Напівсуха стяжка повинна сохнути довго. Не рекомендується штучно пришвидшувати цей процес, оскільки це може негативно позначитись на її якості.

І якщо для набрання первинної міцності зазвичай достатньо кількох днів, щоб можна було вільно по ній ходити та продовжувати ремонтні роботи, то перед укладанням підлогового покриття зайва вологість є критичною. Поява плісняви через кілька місяців після завершення ремонтних робіт у квартирі чи будинку це звичний результат недотримання вимог з вологості перед укладанням підлогового покриття.

Існують різні методи контролю та вимірювання вологості стяжки. Найбільш правильним і професійним є використання спеціального приладу вологоміра. І цей вологомір повинен мати проникну здатність більшу, ніж 23 верхніх сантиметри стяжки.

Особливістю напівсухої стяжки є те, що вона сохне нерівномірно у своїй товщі. Відповідно, суха на вигляд стяжка може бути достатньо вологою у глибині, а волога з часом обов’язково створить вам проблеми. Саме тому ми рекомендуємо використовувати діелькометричний вологомір деревини та будівельних матеріалів від українського виробника METRINCO — модель M120W.

Особливості моделі вологоміра METRINCO (МЕТРІНКО) M120W:

  • Максимальна швидкість і простота експлуатації.
  • Висока точність вимірювання.
  • Глибина сканування  50 мм.
  • Наявність багатьох калібрувань для вимірювання найрізноманітніших типів будівельних матеріалів (напівсуха стяжка, «мокра» стяжка, гіпсова штукатурка, цементно-піщана штукатурка тощо).

Якою повинна бути вологість стяжки перед укладанням підлогового покриття?

За загальною практикою, не більше 2‒3 % вологості.

Як виміряти вологість стяжки за допомогою вологоміра METRINCO M120W. Покрокова інструкція:

Крок 1. Увімкніть кнопкою POWER прилад. Натисніть клавішу SET та стрілками вгору і вниз прогортайте меню із калібруваннями, поки не виберете необхідне (у нашому випадку БМ3).

Крок 2. Прикладіть прилад антенами для вимірювання до стяжки і дочекайтесь стабілізації показань приладу. На екрані з’явиться вологість вашої стяжки.

Крок 3. Повторіть вимірювання в різних точках підлоги. Якщо значення в певних точках більше, ніж 3‒3,5 %, то ваша стяжка не готова до укладання на неї підлоги.

Поради та рекомендації з використання вологоміра METRINCO M120W

1. Особливістю вологоміра METRINCO M120W є те, що діапазон вимірювання групи БМ3 складає від 0 до 7,5 %. Якщо вологість стяжки значно більша за 7,5 %, прилад все рівно буде показувати 7,5 %. Відповідно, якщо при вимірюванні в різних частинах підлоги у вас на екрані постійно виникає цифра 7,5 %, це означає, що стяжка дуже волога, і її вологість знаходиться за межами діапазону роботи приладу.

2. Вологомір стяжки M120W має корисну функцію утримування результатів вимірювання на екрані. Під час вимірювання натисніть кнопку HOLD і результат утримається на екрані. Для скидання натисніть кнопку HOLD ще раз.

3. Прилад буде мати велику похибку, якщо в зоні вимірювання будуть знаходитись металічні предмети. Якщо ви армували вашу стяжку металічною сіткою, переконайтесь, що шар цементу над нею складає не менше 30 мм.

Процес контролю вологості стяжки з використанням вологоміра METRINCO M120W є швидким та простим.

Придбати вологомір деревини і будівельних матеріалів METRINCO M120W ви можете в Маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT. Переходьте за посиланням: https://simvolt.ua/profesyniy-nvch-vologomr-derevini-budvelnih-materalv-metrinco-m120w.html/