Як вибрати метеостанцію?

Вибираючи метеостанцію, слід враховувати кілька факторів, наприклад параметри погоди, які ви хочете виміряти, і ваш бюджет. В цій статті ви знайдете відповіді на деякі з найпоширеніших запитань про те, як вибрати метеостанцію.

Метеостанція є складною одиницею, оскільки має багато інструментів, які використовуються для вимірювання погодних змінних. Метеостанції бувають різних форм і розмірів та оснащені вбудованими функціями, призначеними для різних цілей, наприклад вимірювання температури, вологості, кількості опадів, швидкості вітру тощо. Отже, перш за все, щоб вибрати ідеальну метеостанцію, вам потрібно визначити, як ви її використовуватимете. Навіщо потрібна метеостанція? Щоб покращити якість повітря вдома? Для використання на човні? Для садівників? На ферму? Для надійної інформації про погоду? Все вищеперераховане?

Як підібрати підходящу метеостанцію

Чим більше ви залежите від погоди, тим важливіше, щоб ви могли її точно передбачити. Чим чутливіші люди у вашому домі до забруднення повітря, тим важливіше підтримувати хорошу якість повітря в приміщенні. Отже, яка метеостанція підходить саме вам? Ми підсумували деякі основні вказівки, які можуть допомогти вам вибрати відповідну метеостанцію.

Є два основних типи метеостанцій: класична метеостанція з датчиками та підключена метеостанція або розумна метеостанція.

Класична метеостанція (з датчиками). Це модель метеостанції початкового рівня. Ефективна, але обмежена в кількості датчиків та додаткових функціях, вона використовує датчики для передачі зібраних даних на екран. Дисплей залишається в режимі реального часу, незважаючи на дуже доступну ціну.

Підключена метеостанція. Підключена метеостанція також використовує датчики для збору даних у реальному часі на екран, але крім того, вона передає цю інформацію на ваш смартфон або планшет. Використовуючи Wi-Fi, підключена метеостанція також надає дані безпосередньо від ваших національних метеорологічних служб. Це повніший, точніший і практичніший пристрій, але дорожчий. Однак для ефективного вимірювання даних як усередині, так і поза домом, а також для отримання точного прогнозу погоди це все ще є найкращим рішенням.

Використання метеостанції

  1. Домашнє використання. Метеостанції для домашнього використання вимірюють такі фактори, як температура, вологість, барометричний тиск, швидкість вітру та інші метеорологічні параметри, за допомогою мінімального обладнання. Таким чином, ці типи метеоприладів здебільшого призначені для використання вдома. Їх можна розділити на дві категорії:
  2. Основна домашня метеостанція. Ці метеостанції створені спеціально для домашнього використання. Вони часто мають дисплей, а також невеликий зовнішній датчик. Інші датчики, такі як датчики вітру та температури, повністю залежать від обраної моделі. Якщо ви можете витратити трохи більше грошей, ви можете отримати метеостанцію з усіма розширеними функціями.
  3. Повна домашня метеостанція. Ці метеостанції ідеально підходять для любителів слідкувати за погодою, які, швидше за все, будуть в курсі останніх прогнозів. Ці метеостанції мають усі необхідні датчики, а також додатковий датчик дощу. Для людей, які більшу частину часу проводять на вулиці, цей тип метеостанції надзвичайно корисний.
  4. Професійне використання. Ці типи метеостанцій часто розробляються для професіоналів, яким потрібні дані про погоду та прогнози на регулярній основі. Однією з унікальних особливостей професійних метеостанцій є те, що вони мають унікальний дизайн. Більшість професійних метеостанцій надають дані в реальному часі, оскільки вони відповідають метеорологічним стандартам. В основному професійні метеостанції використовуються для сільськогосподарських цілей і включають такі датчики, як датчики УФ-випромінювання, датчики температури ґрунту та датчики температури води. Вони найбільше підходять для освітніх, комерційних, промислових і військових цілей моніторингу.

Місцезнаходження метеостанції. Перш ніж купувати метеостанцію , важливо врахувати місце, де вона буде використовуватися. Є регіони, де погода може швидко змінюватися. Місце може мати більшу швидкість вітру, ніж середня, із більш частими змінами. Якщо у вас уже є метеостанція, яка оновлюється з меншою швидкістю, то надана вам інформація не відповідатиме поточним погодним умовам. Таким чином, важливо, щоб обрана вами метеостанція повідомляла вам про ці зміни у вашому регіоні.

