Від чого залежить кислотність молока?

Молоко — біологічна рідина, яка має певний хімічний склад. Білки в молоці існують у своєрідному колоїдному стані лише тоді, коли рівень рН молока постійно підтримується в заданих межах. Будь-яка зміна рН дестабілізує білки і призводить до осадження та гелеутворення. Визначення кислотності молока — це швидкий захід для розуміння стабільності молока під час теплової обробки.

Концентрація іонів водню в молоці коливається від 6,4 до 6,6. Якщо тварина страждає на якісь захворювання (наприклад мастит) рівень рН молока буде значно завищений. Через зміну складу молока, що є результатом діяльності молочної залози тварини, спостерігалася різниця в значеннях рН та буферній здатності окремих партій свіжого молока. Загалом, рівень рН молозива нижчий (рН 6,0) і вищий у випадках маститу (до рН 7,5), ніж нормальне молоко середньої лактації. Молозиво та молоко при маститі радикально відрізняються від звичайного молока у співвідношенні білків та певних солей. Молоко з низьким вмістом фосфору, казеїну та Ca2+ має тенденцію до низької титрувальної кислотності, тоді як надмірна кислотність пов’язана з гіперкетонемією, недостатнім вмістом кальцію та надмірним вмістом раціону.

Як виміряти кислотність молока?

Існує два типи кислотності, що спостерігаються в молоці.

  • Природна кислотність або видима кислотність. Молоко, щойно зібране, проявляє кислотність завдяки нормальним складовим. Така кислотність відома як природна кислотність або видима кислотність. Складниками, що сприяють цій кислотності, є казеїн, кислотні фосфати та цитрати і певною мірою альбуміни та глобуліни, вуглекислий газ.
  • Розвинена кислотність або справжня кислотність. Під час розмноження мікробів у молоці лактоза перетворюється на молочну кислоту, що призводить до збільшення кислотності молока та зниження значення рН. Ця кислотність відома як розвинена кислотність. Сума природної кислотності та розвиненої кислотності відома як титрована кислотність. Нагріте молоко покаже збільшення кислотності через зміни комплексу казеїну та утворення кислот при розкладанні лактози. Розведення молока знижує кислотність і підвищує рН.

Як перевірити кислотність молока?

Існують два принципово різних вимірювання молочних продуктів: титрована кислотність та рівень рН. pH — це вимірювання концентрації іонів водню за допомогою рН-метра, тоді як титрована кислотність — це нейтралізуюча здатність молочного продукту з NaOH. Підвищення кислотності може бути викликана утворенням бактерій. Моніторинг кислотності — це спосіб визначення якості та свіжості молочних продуктів.

Кислотність визначається шляхом титрування кінцевої точки рН за допомогою NaOH (гідроксиду натрію) і визначається як споживання, яке необхідне для зміщення значення рН від 6,6 (що відповідає свіжому молоку) до заздалегідь визначеного значення рН. При використанні фенолфталеїну в якості індикатора слабка зміна рожевого кольору відбувається при рН 8,3. Кислотність, що титрується, виражається в різних одиницях залежно від проведеного методу титрування. Кожен метод залежить від розміру вибірки та сили NaOH, що використовується для титрування.

Більш простіший метод визначення кислотності молока — застосування ручного, портативного або лабораторного рН-метра від інтернет-маркета https://simvolt.ua/.

ph метр для молока

Якщо ви серйозно ставитесь до процесів заготівлі молока та контролю якості молочної продукції, то швидко зрозумієте, що рівень рн — це важливий параметр, який необхідно постійно забезпечувати. Отже, що робить вимірювач рH? PH-метр вимірює різницю електричних потенціалів між pн-електродом та електродом порівняння. Хоча це звучить дуже науково, але в повсякденному використанні це зводиться до простого зчитування показника ph, який чітко відображається у цифровому вигляді.

Вимірювання рівня рН у молоці важливо для тестування на домішки, псування та ознаки інфекції у тварин. Хоча на склад молока впливає ряд факторів, вимірювання рН можуть допомогти виробникам зрозуміти, що може спричинити певні зміни складу. Вимірювання рН зазвичай проводять у різних точках процесу на молокопереробному підприємстві.

Контроль рівня рН сирого молока також може допомогти виробникам оптимізувати свої технології переробки. Наприклад, в процесах, де застосовується обробка дуже високими температурами, навіть невеликі відхилення від рН 6,6 можуть вплинути на період, який необхідний для пастеризації, та на стабільність молока після обробки.

