Основні види безперебійників для дому

Джерело безперебійного живлення потужністю 3 кВт – це ідеальне джерело живлення, яке допоможе впоратися з можливими відключеннями або стрибками напруги в будинку.

Насправді максимальне навантаження, яке може витримати будинок, зазвичай становить 3 кВт, і, встановивши його перед електричною системою, ми можемо гарантувати стандартну автономність у 10 хвилин або правильну більшу автономність з урахуванням конкретних потреб, щоб зупинити електроніку або периферійні пристрої, захищаючи їх від сильних стрибків напруги.

Установка ДБЖ в приватному будинку призначена для забезпечення безпеки різного електрообладнання, встановленого в мережі, і може призвести до втрати роботи, якщо дані не зберігаються постійно.

Джерела безперебійного живлення для роутера

Електрика стала незамінною, оскільки вона відповідає за наше благополуччя в домі. На сьогоднішній день в будинку є багато «найнеобхідніших» приладів:

  • Побутова техніка.
  • Бездротові телефони.
  • Електрична автоматика (двері, ворота та ін.).
  • Системи сигналізації.
  • Wifi роутер.

Раптове відключення електроенергії може призвести до припинення роботи сімейного бізнесу, не кажучи вже про пошкодження, пов’язані з роботою морозильника та холодильника, що спричинить значні проблеми.

Переваги UPS для дому

Для електронних пристроїв, які ми маємо вдома, ДБЖ є найкращим рішенням. ДБЖ – це пристрій, основною функцією якого є підтримка напруги та забезпечення безпечної роботи в разі збою електроживлення. У разі збою живлення пристрій автоматично почне подавати живлення від підключеного акумулятора.

ДБЖ здатний підтримувати живлення протягом певного часу, залежно від споживання електроенергії підключеними пристроями та ємності акумулятора. Під час роботи на настільному комп’ютері раптове відключення живлення може призвести до втрати даних. Завдяки інвертору ми отримуємо повідомлення про збій живлення, що дозволяє зберегти прогрес і безпечно вимкнути пристрій.

Види джерел безперебійного живлення

Існують різні типи ДБЖ, і при виборі моделі враховується потужність навантаження, яке захищається.

  • UPS Offline. Цей тип ДБЖ зазвичай найдешевший і найпростіший. Оскільки це не онлайн-пристрій, вони не починають працювати відразу після відключення електроенергії, а лише через 5–10 мілісекунд після початку відключення. З цієї причини цей тип ДБЖ не дуже підходить для захисту серверів (потрібні негайні дії). На відміну від лінійно інтерактивного UPS, немає фільтра EMI для стабілізації вихідного струму.
  • Онлайн ДБЖ подвійного перетворення. На відміну від ДБЖ Offline і лінійно інтерактивного, ці ДБЖ у разі переривання роботи мережі негайно втручаються, щоб негайно забезпечити необхідну енергію, не викликаючи мікроперебоїв, які можуть пошкодити чутливе обладнання, наприклад сервери. Вони живляться безпосередньо від внутрішньої батареї, а не від мережі, як у випадку автономних пристроїв. Цей тип ДБЖ ідеально підходить для серверів, центрів обробки даних, систем резервного копіювання та надчутливого електричного обладнання. ДБЖ гарантує захист від стрибків напруги завдяки своїй здатності створювати чисту синусоїду на виході.
  • Лінійно інтерактивний UPS. Цей тип ДБЖ спрацьовує лише за 5 мілісекунд, стабілізує струм за допомогою регулятора напруги під назвою Avr і є пристроєм з найкращим співвідношенням ціни та якості, навіть якщо вони підходить не для всього суперчутливого обладнання. Тільки найкращі структури, які взаємодіють з лінією, здатні генерувати чисті синусоїди для захисту підключених пристроїв. Онлайн ДБЖ із подвійним перетворенням виявляється дуже дорогим, тому якщо ви шукаєте ДБЖ для свого комп’ютера, лінійно інтерактивний UPS – найкращий вибір.

