Не вся косметика відповідає вимогам з контролю якості

Бажання людини бути завжди красивою та молодою стало рушійною силою в розробці косметичних засобів. Причому з кожним роком відбувається їх вдосконалення і надання їм нових властивостей.

Так, наприклад, якщо раніше було достатньо, щоб крем лише зволожував шкіру, то зараз необхідно, щоб він зберігав її молодість та розгладжував зморшки. 

Але, на жаль, трапляються випадки, коли косметичні засоби не тільки не наділені своїми прорекламованими властивостями, а навіть не відповідають стандартним вимогам організацій з контролю якості косметичних засобів. 

Основними хімічними показниками, що контролюються в косметичних засобах, є рН, вміст води, органічних речовин і тяжких металів та окисно-відновний потенціал. 

ОВП визначає характер електрохімічних процесів у косметичних засобах

лллОстаннім часом велику увагу приділяють саме окисно-відновному потенціалу (ОВП). Учені стверджують, що величина і знак ОВП визначають характер електрохімічних процесів у косметичних засобах, які безпосередньо впливають на стан організму людини. 

Доведено, що косметичні засоби з від’ємним ОВП забезпечують перебіг відновних реакцій в організмі, а значить, і його омолодження. Косметика з ОВП 0...+100 мВ є нейтральною та особливо не впливає перебіг хімічних процесів. А ось косметичні засоби з ОВП більш ніж +100 мВ викликають в організмі перебіг окисних реакцій, що може спровокувати старіння шкіри. 

Виміряти ОВП косметичних засобів допоможе портативний ОВП-метр

Виміряти ОВП косметичних засобів можна за допомогою електронних приладів. Для цього компанія SIMVOLT рекомендує використовувати зручні портативні ОВП-метри. Характеристики деяких ОВП-метрів наведено в таблиці. 

Таблиця

Характеристики ОВП-метрів 

Прилад

Діапазон вимірювання ОВП, мВ

Точність

Роздільна здатність, мВ

Переваги

Ezodo 5041
(ОВП-метр)

±1999

±2 %

1

1. Електрод може бути подовжено до 80 мм

Ezodo ORP 6041
(ОВП-метр)

±1999

±2 %

1

1. Великий РК-дисплей
2. Водонепроникний
3. Автоматична температурна  компенсація
4. Змінні електроди

Ezodo 7011
(рН-/ОВП-метр/Термометр)

±1000

±2 % + 1

1

1. Аналогічні попередньому
2. Вимірювання рН і температури

Ezodo 7200
(рН-/ОВП-метр/Кондуктометр/
Солемір/Термометр)

±1000

±2 % + 1

1

1. Аналогічні попередньому
2. Вимірювання  електропровідності й солевмісту

ОВП-метри, що пропонує компанія SIMVOLT, можуть використовуватися як споживачами та реалізаторами косметичної продукції, так і виробниками для контролю її якості безпосередньо в процесі виробництва.

 Олена Можаровська,
кандидат технічних наук.