Висота встановлення метеостанції. Коли мова йде про покупку професійної метеостанції, висота встановлення є важливим фактором, який потрібно враховувати. Метеостанції повинні мати можливість працювати з високою точністю на великих висотах. Деякі метеостанції низької якості не підходять для встановлення на висоті, оскільки вони не розраховані на роботу в умовах низького атмосферного тиску. Крім того, відстань передачі між приймачем і передавачем має бути достатньою для отримання даних між перешкодами.

Кліматичні умови використання метеостанції. Іншим фактором, який слід враховувати, є кліматичні умови в регіоні. Деякі з метеостанцій не є водонепроникними, тому їх не рекомендується використовувати в місцях із замерзанням та обмерзанням. Ви можете вибрати високоякісну модель метеостанції, яка спеціально розроблена для роботи в будь-яких погодних умовах.

Якщо ви плануєте придбати домашню метеостанцію, все, що вам потрібно зробити, це оцінити свої потреби, порівняти пропозиції та вибрати продукт, який відповідає всім вашим вимогам!

Призначення та сфера застосування метеостанції

Може здатися, що сьогодні небо ясне, але хто знає, буде дощ через дві години чи ні. Ви можете заперечити, кажучи, що програм погоди на вашому смартфоні достатньо, щоб тримати вас в курсі подій.

Але як ви можете бути впевнені, що вони цілковито правильні? Адже метеостанції знаходяться далеко від вашого дому. На щастя, отримати високоточну місцеву інформацію про погоду більше не є проблемою в сучасному світі. Як, запитаєте ви? Відповідь – домашні метеостанції.

Вони не тільки оснащені датчиками для відстеження місцевого вітру, атмосферного тиску, рівня опадів і ультрафіолетового випромінювання в режимі реального часу, але й можуть створювати власні прогнози погоди. Деякі з нових інженерних моделей можна підключати до роботи інших побутових виробів відповідно до місцевих умов.

Домашня метеостанція може виконувати наступні функції:

  • Гіперлокальні прогнози. Якщо вам потрібна загальна інформація про погоду, кілька програм погоди можуть дати вам чітке уявлення про те, чого ви можете очікувати. Але коли справа доходить до перевірки місцевих прогнозів погоди, ніщо так не доречно, як персональна метеостанція. Більшість метеостанцій і програм, як правило, отримують інформацію лише з одного місця, будь то з аеропорту, станції метро, парку поблизу тощо. Коли більшість із цих місць знаходяться за кілометри від вашого дому, ви знаєте, що не можете покладатися на дані навіть на 50 %. Це означає, що для точних прогнозів ніщо не може легко замінити ефективність домашньої метеостанції.
  • Використання метеостанцій в системі «Розумний будинок». Наявність розумної метеостанції може допомогти вам контролювати гаджети всередині будинку. Коли датчики виявляють дощ, вони вмикають світло. А коли знову стане сонячно, метеостанція може затемнити або вимкнути світло залежно від температури на вулиці. Для підвищення комфорту в приміщенні ви знайдете пристрої, які можуть запускати ваш термостат, коли температура та вологість підвищуються. Крім того, метеостанції також можуть прогнозувати економію енергії, що є додатковою перевагою.
  • Особисті сповіщення. Це не дивно, коли ми кажемо, що значні коливання погоди можуть значно вплинути на ваш будинок і ваше здоров’я. З розумною метеостанцією ви будете краще підготовлені до екстремальних погодних умов. Домашня метеостанція може надсилати сповіщення про погоду через мобільний додаток, щойно виявляє сильний холод або спеку. Ви дізнаєтесь про точний період часу, коли температура опуститься нижче нуля. Це допоможе вам запобігти замерзанню та можливому розриву водопровідних труб під час танення льоду. Отже, коли ви отримаєте сигнал попередження про сильний холод, ви точно знатимете, коли взимку перекрити потік води до зовнішніх кранів. Сильний вітер також може бути небезпечним. А вчасне отримання сповіщень про сильний вітер дозволить уникнути втрати майна. Сповіщення допоможуть вам краще доглядати за своїми рослинами та давати притулок домашнім тваринам, чутливим до сильної спеки.
  • Попередження про засуху. Це один із важливих факторів, на який ми зазвичай звертаємо увагу, прокручуючи сповіщення про погоду. Це допомагає зрозуміти, чи потрібно поливати рослини чи ні. Ви також можете використовувати щоденні звіти про фактичну загальну кількість опадів, щоб вимкнути зрошувальні системи, коли прогнозований дощ через кілька годин. На щастя, більшість контролерів зрошення оснащені сенсорним входом. Таким чином, коли система автоматизації дізнається, що буде дощ, вона може припинити роботу підключеної системи поливу.