Види ДБЖ для роутера та сфери застосування

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) – це електричний пристрій, який забезпечує живлення навантаження, навіть якщо джерело живлення (зазвичай це мережеве живлення) виходить з ладу (переривається). Більшість ДБЖ забезпечують майже миттєве резервне забезпечення, але багато пристроїв мають коротке переривання або коливання напруги/струму. Резервне забезпечення може забезпечити будь-яка технологія накопичення енергії, як-от батареї, суперконденсатори або маховики, що накопичують потенційну енергію, але більшість з них засновані на батареях.

Зазвичай джерела безперебійного живлення використовуються для роботи з важливими комп’ютерними, медичними чи іншими електричними навантаженнями, щоб переконатися, що будь-які перебої, коливання напруги, перебої (тривала низька напруга) або тривалі відключення електроенергії не впливають на ці робочі навантаження. Вони використовуються, щоб уникнути будь-якої втрати даних, пошкодження даних, впливу на пацієнтів або доступності важливої інформації для будь-яких інших продуктів/послуг.

Які існують типи ДБЖ?

Якщо говорити простими словами, розрізняють два основних типи ДБЖ: у режимі очікування та в режимі онлайн.

Резервний ДБЖ (автономним ДБЖ) проходить через мережу живлення в нормальному режимі роботи, а в разі збою живлення виконує швидке перемикання та вмикає інвертор, що працює від батареї, щоб забезпечити живлення електричного робочого навантаження. Зазвичай існує дуже невелика затримка (мілісекунди) у перемиканні. ДБЖ у режимі очікування – це ДБЖ змінного струму, що означає, що вихідна потужність подібна до живлення від мережі, і багато з них призначені для забезпечення резервного живлення ІТ-навантаження протягом певного періоду часу, поки резервне живлення повертається. Більшість резервних ДБЖ використовують свинцево-кислотні батареї, вони схожі на батареї, що використовуються в автомобілях.

Онлайн ДБЖ має ланцюг, у якому інвертор завжди ввімкнено та забезпечує живлення робочого навантаження. Більшість цих ДБЖ розроблені для критичних робочих навантажень, тому немає перерв. Більшість цих ДБЖ, доступних на ринку, також базуються на свинцево-кислотних батареях і забезпечують короткий час резервування.

Які типи батарей використовуються в ДБЖ?

У більшості звичайних ДБЖ використовуються свинцево-кислотні батареї. Той самий тип, що використовується у вашому автомобілі. Свинцево-кислотні акумулятори перевірені часом, але вони важкі, мають значно меншу глибину розряду (це означає, що потрібна більша ємність), мають короткий термін служби та містять рідини (кислоти). Свинцево-кислотні батареї добре працюють для короткочасного резервного живлення, необхідного для обладнання професійного центру обробки даних, але для домашнього використання для маршрутизатора, який у 25 разів перевищує обсяг маршрутизатора, протягом години або близько того резервного живлення не є практичним та економічним рішенням.

Деякі моделі ДБЖ використовує LiIon (літій-іонні) елементи. Той самий тип елементів живить ваш мобільний телефон і більшість електромобілів. Ці батареї менші (вони мають більш ніж у три рази більшу щільність енергії, ніж свинцево-кислотні батареї), ефективні (не виділяють багато тепла або випаровування) і служать довше.

LiIon елементи використовуються в ДБЖ для маршрутизатора. Літій-іонні елементи значно менші (енергетично щільні), ефективніші, можуть витримувати набагато більшу глибину розряду і, найголовніше, мають тривалий термін служби.

Більшість звичайних джерел ДБЖ на основі свинцево-кислотних батарей мають гарантію 6–12 місяців. Моделі з літій-іонними елементами можуть надати до 3 років гарантії.

ДБЖ для роутера

ДБЖ якої потужності мені потрібен?

Конфігурація ДБЖ, яка вам потрібна, залежить від трьох ключових параметрів

  • Поточний рейтинг вашого маршрутизатора (в амперах).
  • Номінальна напруга вашого маршрутизатора (більшість – 12 В, деякі – 9 В, і дуже небагато – 19 В або 5 В).
  • Потрібні години резервного копіювання – це залежить від того, наскільки довго у вас відбулося відключення електропостачання.

Чи можу я використовувати павербанк як ДБЖ?

Хоча технічно ви можете використовувати блок живлення для живлення маршрутизатора WiFi у разі відключення електроенергії, але є кілька речей, про які вам потрібно знати.