При вимірюванні рН молока необхідно застосовувати рН-метри зі спеціальними електродами. Молочні продукти, як правило, мають високий вміст жирних речовин, які покривають чутливу поверхню скляної мембрани та/або закупорюють еталонний перехід електрода. Більшість моделей рН-метрів для вимірювання рН у молоці мають міцний корпус, стійкий до більшості хімічних речовин та розчинників, високу стійкість до стирання, механічну міцність та стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Надійні рН-метри для вимірювання параметрів молока та відповідні електроди пропонує https://simvolt.ua/.

Як вибрати рн метр?

Контроль рН харчових продуктів під час виробництва може бути життєво важливим кроком у виробництві безпечної, якісної їжі. Правильний діапазон рН часто є важливим у багатьох фізичних та хімічних реакціях, що відбуваються під час переробки харчових продуктів. Наприклад, контроль правильного рівня рН також необхідний для досягнення успішного бродіння у виробництві багатьох кисломолочних продуктів, сирів, тощо.

pH метр для молока

При виборі рН-метра для контролю параметрів молока необхідно враховувати основні моменти:

  • Роздільна здатність і точність вимірювача. Вартість рН-метрів може коливатися від 1500 до 50000 гривень і більше за багатопараметричну або лабораторну модель. Основним фактором визначення вартості є точність та роздільна здатність пристрою. Найдешевші вимірювачі зазвичай мають роздільну здатність 0,1 одиниці рН. Однак важливо також враховувати діапазон точності вимірювача. Деякі з найменш дорогих моделей вимірювачів можуть мати точність ±0,2 одиниці рН. Іншими словами, якщо вимірювач показує 4.3, фактичний рН продукту може становити від 4,1 до 4,5. Це може стати проблемою, якщо рН вашого продукту наблизиться до допустимої межі рівня рН. Загалом доцільно інвестувати в комбінацію рН-метр/електрод, яка забезпечує роздільну здатність і точність 0,1 одиниці рН або краще.
  • Наявність знімного електрода. Вимірювачі можуть поставлятися або зі змінними електродами, або вони можуть бути єдиним блоком із інтегрованим електродом. Обидва типи можуть працювати однаково добре. Пристрої зі змінними електродами зазвичай коштують трохи дорожче. Важливо врахувати, що всі рН-електроди — це витратний матеріал, який необхідно систематично змінювати. На термін експлуатації електрода сильно впливає його правильне використання. Пристрої зі змінним електродом дозволяють користувачу замінити лише електрод, а не весь пристрій у разі потреби.
  • Тип електрода. Переважна більшість рн-метрів мають електрод зі скляною кулькою, розташованую на кінчику зонда. Вони можуть бути герметичні або повторно заправлені. Герметичні електроди вимагають меншого догляду і їх легше налаштовувати та використовувати. Типи електродів, які можна багаторазово заправляти, можуть мати більш тривалий термін служби, оскільки їх конструкція дозволяє їх очищати та перезаправляти, коли продуктивність починає зменшуватися. Інші технічні характеристики електродів, такі як еталонний тип і тип з'єднання, зазвичай не мають дуже важливого значення при випробуванні харчових продуктів. Однак завжди важливо бути впевненим, що тип електрода відповідає вимірювачу, з яким він буде використовуватися. Вибираючи новий датчик, завжди звертайтесь до технічної документації рН-метру. Тепер доступні нові вимірювачі з датчиками з твердотільними електродами. Ці системи мають перевагу в тому, що вони легко очищуються і вимагають дуже мало зразка для визначення рівня pH. Але така модель електродів коштує набагато дорожче в порівняні зі скляним електродом.
  • Автоматичне калібрування та компенсація температури. Багато рН-метрів тепер поставляються з автоматичною компенсацією температури зразка та/або автоматичним калібруванням. Це зручності, які полегшують калібрування вимірювача та перевірку рН зразків. Користувачам рн-метрів без цих функцій потрібно буде вручну налаштувати вимірювач під час калібрування або вимірювання зразка.

Де купити рн метр?

В інтернет-маркеті SIMVOLT представлено великий асортимент ручних, портативних та лабораторних рН-метрів від AZ-Instrument, DELTA OHM, EZODO, Horiba, Lutron, XS Instruments. Вся продукція має відповідні сертифікати якості та поставляється з інструкціями українською мовою. Гарантійне та після гарантійне обслуговування рН-метрів можна провести в нашому сервісному центрі. Кваліфіковані менеджери допоможуть з вибором моделі та проконсультують з приводу правильної експлуатації вимірювачів.