Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Твердоміри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Твердоміри. Що таке твердість матеріалів?

Твердість - це властивість поверхневого шару матеріалу чинити опір деформації (пружній або пластичній), а також проникненню іншого, більш твердого тіла (яке називається індентором). За ГОСТ 2825-94 твердість - це здатність матеріалу чинити опір його деформуванню і руйнуванню під дією місцевих контактних зусиль. Твердість визначається фізичними і хімічними особливостями матеріалу, такими як модуль пружності, тип матеріалу, його хімічний склад, тип кристалічної решітки, та ін.
Індентор повинен відповідати певним вимогам, мати відповідну форму (сферичний, сфероконічний, пірамідальний) але не набувати залишкової деформації під дією навантажень, що прикладаються до нього.
Твердість матеріалу характеризується числом, величина якого залежить від методу вимірювання твердоміром. Універсальних одиниць вимірювання теж немає, залежно від методу вимірювання, числові значення та одиниці вимірювання твердості можуть відрізнятися, однак існують таблиці за допомогою яких можна просто зробити перерахунок за необхідності.

Методи вимірювання твердості матеріалів та їх класифікація.

Метод вимірювання твердості обирається, виходячи з властивостей матеріалу, розміру зразка, діапазону вимірювань і т.д. Для отримання більш точних результатів, рекомендується провести вимірювання твердості декількох зразків і зробити статистичний аналіз. Класифікацію методик можна проводити в залежності від способу дії навантаження: статичні, динамічні і кінетичні.
Найбільш затребуваними є статичні методи, коли навантаження на індентор прикладається поступово і витримується певний час. Динамічним способом вимірюють твердість матеріалу при ударі. Вона характеризує опір матеріалу проникненню в його обєм. Кінетичні методи дають можливість аналізувати весь процес деформації зразка і побудувати діаграму залежності глибини проникнення індентора від навантаження на нього.
В залежності від того, яким способом прикладається навантаження, виділяють вдавлювання, відскок, дряпання і різання. Метод вдавлювання характеризує в основному властивості поверхні, відскок - опір пружним деформаціям. Метод дряпання розробив Моос, він створив десятибальну шкалу матеріалів (від тальку до алмазу), де нижче розміщений матеріал, який може наносити подряпини на матеріал, розміщений вище за шкалою.

Твердоміри і твердість по Шору

Твердоміри - прилади для вимірювання твердості матеріалів. Вимірювання за допомогою твердоміра - універсальний неруйнівний метод аналізу, який отримав широке застосування:

  • для задач виробництва (наприклад для контролю твердості сплавів, якості термічної обробки і т.д.);
  • для контролю старіння матеріалу і зміни його твердості з часом;
  • для наукових задач дослідження нових материалів в процесі їх всебічного вивчення;
  • для порівняння твердості однотипних матеріалів з метою контролю їх якості і т.д. 

Метод вимірювання твердості Шора буває двох типів - відскоку (склероскоп) і вдавлювання (прилад називається дюрометр, або твердомір Шора) . Купити недорогий твердомір з гарантією якості Ви зможете в нашому маркеті.
Дюрометр визначає твердість за глибиною проникнення індентора (голка із загартованої сталі) в досліджуваний матеріал. Для різних матеріалів використовують різні шкали, які називаються буквами А (для більш м'яких матеріалів), D (твердих), C (ще більш твердих), і числовими значеннями від 0 до 100 (великі числа відповідають більш жорстким матеріалами). Твердість описується буквою і числом і може мати, наприклад, такий вигляд "Твердість по Шору 50С".
При вимірюванні твердості дюрометром накладаються певні обмеження щодо форми зразка і його розміру. Для отримання достовірних результатів, зразок повинен мати товщину не менше 6 мм і в місці контакту з індентором бути досить рівним, а також повинен бути достатнього розміру, щоб вимірювання можна було проводити на відстані не менше 12 мм від краю.
За допомогою дюрометра як правило міряють твердість полімерів, пластмас, еластомерів, каучуків і продуктів їх вулканізації. Більш тверді матеріали, метали аналізують методом відскоку. Тут вимірюють висоту відскоку стандартизованого бійка після падіння на досліджуваний зразок з певної висоти. Використовуються шкали C і D, а результат відображається в буквено-числовому вигляді - 90HSС або 65HSD. Купити твердоміри для матеріалів різної твердості Ви зможете в нашому маркеті.

Портативні твердоміри і універсальні твердоміри

Твердоміри можна використовувати як на матеріалах, так і на готових виробах, на поверхнях неправильної форми. Як правило, це портативні твердоміри (ручні твердоміри), ціна яких досить доступна. Купити твердоміри за низькою ціною, у тому числі і портативні твердоміри, переносні твердоміри, Ви можете в нашому маркеті.
Особливою популярність для різних задач користуються дюрометри WALCOM, завдяки своїм компактним розмірам, високій точності. Це переносні твердоміри з автономним живленням, додатковими можливостями обчислення середнього і максимального значення. Такі твердоміри універсальними назвати не можна, оскільки кожен тип приладу працює за своєю шкалою твердості, але такий підхід забезпечує високу прецизійність вимірювань. Ціна на переносні твердоміри, портативні твердоміри, також і твердоміри Шора порядка декількох тисяч гривень.

Де купити ручний твердомір? Ціни на прилади

Якщо Ви зайшли на наш сайт з думкою "Нарешті куплю твердомір для роботи" - Ви прийшли за адресою. У маркеті вимірювальної техніки SIMVOLT Ви можете купити твердоміри, ціна яких доступна кожному. 

Вгору