(044) 221-93-73 (068) 867-43-47 (099) 423-46-53 (073) 041-80-26

Солеміри

           
           
           
           
           
           
           

Солеміри (TDS-метри)

Оскільки вода - джерело життя, контроль її якості є життєво необхідним.

Рівень вмісту солі - це ода з основних геофізичних характеристик води, яка відіграє найважливішу роль в промисловості, в побуті, безпосередньо впливає на здоров'я людини.

Використовується вода як сировина, або як технічна рідина, контроль мінералізації за допомогою TDS метрів, є ключовим моментом. У першому випадку, від цього залежить якість виготовленої продукції (продуктів харчування, напоїв, ліків, і т.д.). У другому - безперебійна робота приладів, пристроїв, нагрівальних елементів, сантехніки і т.д. 

У сільському господарстві підвищений рівень мінералізації води призводить до засолення ґрунту, що робить його непридатним для землеробства. В системах очистки води побутового та промислового призначення, для аналізу котлової води, в агропромисловому комплексі, для потреб акваріумістики, для наукових досліджень - список галузей, де вимірювання мінералізації води є необхідним, можна продовжити.

Окремо слід сказати про контроль питної води. Враховуючи сучасну екологічну ситуацію, рівень деяких солей у воді іноді перевищує допустимі норми, а в умовах міста додаються ще й застарілі очисні системи, хлорування, санітарно-гігієнічні норми радянських часів і т.д.

Класифікація солемірів (TDS метрів)

Солеміри поділяють за їх призначенням на ручні, портативні, лабораторні та промислові.

Ручні солеміри можуть комплектуватися змінними або незмінними електродами, в звичайному пластиковому або водозахищеному корпусі. Завдяки помірній ціні і високим метричним характеристикам, такі солеміри (TDS-метри) отримали особливу популярність. Холодильні установки, акваріумістика, нагрівальні системи, хімічна промисловість і сільське господарство, системи водопідготовки, рибне господарство, харчова промисловість, гідропоніка, басейни і СПА, наукові лабораторії, екологія і т.д. - тут ефективно працюють TDS-метри. Купити їх можна в нашому маркеті. У нас представлені товари світових лідерів в області вимірювальної техніки - GOnDO Electronic і DeltaOhm, офіційними представниками яких є наш маркет SIMVOLT.

Сучасні портативні солеміри - це високоточні мікропроцесорні прилади, що мають вбудовану пам'ять, калібруються за допомогою буферних розчинів, з автоматичною температурною компенсацією. Можуть використовуватися як в польових умовах, так і для лабораторних задач завдяки живленню від акумуляторів, або від мережі. Портативні солеміри (навіть недорогі) можуть об'єднувати в собі кілька функцій, що особливо зручно для проведення комплексних досліджень. Не потрібно купувати декілька приладів, досить просто замінити електроди у Вашому солемірі. Купити TDS-метри різного призначення Ви зможете в нашому маркеті.

Промислові солеміри мають високі метричні характеристики, можливість проводити потокові вимірювання, можуть додатково комплектуватися перехідниками для полегшення монтування устаткування.

Як працюють сучасні солеміри (TDS метри)

Солемір або TDS-метр (TDS - Total dissolved solids) - прилад, призначений для вимірювання рівня розчинених у воді солей (рівня мінералізації води). Солі лужних і лужноземельних металів, бікарбонати, а також органічні речовини вносять основний вклад в мінералізацію води.
Одиниці вимірювання солевмісту: г/л, одиниці ppm, а також проміле.
Проміле - тисячна частка якої-небуть величини. Позначається символом ‰.
1 ‰ = 10-3 = 0,001 = 0,1%
Ppm - Parts per million - мільйонна частка якої-небуть величини.
1 ppm = 0,001 ‰ = 0,0001% = 0,000001 = 10-6 

Методики роботи солемірів (TDS-метрів) можуть ґрунтуватися на титруванні за хлором (аргенометричний метод), контролі оптичних характеристик, однак, найбільш поширеною є методика контролю електропровідності за допомогою іоноселективного електрода. Вимірювання загального солевмісту відноситься до методів прямої кондуктометрії (зі зростанням концентрації розчиненої речовини провідність зростає).

Де купити солемір (TDS метр)?

Висококваліфіковані консультанти нашого маркету зорієнтують у виборі TDS-метра, допоможуть купити солемір з гарантією якості, а також комплектуючі та всі необхідні витратні матеріали. Ціна солеміра в маркеті доступна кожному.