Що стосується безпеки сім’ї, ви можете зробити ряд кроків, щоб захистити своїх близьких вдома. Багато людей витрачають час і гроші, інвестуючи в пристрої безпеки та рішення для дому, щоб захистити свою сім’ю. Однак як щодо «тихих вбивць», які вже можуть бути вдома, наприклад чадного газу? Це небезпека, яку багато людей, як правило, не помічають, розглядаючи аспекти безпеки будинку, але це дуже реальна небезпека, яка може призвести до летальних випадків, тому детектор чадного газу є таким важливим.

Чадний газ пролітає під радаром людських відчуттів, але детектори чадного газу використовують переваги того, як хімічна речовина змінює колір або електричний опір певних матеріалів або стимулює електрохімічні реакції, щоб виміряти, скільки газу міститься в повітрі.

Огляд детекторів витоку газу: засоби контролю за безпекою

Чадний газ не можна побачити, понюхати чи спробувати. А у великій кількості він може вбити за лічені хвилини. Чадний газ, який іноді називають «невидимим вбивцею», є газоподібним побічним продуктом неповного згоряння, який може просочуватися з несправних або неправильно використовуваних систем опалення на небезпечних рівнях. Несправні плити чи печі, а також транспортні засоби чи портативні генератори, які працюють у приміщенні, є потенційними причинами отруєння чадним газом, яке щороку вбиває сотні людей і госпіталізує десятки тисяч.

Як вберегти родину від впливу чадного газу?

На щастя, у нас є детектори чадного газу, які попереджають нас, перш ніж ми опинимося в небезпеці. Ці детектори призначені для вимірювання концентрації оксиду вуглецю в повітрі і подають сигнал тривоги, якщо хімічна речовина залишається досить довго, щоб стати проблемою. У разі виявлення чадного газу в 70 ppm протягом кількох годин спрацює тривога. Детектор чадного газу також увімкне сигналізацію при небезпечній концентрації понад 400 ppm через кілька хвилин.

У будь-якому випадку, сигналізація повинна сповіщати вас вчасно, щоб люди, які перебувають поблизу, могли вийти з приміщення до появи таких симптомів, як нудота, головний біль або втрата свідомості. І існують стандарти безпеки, які гарантують, що детектори надійно подають сигнал тривоги в потрібний час.

Існує кілька типів детекторів, кожен з яких використовує різні методи вимірювання рівня чадного газу. Але як саме ці пристрої можуть виявити «невидимого вбивцю»?

  • Найпоширеніший тип детектора виконує роботу за допомогою електрохімічних датчиків, що складаються з електродів, занурених у електропровідний розчин, який називається електролітом. Коли окис вуглецю потрапляє в газопроникний відсік, у якому розміщено датчик, відбувається хімічна реакція, яка викликає стрибок електричного струму, що проходить через електроліт. Конкретна величина збільшення струму повідомляє детектору концентрацію молекул чадного газу.
  • Датчики оксиду металу працюють за аналогічним принципом, але замість хімічного розчину ці датчики покладаються на схему. Коли окис вуглецю впливає на мікросхему датчика, він знижує опір матеріалу потоку електрики до ступеня, що залежить від концентрації хімічної речовини, присутньої в повітрі.
  • Інший підхід черпає натхнення з гемоглобіну, білка, що міститься в клітинах крові, який доставляє кисень до ваших тканин (але може бути легко захоплений чадним газом). Коли кисень або вуглекислий газ хімічно приєднуються до гемоглобіну в легенях, колір білка помітно світлішає, в результаті чого кров змінюється з темного на вишнево-червоний. Деякі детектори чадного газу імітують цей ефект за допомогою гелю, який змінює колір, коли вбирає смертоносну кількість чадного газу. Світловий датчик відстежує колір гелю, що вказує на рівень чадного газу поблизу.

Хоча існує кілька видів технологій на вибір, будь-який працюючий детектор може значно знизити ризик отруєння чадним газом. Рекомендовано встановлювати детектори чадного газу відповідно до інструкцій виробника в центральному місці поза кожною кімнатою, де люди сплять, і на кожному поверсі будинку. Місцеві закони, кодекси чи стандарти також можуть мати додаткові вимоги, на які варто звернути увагу.

Усі датчики мають обмежений термін служби, який залежить від виробника. Детектори окису вуглецю, які відповідають найновішим стандартам, подадуть сигнал, коли вони досягнуть кінця терміну служби та потребуватимуть заміни.

Вирішення проблем з джерелами чадного газу також може допомогти в уникненні отруєння. Двигуни транспортних засобів не можна запускати в закритому гаражі чи будь-якому закритому приміщенні. А портативні генератори, які можуть викидати у понад сто разів більше чадного газу, ніж вихлопні гази автомобіля, слід запускати на відкритому повітрі та якомога далі від вікон і дверей, навіть під час надзвичайних погодних умов.

Детектори витоку газу

Основні переваги встановлення детекторів чадного газу у вашому

  • Душевний спокій. Цілком природно турбуватися про здоров’я та безпеку своєї родини, тому люди встановлюють димову та охоронну сигналізацію. Детектори окису вуглецю додадуть душевного спокою, гарантуючи, що ваші близькі будуть захищені від небезпеки вдихання CO.
  • Захист. Як згадувалося раніше, вуглекислий газ є дуже отруйним газом, який не має кольору, запаху чи смаку, тому ви не зможете визначити, чи є витік чадного газу. Це означає, що мешканці, хто вдома, продовжуватимуть дихати повітрям, як зазвичай, але також отримуватимуть цей токсичний газ. Маючи встановлений детектор, ви можете забезпечити цінний і навіть рятівний захист для вашої родини, щоб вони не вдихали небезпечні рівні газу.
  • Сигнал раннього попередження. Детектори чадного газу розроблені для надання вам раннього попереджувального сигналу у випадку виявлення CO. Мета полягає в тому, щоб надати вам попередження перед тим, як можна буде вдихнути небезпечний рівень газу, що означає, що ви зможете діяти швидко, перш ніж відчуєте будь-які симптоми отруєння CO. Цей сигнал раннього попередження дає вам дорогоцінний час і гарантує, що ви не залишитеся дихати токсичним газом, навіть не усвідомлюючи цього.
  • Точність із попередженнями. Якщо у вашому домі встановлено якісний детектор чадного газу, він буде стійким до таких проблем, як зміни рівня вологості та температури. Таким чином, вони здатні уникнути подачі помилкових тривог і реагуватимуть лише на чадний газ, а не на інші хімічні та побутові гази, які вони можуть виявити. Таким чином, ви не будете думати, що це ще одна помилкова тривога, якщо ваш детектор спрацює, а це може бути дорогим припущенням.

Є величезний спектр переваг, які приносить наявність детекторів чадного газу, встановлених у вашому домі, що означає, що вони цілком варті своїх витрат. Захист і душевний спокій для вашої сім’ї неможливо оцінити, тому це інвестиція, яку повинен зробити кожен, у кого вдома немає детектора CO.