Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Освітленність (Люксметри)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Тримаємо під контролем освітленість за допомогою люксометру від SIMVOLT

Люксметри в Україні користуються попитом, оскільки це прилади, що дозволяють визначити рівень освітленості. Даний параметр необхідно тримати під контролем, оскільки він впливає на самопочуття і працездатність людини, зростання і врожайність рослин, на якість тваринництва. Прилад для вимірювання освітленості допоможе дізнатися, чи достатньо світла в виробничих, комерційних, житлових і громадських приміщеннях, визначить якість світла і дозволить привести цей показник у норму.

Навіщо вимірювати потік світла?

Навіщо взагалі придумали люксометр, купити який у величезному асортименті пропонує інтернет-магазин SIMVOLT? Даний прилад винайшли для того, щоб тримати під контролем освітленість, оскільки вчені довели, що даний параметр сильно впливає на людину. І погане, і занадто яскраве світло негативно впливають на очі, зокрема на сітківку, а також впливають на роботу мозку і стан людей. Якщо освітленість недостатня, то людина відчуває сонливість, пригнічення, сильно знижується працездатність, розвивається депресія, знижується зір. При надмірно яскравому світлі людина збуджується, швидко втомлюється, оскільки підключаються додаткові ресурси організму і швидко витрачаються, з'являється дратівливість.

Використовуючи фотометри, яскравоміри, люксметри, можна визначити освітленість. Досить часто на робочих місцях дослідження проводять одночасно з вимірюванням шуму, вібрації, пилезабрудненості. Адже порушення в ту чи іншу сторону можуть стати причиною нещасного випадку на виробництві.

Під освітленістю в науці розуміють відношення світлового потоку до площини, на яку він падає в перпендикулярному напрямку. Вимірюють цю величину в люксах, що дорівнює відношенню одного люмена (це одиниця виміру світлового потоку) до поверхні площею один квадратний метр. Крім люкса використовують і інші одиниці виміру - фут-кандела, люмен на фут в квадраті.

Купити люксметри необхідно, щоб моніторити рівень освітленості і його відповідність прийнятим стандартам. Ці стандарти відрізняються в залежності від виду приміщень, наприклад, в офісі рекомендовано 300 lux, 500 lux знадобиться в переговорних кімнатах і кабінетах з комп'ютерами, 750 lux - мінімальна кількість світла для приміщень, де працюють з технічними кресленнями.

Особливості приладів для вимірювання освітленості

Портативний люксметр є різновидом фотометра і складається з селенового фотоелемента, головне завдання якого - перетворення світлової енергії в електричний струм, потім цей фотострум вимірюється відповідно до проградуйованої шкали. Деякі моделі приладів можуть мати різні шкали, які можна перемикати при необхідності. Також разом з люксометром нерідко застосовують світлорозсіювальну насадку, що надягають на фотоелемент, для ослаблення падаючого випромінювання.

Ціни на люксметри дуже різні, оскільки вони залежать від моделі приладу, його можливостей, типу, виробника. Але принцип роботи практично однаковий: світлові промені потрапляють на фотоелемент і вивільняють в тілі напівпровідника потік електронів. Величина утвореного електричного струму прямо пропорційна рівню освітленості фотоелемента. В аналогових пристроях стрілка відхиляється і вказує значення шуканого параметра в люксах. Цифровий прилад для вимірювання освітленості забезпечений рідкокристалічним монітором для виведення інформації. Робочий елемент таких вимірювачів розташовується в окремому корпусі, пов'язаному гнучким проводом з іншою частиною приладу. Люксметр з виносним датчиком зручний для дослідження важкодоступних місць.

Крім професійних кишенькових люксометрів інтернет-магазин SIMVOLT пропонує купити з доставкою в Україні та інші пристрої. До них відносяться:

  • датчики освітленості-невеликі пристрої , призначені для автоматичного вимкнення або включення джерел світла призміні рівня освітленості в навколишньому середовищі;
  • детектори і тестери ультрафіолету (UV)-невеликі прилади, здатні визначити інтенсивність ультрафіолетового випромінювання, яке може нашкодити людині;
  • фотометри, що вимірюють щільність світлового потоку (Вт/м2 ) в люменах.

 

Як виміряти рівень освітленості?

Люксметр, купити який можна зовсім недорого в інтернет-магазині SIMVOLT, є досить простим у застосуванні приладом. Головне, що слід пам'ятати досліднику: пристрій необхідно тримати тільки в горизонтальному положенні, а встановити його можна в різних точках (схеми їх розташування і методи розрахунків описані Держстандартом). При дослідженнях мають справу з такими показниками, як мінімальна, середня та максимальна освітленість, охоронне освітлення, коефіцієнт запасу, робоче освітлення, коефіцієнт природного освітлення (КПО), аварійне, евакуаційне та резервне освітлення, циліндрична і напівциліндрична освітленість, відносна спектральна світлова ефективність монохроматичного випромінювання.

Вимірювання потоку світла проводять окремо для природного та штучного освітлення. Важливо стежити за тим, щоб на люксметр НЕ впливали електромагнітні хвилі (слід виключити всі можливі джерела такого випромінювання) і не падала тінь. В іншому випадку показники можуть виявитися неточними. Отриману інформацію обробляють і аналізують, роблять спеціальні обчислення за формулами, дають загальну оцінку. Окремий протокол складається для кожного дослідження в кожному приміщенні або ділянці, на їх основі пізніше складається загальний оцінний протокол.

Інтернет-магазин SIMVOLT пропонує замовити з доставкою в Україні по найдемократичнішим цінами надійну портативну контрольно-вимірювальну техніку від кращих світових виробників. Оригінальні прилади будуть служити дуже довго, гарантуючи високу точність досліджень, яка так необхідна професіоналам.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.