  • Більшість павербанків не розроблені для постійного живлення та не забезпечують термобалансування.
  • Вихід Power Bank зазвичай має тип USB-A і забезпечує 5 В. Для живлення WiFi-роутера вам знадобиться спеціальний кабель, який перетворює USB-A на DC-циліндр. Тоді вам знадобиться схема регулювання напруги, щоб перетворити цю напругу на 12 В/9 В/19 В відповідно до потреб вашого маршрутизатора.
  • Вам також знадобиться спеціальна схема заряджання, яка безперервно заряджає елементи, але не пошкоджує батареї в процесі (у випадку з ДБЖ ми маємо запатентовану конструкцію заряджання-розряджання, яка продовжує термін служби батареї).
  • Деякі з маршрутизаторів WiFi чутливі до напруги, і вам також може знадобитися схема вирівнювання напруги, інакше, коли акумулятор розрядиться, ваш маршрутизатор WiFi вимкнеться.

Отже, якщо у вас немає досвіду роботи з електронікою та потрібного обладнання, не використовуйте Power Bank як ДБЖ WiFi-маршрутизатора, щоб не зіпсувати свій роутер.

Критерії вибору джерела безперебійного живлення для роутера

ДБЖ для роутера є важливим елементом вашої стратегії захисту електроенергії, тому вибір правильного ДБЖ, здатного забезпечувати достатньо електроенергії для досягнення ваших цілей, є ключовим. Враховуйте наступні фактори:

  • Навколишнє середовище. Розуміння можливостей і обмежень середовища установки є життєво важливою частиною процесу проектування та планування системи живлення. Системи ДБЖ бувають різних форм. Наприклад, баштові моделі компактні та зазвичай розміщуються на столах для захисту комп’ютерів, тоді як стійкові моделі зазвичай використовуються в кімнатах IDF. Деякі моделі ДБЖ мають конструкцію «стійка-башта», яка адаптується до всіх типів установок.
  • Вимоги до живлення. Визначте кількість електроенергії, необхідної для критичних програм у вашій інфраструктурі. ДБЖ повинен витримувати загальне електричне навантаження підключеного до нього обладнання. Будь-який пристрій, підключений до вашої системи ДБЖ, становить навантаження, а всі підключені пристрої є частиною загального навантаження. Розрахунок загального навантаження важливий, оскільки система ДБЖ має бути достатньо потужною, щоб витримати цю потужність. Переконайтеся, що потужності достатньо для поточного навантаження та зростання. Додавання батарей до існуючої системи ДБЖ може бути ефективним підходом до резервного живлення. Завдяки зовнішнім акумуляторним шафам системи ДБЖ можуть бути налаштовані на годину або більше часу роботи, забезпечуючи безперервність роботи.
  • Час роботи від батареї. Час роботи від батареї розраховує кількість хвилин (годин), протягом яких ДБЖ може забезпечити резервне живлення від батареї для підключеного обладнання у разі збою. Зі збільшенням потужності час роботи зменшується. Системи безперебійного живлення, які залежать від батареї для забезпечення живлення (інтерактивна лінія), розряджатимуть свою батарею частіше, ніж системи ДБЖ, які обумовлюють живлення за допомогою процесу подвійного перетворення.
  • Захист живлення. Для центрів обробки даних і критично важливих об’єктів наявність ДБЖ із належним захистом живлення має важливе значення для забезпечення доступності. Деякі системи ДБЖ мають схему придушення перехідних стрибків напруги (TVSS), яка забезпечує захист підключеного обладнання від вхідних стрибків, стрибків напруги та інших аномалій напруги, наявних у вхідному джерелі живлення. Інші системи ДБЖ мають резервну конструкцію, як-от подвійне перетворення, що також допомагає забезпечити доступність електроенергії та її роботу навіть у разі перебоїв у електроживленні, коливань і відключень.
  • Вимоги до тривалості роботи. Щоб забезпечити безперервну доступність, розгляньте систему класифікації рівнів, яка допомагає менеджерам центрів обробки даних, ІТ та об’єктів зрозуміти проблеми, пов’язані з часом безвідмовної роботи, і способи досягнення рівня продуктивності безвідмовної роботи, який відповідає їхнім бізнес-цілям. Щоб визначити відповідний рівень безвідмовної роботи, враховуйте не лише тривалість простою, яку ви можете собі дозволити, а й важливі функції центру обробки даних, зокрема: живлення, охолодження, моніторинг, безпеку та зручність обслуговування.