Метеостанція – це вимірювальний прилад, що складається з різних датчиків і виконує різні функції. Хоча національними метеорологічними службами використовуються масивні, дуже складні пристрої, деякі призначені для широкої громадськості. Метеостанція може діяти як термометр, годинник, шумомір, гігрометр, анемометр, барометр тощо в домашньому барометрі, вона також може надавати інформацію про якість повітря, фазу місяця або рівень забруднення в приміщенні. Все, що вам потрібно, щоб отримати власний прогноз погоди! Використання метеостанцій в приватних будинках в останні роки набуло все більшого поширення.

Чому (і для кого) корисна метеостанція? Садівники, фермери, моряки, навігатори, туристи, велосипедисти на гірських велосипедах, теслі, робітники… будь-хто, кому потрібна точна інформація про погоду, може отримати велику користь від метеостанції. Або навіть для людини, яка просто хоче знати, чи буде погана погода, чи вона не хоче пропустити гарний сонячний день! Але це ще не все: багато метеостанцій також надають дані про атмосферу всередині будинку, наприклад якість повітря, вологість, забруднення повітря в приміщенні та температуру.

Ручна метеостанція

Отже, навіщо використовувати метеостанцію вдома? Це просто, щоб краще передбачити погоду та проаналізувати якість повітря вдома. Це дає змогу контролювати внутрішнє середовище будинку, а також краще передбачати зовнішнє середовище та кліматичні небезпеки.

Функції та можливості метеостанцій

Змінні, які вимірює метеостанція, залежать від конкретної моделі станції. Численні датчики метеостанції дозволяють аналізувати та контролювати погоду як ніколи раніше. Ще одна перевага полягає в тому, що обчислюється багато додаткових параметрів, пов’язаних з погодними умовами, а також є моделі станцій з реєстраторами даних, який зберігає виміряні значення.

Параметри, які вимірює станція можна розділити на дві широкі категорії: змінні у зовнішньому середовищі (такі як погода) і ті, що у внутрішньому середовищі (такі як якість повітря).

Параметри зовнішнього середовища, які вимірює метеостанція:

  • Зовнішня температура.
  • Атмосферний тиск.
  • Швидкість і напрям вітру.
  • Пориви вітру.
  • Кількість опадів.
  • Рівень вологості.
  • Кількість сонячної радіації.
  • Прогнози опадів.
  • Висота і тип хмар.
  • Точка роси.
  • Видимість.

Параметри внутрішнього середовища (всередині будинку), які вимірює та розраховує метеостанція:

  • Поточна дата і час.
  • Температура в приміщенні.
  • Рівень вологості в приміщенні.
  • Якість повітря.
  • Рівень забруднення (особливо NO2, CO2, дрібні частинки).
  • Рівень шуму.
  • Географічні координати.
  • Фаза місяця.
  • Схід, захід сонця та тривалість дня.
  • Цивільні, морські та астрономічні сутінки та їх тривалість.
  • Максимальне і мінімальне з вимірюваних значень – температура, кількість опадів, відносна вологість повітря, точка роси.
  • Добова, тижнева, місячна та річна кількість опадів.
  • Щоденні, тижневі, місячні та річні середні виміряні значення – температура, відносна вологість повітря, точка роси.
  • Добовий, тижневий, місячний і річний максимум виміряних значень – швидкість вітру, сонячна радіація.
  • Короткостроковий прогноз погоди на найближчі 6 год.
  • Довгостроковий прогноз погоди, отриманий з Інтернету на наступні 3 дні.
  • 60-хвилинна історія погоди з інтервалами в 1 хвилину відображається за допомогою міні-графіків і тенденцій.
  • Щоденна історія погоди з інтервалом у 2 хвилини.
  • Місячна історія погоди з інтервалом 60 хвилин.
  • Річна історія погоди в добових інтервалах.
  • Вимірювання доступності мережі (PING).

Критерії вибору метеостанцій

Домашні метеостанції надзвичайно зручні й повідомляють вам про погоду у вашому домі, перш ніж вийти на вулицю. Є багато варіантів під час пошуку найкращої метеостанції для дому, і з такою кількістю функцій, які слід враховувати, може бути важко вибрати правильну.

