(044) 221-93-73 (068) 867-43-47 (099) 423-46-53 (073) 041-80-26

Колориметри

Колориметр визначає інтенсивність кольору 

Колориметр – це оптичний прилад для визначення інтенсивності кольору в будь-якій колірній моделі або для порівняння інтенсивності забарвлення досліджуваного розчину зі стандартним.

Розроблено велику кількість різних видів колориметрів (найчастіше триколірних). У більшості приладів основні кольори створюються випромінюванням джерела світла в поєднанні з кольоровими скляними або желатиновими фільтрами.

Колориметр не може замінити спектрофотометр (прилад для контролю кольору, його головні функції – розрахунок колірних координат і побудова спектральної кривої вимірюваного об’єкта). Колориметр не «вимірює» колір, а визначає його порівняння (оцінку) щодо деякого зразка кольору.

Колориметри поділяються на візуальні й об’єктивні (фотоелектричні).

Візуальний колориметр – це прилад, у якому деяке випромінювання (колірний стимул) заповнює одну частину поля зору оператора, а інша прилегла частина (для порівняння) може заповнюватися одним за іншим відомими стимулами. Оператор, який спостерігає обидва ці поля, регулює стимул у полі порівняння до тих пір, поки він не зможе відрізнити його (на думку оператора) від вихідного невідомого стимулу. Відомі свідчення регулювань приймаються як характеристики кольору досліджуваного стимулу.

Об’єктивні, або фотоелектричні колориметри відрізняються більшою точністю вимірювання, ніж візуальні. Джерелами світла у фотоелектричних колориметрах можуть бути лампи розжарювання, що забезпечує суцільний спектр у видимій області, та, наприклад, ртутні лампи, що дають лінійчастий спектр у видимій та ультрафіолетовій областях. В об’єктивних колориметрах приймачем випромінювання можуть бути фотодіоди, вакуумні фотоелементи, фотоопори, селенові фотоелементи і фотоелектронні помножувачі (ФЕП).

Фотоелектричні колориметри можуть бути компенсаційні, в яких різниця стандартного й вимірювального сигналів компенсується до нуля оптичним або електричним компенсатором, та колориметри із безпосереднім відліком сили струму фотоприймачів, що знаходяться за оптичними світлофільтрами.

Сфера застосування колориметрів

Колориметри використовують для контролю якості продукції в різних галузях легкої промисловості (взуттєва, шкіряна, трикотажна, текстильна та ін.), у хімічній промисловості (при виготовленні лаків і фарб), у целюлозно-паперовій промисловості (при виготовленні целюлози, паперу, картону, штучного волокна тощо), для проведення науково-лабораторних досліджень та для інших потреб в різних галузях.

Чому потрібно купувати колориметри у SIMVOLT?

Якщо Вам складно підібрати модель колориметра, то варто звернутися за допомогою до професіонала, наприклад, до консультантів Маркета вимірювальних приладів «SIMVOLT», які завжди готові відповісти на ваші запитання.

SIMVOLT пропонує 100% оригінальну техніку, справжність якої підтверджена сертифікатом відповідності. У нас найдоступніші ціни в Україні, оскільки інтернет-магазин безпосередньо співпрацює з виробниками, нерідко є офіційним представником компанії в країні, а тому має ексклюзивні умови на поставку продукції. Усі колориметри є професійними вимірювачами – надійними, довговічними, практичними, точними, здатними працювати в інтенсивному режимі.