Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Термопари і термодатчики

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Термопари і термоелементи

Температура - найважливіший параметр навколишнього середовища, мікроклімату в приміщенні, виробничого процесу. Існують найрізноманітніші прилади для вимірювання температури - термометри, пірометри, тепловізори, термологери і т.д. До числа найбільш поширених і використовуваних пристроїв відносяться і термопари.

Термопари і їх особливості

Купити термопару пропонують різні виробники, в Україні найбільш вигідні умови клієнти знайдуть в інтернет-магазині SIMVOLT.

Термопара або термоелектричний перетворювач являє собою досить простий прилад, робота якого ґрунтується на термоелектричному ефекті (Зеебека). Суть даного явища наступна: двома різнорідними провідниками створюється замкнутий контур. Якщо місця контакту (спайки) нагріті неоднаково, то між термоелектроди утворюється електрична напруга. У разі, коли їх температура однакова, то різниця контактних потенціалів прирівнюється до нуля. Сила електричного потоку і температури знаходяться в лінійній залежності. Це означає, що вироблений струм потужніший при більш високих температурах навколишнього середовища.

Термоелектричний перетворювач використовують для проведення вимірювань в діапазоні від - 200 до 2200° С. Тільки для різних досліджень знадобляться різні моделі пристроїв:

  • для вимірювань температури до 1100°С - термоелементи з неблагородних металів;
  • для досліджень в межах 1100 до 1600°С використовують термопари з металів благородних, платинових сплавів;
  • для роботи з температурою вище 1600°С застосовують прилади з жаростійких сплавів з вмістом вольфраму.

Термопари для вимірювань температури і їх види

Термопари і термоелементи в Києві купити можна різні. Тільки в інтернет-магазині SIMVOLT представлено понад три десятки моделей пристроїв від кращих виробників світу. Між собою вони і датчики для мультиметра або інших вимірювачів відрізняються за кількома критеріями.

Залежно від матеріалу провідників бувають:

  • хромель-алюмінієві термопари - використовуються переважно в промисловому виробництві щупів і датчиків в діапазоні від -200 до + 13000°С, коштують дешево;
  • хромель-копелеві термопари - доречні для вимірювань в рідкому або газоподібному середовищі з неагресивними властивостями;
  • залізо-константанові термопари зручні в розрідженій атмосфері при температурі вище 12500°С до 7000°С;
  • платинородієві, платинові термопари мають знижену чутливість, високу стабільність і точність, найдорожчі моделі;
  • вольфрамо-ренієві термопари застосовуються для роботи з надвисокими температурами (до 25 000°С).

Залежно від способу підключення пристрою до вимірювальних перетворювачів розрізняють прості (підключаються безпосередньо) і диференціальні термопари (включаються в розрив одного з провідників).

Залежно від конструкції пристрою розрізняють термоелементи з ізоляційним шаром і без нього.

Переваги та недоліки термоелектричного перетворювача

Термопари для вимірювань температури - зручні і недорогі пристрої з широким робочим діапазоном, високою точністю і надійністю роботи, прості в експлуатації. Широка сфера застосування - ще одна сильна сторона вимірювача. Його використовують для дослідження об'єктів і середовищ різних типів, в металургії, автоматизованих системах управління і контролю, для моніторингу загазованості в газових котлах. У першій половині ХХ століття термоелементи застосовувалися для живлення слабкострумових приладів і простих радіоприймачів. Сьогодні також можливо використовувати їх разом з джерелом відкритого вогню для підзарядки акумуляторних батарей малої потужності. Окремо розміщена термопара для вимірювальних приладів, яка є додатковим девайсом до пристроїв і розширює їх функціонал.

Це все переваги термоелектричного приладу. До недоліків його відноситься:

  • необхідність індивідуального градуювання для отримання мінімальної похибки;
  • необхідність вносити поправку в отримані дані, оскільки на результат впливає температурний показник вільних кінців пристрої;
  • труднощі при розробці вторинних перетворювачів сигналу;
  • необхідність виключення протікання струму через термоелектричнийперетворювач в момент зняття з нього показань;
  • при великій довжині провідників притягуються електромагнітні поля;
  • в результаті корозійних і хімічних процесів, різких коливань температур, механічних напружень в термопарі виникає термоелектрична неоднорідність, яка збільшує похибку вимірювань.

Точність вимірювань в свою чергу залежить від матеріалу контактів і зовнішніх чинників: величини тиску, радіаційного фону, також похибка може бути випадковою.

Купуємо термопару дешево

Термоелектричний перетворювач був винайдений в ХІХ столітті, але до сих пір він використовується людиною. Більш того, в деяких областях діяльності термопара є єдиним способом виміряти температуру об'єкта.

Маркет контрольно-вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує купити в Україні з доставкою термопари на будь-який смак. Це професійні пристрої, портативні, точні, надійні, довговічні, придатні для інтенсивного використання навіть в складних умовах. Інтернет-магазин пропонує оригінальну продукцію найвідоміших брендів - Ezodo, Delta OHM, TENMARS, які добре відомі українському споживачеві. Завдяки безпосередній співпраці SIMVOLT і виробників, ми можемо гарантувати найбільш вигідні ціни в Україні. Крім термопар різних типів і видів, на вітринах маркету представлена й інша продукція - щупи, датчики електропровідності, відносної вологості, температури . Вони також пропонуються недорого.

На всю контрольно-вимірювальну техніку надається гарантія і сервісне обслуговування, прилади сертифіковані в Україні і дозволені до застосування. У кожній коробці покупець знайде інструкцію по експлуатації зрозумілою мовою.

Якщо ви не знаєте, яку модель приладу вибрати, як замовити термопару в нашому магазині, як оплатити покупку і т.д., то звертайтеся до наших консультантів, які оперативно вирішать вашу проблему!

Вгору