Що таке лабораторні мішалки?

Лабораторні мішалки та змішувачі використовуються для змішування різноманітних зразків у лабораторії, і існує безліч варіантів, доступних залежно від того, що ви змішуєте та об’єму, з яким ви працюєте. Деякі програми підходять для магнітної мішалки, яка використовує обертове магнітне поле для обертання мішалки в рідині. Магнітні мішалки доступні з платформами з підігрівом або без підігріву. Верхньопривідні з приводним двигуном краще підходять для більш в’язких рідин або більших об’ємів.

Перш ніж обирати лабораторну мішалку необхідно проаналізувати:

  1. З якими обсягами зразків ви будете працювати?
  2. Яке передбачуване застосування лабораторної мішалки? Магнітні мішалки найкраще підходять для застосувань, які потребують змішування з низьким зсувом.
  3. Наскільки в’язкими є зразки? Високов’язкі зразки можуть створити занадто великий опір для магнітної мішалки.
  4. Які швидкості змішування потрібні?
  5. Чи потрібна платформа з підігрівом?
  6. З яким лабораторним посудом ви будете працювати? Верхньопривідні мішалки можна використовувати як із ємностями з плоским дном, так і з закритими реакційними системами з круглодонними колбами.
  7. Чи є в пристрої цифровий дисплей для регулювання швидкості та крутного моменту, а також таймер?
  8. Який тип двигуна використовується? Чи підходять специфікації крутного моменту та швидкості для ваших застосувань?

Яку лабораторну мішалку вибрати магнітну або верхньопривідну?

Види та переваги лабораторних мішалок

У хімічних і біологічних експериментах дослідникам лабораторій і хімікам часто доводиться змішувати рідини, і в їхньому розпорядженні є різноманітні варіанти, включаючи магнітні мішалки та верхньопривідні мішалки.

Магнітні мішалки використовують обертове магнітне поле для переміщення мішалки в зразках, ретельно перемішуючи зразок шляхом швидкого переміщення та перемішування. Скляні або інші неметалеві склянки запобігають впливу магнітного поля. Широко застосовуються в мікробіології, біохімії та при перемішуванні для мікротитрування.

Верхньопривідні мішалки використовуються в таких застосуваннях, як хімічний синтез, фармацевтичний синтез, фізичний і хімічний аналіз, а також у нафтохімічній промисловості. Вони оснащені двигуном і занурюють мішалку для перемішування в ємність.

Купуючи найкращу лабораторну мішалку для ваших потреб, необхідно враховувати кілька моментів.

Обсяг і місткість. Типові магнітні мішалки розраховані на об’єми до 20 літрів, тоді як верхньопривідні мішалки можуть перемішувати об’єм від 2 до 80 літрів і вище. Максимальні об’єми для обох типів мішалок, якщо не зазначено інше, розраховані на воду.

В'язкість зразка. Обов’язково враховуйте в’язкість речовини — магнітна мішалка не має прямого з’єднання з двигуном, тому опір рідини може перешкоджати змішенню зразків з більшою в’язкістю.

Швидкість змішування. Також враховуйте бажану швидкість. Верхньопривідні мішалки мають більш широкий діапазон від 12 до 6000 об/хв. Низькі швидкості для магнітних мішалок часто починаються зі 100 об/хв. У деяких випадках магніт може роз’єднатися на найвищій швидкості перемішування магнітної мішалки, в результаті чого мішалка відскакує навколо краю основи склянки замість того, щоб створювати потік.

Переваги верхньопривідних та магнітних мішалок

Магнітна мішалка зменшує ймовірність забруднення зразка — тільки невелика мішалка контактує з рідиною. Розмір мішалки від кількох міліметрів до кількох сантиметрів, що полегшує їх стерилізацію.

Мішалки верхньопривідної мішалки з’єднані з приводним двигуном за допомогою патрона, тому менш ймовірно, що виникнуть труднощі при перемішуванні розчинів з більшою в’язкістю. Верхньопривідні мішалка також забезпечують підключення різноманітних інструментів для перемішування, таких як лопаті, міксери тощо. Для змішування об’ємів понад два літри або для рідин з високою в’язкістю, таких як емульсії, суспензії та масляні суміші, може бути доречним застосування верхньопривідної мішалки.

Деякі моделі магнітних мішалок мають конфорку, що дозволяє одночасно нагрівати та перемішувати зразки. Вони також забезпечують зручність використання лише одного пристрою, який займає мало місця на лабораторному столі.

При виборі мішалок потрібно враховувати, що моделі мішалок з більшою потужністю мають вищу вартість. Але оскільки потреби кожного користувача будуть різними, єдиного «кращого» варіанту для всіх не існує. Рішення про покупку має прийматися на основі вимог кожного користувача.

Магнітна або верхньопривідна мішалка

Призначення магнітної та верхньопривідної мішалок

Магнітні мішалки — це магніти з покриттям, які використовуються для перемішування рідин різної в’язкості за допомогою швидкооборотної мішалки. Вони можуть перемішувати рідини, не вимагаючи відкриття контейнерів. Це досить популярний спосіб перемішування рідини в ємностях невеликого розміру. Вони зазвичай використовуються в біологічних лабораторіях, хімічних і фармацевтичних лабораторіях для підготовки та аналізу зразків, а також для органічного синтезу, аналізу олії, екстракції суспензії ґрунту, діалізу, моніторингу pH, виробництва буферних розчинів, серед інших лабораторних завдань для отримання однорідності суміші. Також магнітні мішалки використовуються в дослідженнях хімії та біології, особливо в медицині. Домашні пивовари часто використовують їх для приготування дріжджової закваски.

Верхньопривідні мішалки використовуються для стандартного змішування речовин з високою в’язкістю. Мішалки, призначені для безперервного перемішування загального призначення за допомогою лопатевих валів, занурених у речовину, що перемішується. Пристрої мають різні діапазони крутного моменту та швидкості для роботи з різними об’ємами та в’язкістю. Вони можуть бути цифровими або аналоговими. Верхньопривідні мішалки зазвичай використовуються в лабораторіях, які нарощують виробництво та працюють з розчинами більшого об’єму. Верхньопривідні мішалки особливо корисні при змішуванні розчинів, в’язкість яких змінюється з часом. Також вони оснащені багатьма зручними функціями та широким набором аксесуарів для майже будь-якого застосування.