за межі рекомендованих параметрів для системи ДБЖ. Крім того, ДБЖ, який працює в середовищі з низькою якістю електроживлення, є ще одним фактором, який може скоротити термін служби, оскільки це може спричинити часте перезарядження батарей. Термін служби батареї також може бути значно скорочений, якщо організація не займається регулярним обслуговуванням і профілактичним обслуговуванням.

На жаль, батареї ДБЖ можуть вийти з ладу без попередження – що може мати жахливі наслідки, якщо станеться відключення електроенергії та водночас знизиться критичне навантаження. Батареї, термін служби яких наближається до кінця, можуть відображати такі попереджувальні знаки, як повторювані сигнали тривоги, блимання індикаторів панелі та ненормальне відображення клем. Щоб забезпечити постійну надійність і безвідмовну роботу, оптимальним підходом є регулярне обслуговування та заміна батареї.

Всі безперебійні джерела живлення вимагають регулярного обслуговування та періодичної заміни компонентів. З цих причин усі системи ДБЖ мають вбудований байпас для маршрутизації вхідного живлення навколо системи та безпосередньо до пристроїв, коли це необхідно. Якщо ДБЖ виходить з ладу, байпас негайно працює як статичний вимикач.

Сучасні системи ДБЖ набагато ефективніші, ніж десять років тому, і вони зберігають майже ту саму ефективність від низького до високого навантаження. Багато ДБЖ тепер пропонують складну версію байпасу, відому як економічний режим (екорежим). ДБЖ в економічному режимі може повернутися до повної роботи коли це необхідно.

У джерелах безперебійного живлення використовуються три основні типи батарей: нікель-кадмієві, свинцево-кислотні та літій-іонні. Немає єдиної «найкращої» акумуляторної технології ДБЖ – вибір слід робити в кожному конкретному випадку.

Свинцево-кислотні батареї мають перевірену історію надійності при використанні в системі безперебійного живлення. У великих потужностях, де вага не є основною проблемою, вони є найбільш економічним вибором. Ця економічна ефективність поєднується з іншими характеристиками, такими як низький внутрішній опір і висока стабільність.

Свинцево-кислотні акумулятори бувають двох різних типів:

  • Герметичний свинцево-кислотний (SLA) акумулятор, це найпоширеніший тип у сучасних системах ДБЖ. Зазвичай вони мають термін служби від 5 до 10 років. Найкраще зберігати їх у сухому приміщенні з контрольованим кліматом при температурі 20 - 25 °C.
  • Батареї VRLA герметично закриті всередині корпусу, оснащеного клапаном, який пропускає газ, якщо тиск всередині сильно збільшується, звідси термін «регульований клапаном».

Він пропонує переваги в широкому робочому діапазоні температури (-40 ~ +55 °C) і збільшеному терміні експлуатації. Надійне джерело безперебійного живлення купити можна в інтернет-маркеті https://simvolt.ua/.

Нікель-кадмієві (NiCd) акумулятори раніше були популярним варіантом для пристроїв, які використовувалися в телекомунікації, але вони все ще використовуються для ДБЖ у місцях з підвищеним температурним діапазоном. Електроди акумулятора складаються з гідроксиду нікелю на позитивній пластині та гідроксиду кадмію на негативній пластині. NiCd пропонує такі переваги, як 20-річний термін експлуатації, здатність витримувати широкий температурний діапазон (-20 ~+40 °C), тривалий термін служби та стійкість до глибоких розрядів.

Літій-іонні (Li-Ion) батареї давно використовуються в електронних пристроях, таких як ноутбуки та смартфони, а зараз вони є основними елементами які застосовують при виготовленні електромобіля. Але останнім часом вони все більше використовуються для джерел безперебійного живлення та інших систем накопичення енергії.

Безперебійники

Перевагами Li-Ion батарей є більш висока надійність порівняно з традиційними VRLA/SLA акумуляторами завдяки вбудованій системі моніторингу й керування батареєю, які перевіряють кожну окрему комірку на наявність будь-яких змін у продуктивності.

Ще одна перевага літій-іонних акумуляторів – швидший час заряджання, триваліші цикли роботи та принаймні подвоєний термін служби порівняно з VRLA/SLA.

Батареї Li-Ion генерують менше тепла та відмінно працюють при вищих температурах, тобто їм не потрібно стільки кондиціонування повітря, що може зменшити витрати на охолодження.

Якщо у вас виникнуть труднощі при виборі БДЖ зверніться до спеціалістів нашої компанії, які допоможуть підібрати джерело безперебійного живлення ціна на яке вас влаштує.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.