Як вибрати ДБЖ для роутера

UPS – це абревіатура від «джерело безперебійного живлення». Він складається з трьох частин: схеми керування, акумуляторної батареї та інвертора. ДБЖ може заряджати акумуляторну батарею через електромережу, тому, коли в мережі виникають проблеми з живленням, ДБЖ може передавати навантаження на підключене обладнання для використання.

Зазвичай джерело безперебійного живлення може забезпечити живлення навантаження лише в разі відключення електроенергії. Насправді це не єдина функція ДБЖ. На додаток до живлення навантаження, ДБЖ також має функції стабілізації напруги, фільтрації, запобігання перенапруги та шуму тощо. Він може забезпечити чисте живлення для висококласного аудіовізуального обладнання, забезпечуючи при цьому нормальну роботу комп’ютера та запису даних. Це зменшить кількість збоїв обладнання та втрати даних у споживача.

З популяризацією ДБЖ, він отримав широке застосування в усіх сферах життя та в різних середовищах. Нижче наведено характеристики ДБЖ у різних областях застосування:

Домашнє використання: Більшості людей не вистачає концепції захисту інформаційно-комунікаційного технологічного обладнання (ІКТ) за допомогою ДБЖ, і вони часто нехтують проблемами живлення (відключення електроенергії, миттєві перебої в електропостачанні, аномальна перевищення/зниження напруги, миттєві зміни частоти тощо). Це потенційна криза для обладнання і інформаційно-комунікаційних технологій. У помірних умовах може статися аномалія обладнання або збій, у серйозних умовах може призвести до остаточного пошкодження обладнання. Витрати на придбання обладнання є меншою проблемою. Невдача зберегти збережені файли в обладнанні засмучує. Концепція використання UPS схожа на придбання страховки. Завдяки цьому страхуванню більше не потрібно турбуватися про заподіяння шкоди ІКТ-обладнанню через проблеми з живленням.

ДБЖ для домашнього роутера

Загалом, першим фактором, який слід враховувати при покупці ДБЖ, є потужність. Перше, що потрібно зробити, це визначити, яке обладнання буде підключатися до ДБЖ. Наприклад, якщо персональний комп'ютер має вбудований блок живлення на 750 Вт, 27-дюймовий екран має вбудований адаптер на 150 Вт, багатозадачний принтер має адаптер на 90 Вт, бездротовий маршрутизатор має адаптер на 20 Вт, а NAS Ethan має адаптер на 90 Вт, загальне навантаження цієї конфігурації становить близько 1100 Вт. Тоді вибір ДБЖ буде залежати від бюджету. Коефіцієнт потужності автономного ДБЖ становить приблизно 0,6. З цією конфігурацією слід придбати продукт із номінальною потужністю щонайменше 1100 Вт/0,6=1833 ВА. Інтерактивний коефіцієнт потужності мережі становить приблизно 0,7, тому слід купувати продукт потужністю понад 1100 Вт/0,7=1571 ВА. Онлайн-фактор потужності становить близько 0,9, слід купувати продукт потужністю понад 1100 Вт/0,9=1222 ВА. Зазвичай ми купуємо ДБЖ з більшою потужністю в обмін на довший час живлення. Вибір ДБЖ із більш ніж удвічі більшою необхідною потужністю навантаження не тільки забезпечить більший час роботи під час відключення електроенергії, але й захистить ваше обладнання від перебоїв.

Повний асортимент моделей ДБЖ для домашнього застосування можна знайти на сайті https://simvolt.ua/. Якщо у вас вдома є висококласне аудіовізуальне обладнання, рекомендується використовувати лінійно-інтерактивні ДБЖ. Підключення ДБЖ до персональних комп’ютерів, невеликих маршрутизаторів, NAS, невеликого регіонального мережевого обладнання, робочих станцій забезпечить безперебійний доступ до хмарних даних. Підключення систем безпеки та моніторингу до ДБЖ також допоможе підтримувати домашню обстановку без порушень безпеки через перебої в живленні.