Давайте розглянемо фактори, які потрібно враховувати при виборі метеостанції.

  1. Які погодні параметри ви будете вимірювати? Більшість метеостанцій пропонують вимірювання наступних параметрів: барометричний тиск, зовнішня вологість повітря і точка роси, щоденна та річна кількість опадів, швидкість і напрямок вітру, охолодження вітру та зовнішня температура. Більшість моделей також запропонує визначення температури та вологості всередині приміщення. Тому розглядайте необхідні моделі метеостанцій відповідно до ваших застосувань.
  2. Яка максимальна відстань передачі? Бездротова передача дуже різна і залежить від рельєфу місцевості та можливих радіоперешкод у вашому регіоні. Більшість метеостанцій мають відстань бездротової передачі 100 метрів. Кабельні станції потребують одного багатожильного кабелю між датчиком Thermo/Hygro або ISS і внутрішньою консоллю. Довжина кабелю, що постачається, зазвичай становить 30 м, але вона залежить від станції. Загалом довжину кабелю можна збільшити, але це може збільшити загальну вартість вашої метеосистеми та знизити цілісність ваших даних про погоду.
  3. Як часто оновлюється інформація? Сучасні моделі метеостанцій оновлюють консоль зовнішніми даними від 30 до 50 секунд. Значно мінливі умови оновлюються з кожним надісланим пакетом даних, тоді як менш мінливі умови оновлюються кожні 10 секунд.
  4. Чи є комп'ютерний інтерфейс? Якщо ви хочете зробити більше аналізу, ніж дозволяють базові функції консолі, шукайте метеостанцію, яка постачається або може використовуватися з реєстратором даних, програмним пакетом або прямим підключенням до ПК.
  5. Для чого будете використовувати метеостанцію? Якщо це звичайне застосування, як-от збір наукових даних або сповіщення про громадську безпеку, можливо, існує спеціальний метеорологічний датчик, спеціально розроблений для роботи, яку ви виконуєте. Навіть якщо ви не зацікавлені в ультраспеціалізованому обладнанні, важливо подумати про те, що буде робити ваш датчик і де він буде розташований – датчик, який виглядає чудово з точки зору діапазону вимірювань і має всі переваги може не підійти для вашого місця установки або того, як ви віддаєте перевагу збору даних.
  6. Швидкість вимірювання. Залежно від вашої програми ви можете періодично збирати дані зі свого датчика або вам можуть знадобитися постійні дані в реальному часі для прийняття стратегічних рішень. В останньому випадку вам потрібен датчик погоди, спеціально розроблений для вимірювання та передачі даних у режимі реального часу – не кожен датчик може це зробити.
  7. Точність вимірювання. Будь-які дані настільки хороші, наскільки вони точні. Коли мова заходить про управління ризиками несприятливих погодних умов і знаходження балансу між максимальною безпекою та безперервністю бізнесу, якісні дані – це різниця між успіхом і невдачею. Для персональної метеостанції різниця між точністю 0,1 і 0,01 може здатися невеликою, але коли справа доходить до оцінки важливих для бізнесу ризиків і побудови плану готовності до погодних умов із великими даними, ця десяткова кома може бути різницею між недостатніми даними і точними даними.
  8. Якість збірки. Датчики повинні мати можливість протистояти погодним умовам. Це звучить очевидно, але в умовах високого навантаження (наприклад, встановлення датчика швидкості вітру в кінці злітно-посадкової смуги аеропорту або занурення витратоміра в тисячі галонів стічних вод), міцність і термін служби продуктів є важливими для якісного дослідження даних. Якщо датчикам не можна довіряти, щоб вони витримували знос від використання або забезпечували той самий рівень продуктивності протягом усього терміну служби, вони просто не забезпечують якісні дані, необхідні для захисту людей і максимального забезпечення безперервності бізнесу.
  9. Простота монтажу та налаштування. Обирайте метеостанцію, яка не потребує залучення професіональних працівників для її встановлення (це зекономить вам кошти).

Метеостанція для дому

Встановлення особистої метеостанції є доступною альтернативою не покладатися на комерційну метеостанцію. Комерційні метеостанції часто розташовані у віддалених місцях, наприклад в аеропорту, і можуть надавати лише загальні показники для великої зони покриття. Домашні метеостанції є чудовим доповненням для тих, хто цікавиться метеорологією або потребує конкретної інформації про погодні умови при проведенні змагань з водних видів спорту чи інших заходів, пов’язаних із погодою.