На ринку представлено багато різних моделей і типів вологомірів, але всі вони працюють за одним принципом.

Вологоміри вимірюють вміст вологи в деревині чи інших будівельних матеріалах, пропускаючи через матеріал електричний струм і вимірюючи електричний опір цьому струму. Чим більше вологи, тим більшим буде опір струму.

Види вологомірів

Існує два основних типи вологомірів: штифтові і безштифтові. Штифтовий вимірювач вологи має два металеві штирі (голки), які проникають у поверхню досліджуваного матеріалу, контактуючи з матеріалом під ним.

Як працює вологомір для деревини?

Безштифтові вологоміри не мають відкритих металевих частин і замість цього використовують електромагнітні хвилі для вимірювання вмісту вологи під поверхнею.

І штифтові, і безштифтові вологоміри мають свої переваги та недоліки, і тип вимірювача, який ви використовуєте, залежатиме від застосування.

Переваги штифтових вологомірів:

 • Більш точний, ніж безконтактні вологоміри.
 • Можна використовувати на різних матеріалах.

Недоліки штифтових вологомірів:

 • Може пошкодити досліджуваний матеріал.
 • Шпильки з часом можуть піддаватися корозії.

Переваги безштифтових вимірювачів:

 • Неруйнівний контроль — не пошкодить досліджуваний матеріал.
 • Немає штифтів (голок), які з часом піддаються корозії.

Недоліки безштифтових вологомірів:

 • Менш точний, ніж вологомір для дерева штифтового типу.
 • Не можна використовувати на всіх матеріалах.

Коли справа доходить до вибору вологоміра, це дійсно залежить від застосування. Якщо вам потрібні більш точні показники, а матеріал може витримати прокол, то вологомір штифтового типу буде хорошим вибором. Якщо вам потрібен неруйнівний контроль, а точність не настільки важлива, то кращим вибором стане діелькометричний вологомір.

На що варто звернути увагу при виборі вологоміра?

Коли ви шукаєте, який тип цифрового вологоміра купити, ці поради стануть вам незамінними. Якщо ви думали, що дешевий вологомір від якісного відрізняється лише ціною, подумайте ще раз. Їх відрізняє багато факторів:

 • Точність і калібрування. Точність є однією з найбільш істотних відмінностей вологомірів різної якості. Якісний вимірювач буде високоточним, матиме можливість проводити калібрування пристрою і досить широкий діапазон вимірювання.
 • Послідовність. Хороші вологоміри деревини забезпечать послідовні показання. Ви повинні мати можливість перевірити місце на дереві багато разів і отримувати однакове число під час кожного зчитування. Дешевий пристрій може не дати таких же результатів, що повинно викликати у вас сумніви в його точності.
 • Довговічність. Високоякісні вологоміри створені для довготривалого використання. Ймовірно, вони матимуть гумовий кожух, щоб захистити їх у разі падіння чи іншого удару. Вони також поставляються з міцним футляром, який захищає їх, коли ними не користуються.
 • Особливості видової корекції. Чи має вологомір спосіб корекції породи деревини? Різні породи деревини (як м’яка, так і листяна) призведуть до різних показників вологості, навіть якщо вміст вологи однаковий. Таким чином, хороший вологомір повинен мати спосіб корекції цих факторів. Деякі пристрої постачаються зі списком порід деревини з окремим номером для кожної з них. Користувач просто вводить це число в вологомір, що полегшує використання. Якщо вологомір не має цієї функції, він повинен мати принаймні діаграму, яка дозволяє зробити коригування. В інтернет маркеті https://simvolt.ua/ можна купити вологомір деревини з функцією налаштування породи деревини.
 • Функції корекції температури. Цей фактор має значення, коли ви купуєте штифтові вологоміри. Це пояснюється тим, що на штифтові вимірювачі впливають зміни температури деревини, тоді як на діелькометричні вологоміри практично не впливають у більшості температурних діапазонів. Високоякісний штифтовий вимірювач постачається з діаграмою, яка дозволяє регулювати показання вологості залежно від температури.
 • Інструкція з використання. Вичерпна інструкція багато говорить про якість вологоміра. Вона повинна надавати всю інформацію, необхідну для використання пристрою, перевірки його калібрування та здійснення різних коригувань видів і температури. Якщо ваш вологомір не постачається з інструкцією, у вас можуть бути причини для занепокоєння щодо його якості.
 • Репутація компанії та підтримка клієнтів. Вимірювач вологості деревини високого класу надійде від компанії, яка має добру репутацію серед деревообробників та будівельних компаній. Це буде компанія, яка підтримує свою продукцію та пропонує клієнтам підтримку, наприклад налаштування пристрою, калібрування та ремонт.
 • Гарантія. Деякі дешеві вимірювачі практично не мають гарантії — максимум до 30 днів. З іншого боку, високоякісний пристрій часто має тривалу гарантію, як правило, щонайменше рік. Чим довша гарантія, тим більше ви можете бути впевнені, що компанія вірить у свою продукцію.
 • Ціна. І останнє, але не менш важливе, ми повинні враховувати ціну. Хоча це не єдина наша увага, ціна також може бути показником якості. Як говорить стара приказка: «Ви отримуєте те, за що платите». За хороший вологомір доведеться заплатити пристойну суму. Хоча сума може здатися великою, у довгостроковій перспективі вона того варта.

Вологомір деревини

SIMVOLT постачає вологоміри та інші вимірювальні прилади з 2010 року. Ми пропонуємо широкий асортимент вологомірів для різних галузей промисловості та застосувань. Ми також пропонуємо індивідуальні рішення для задоволення ваших конкретних потреб.

Якщо ви шукаєте вологомір, зв’яжіться з нами сьогодні. Ми допоможемо вам знайти правильний варіант для ваших потреб. В офісі нашої компанії в місті Київ ви можете отримати професійну консультацію стосовно правильного використання пристроїв, ознайомитися з наявними моделями та придбати прилад для вимірювання вологості деревини за конкурентними цінами на рину.