Тепловізор ‒ обов’язковий прилад для енергоаудиту будівель

На опалення та охолодження промислового або житлового приміщення припадає майже 45 % типового споживання енергії в будівлі. Власники нерухомості можуть досягти значної економії, якщо вживатимуть належних заходів для контролю небажаного витоку тепла (холоду), оскільки витік повітря безпосередньо пов’язаний із витратами на опалення й охолодження.

Проблеми з витоком повітря та теплоізоляцією в будинках часто залишаються непоміченими просто тому, що ми їх не бачимо. Це за винятком випадків, коли використовується інфрачервона або теплова візуалізація. Тепловізори, які у великому асортименті представлені в Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT», стали широко прийнятними як обов’язкові прилади для енергоаудиту будівель.

Енергоаудитори використовують тепловізори, оскільки це забезпечує швидкий і простий спосіб точно визначити та задокументувати точні місця проблем. У промисловості, де швидкість і точність є життєво важливими, інфрачервоне випромінювання дає змогу проводити швидші перевірки та створювати більш детальні звіти. Тепловізори також можуть бути використані для підтвердження ефективності ремонтів і покращень, таких як ущільнення, заповнення порожнеч розпилювальною піною та додавання ізоляції шляхом подальшого інфрачервоного огляду.

Особливості тепловізора для енергоаудиту HT-A9

Тепловізор для енергоаудиту HT-A9 є перехідною моделлю між бюджетними тепловізорами типу HT-19 і більш дорогими професійними тепловізорами типу HT-H8, який уже був у нас на огляді.

Основні особливості моделі HT-A9: великий екран, закритий обʼєктив з камерою видимого та інфрачервоного спектра з роздільною здатністю 320x240 пікселів у тепловому діапазоні, автоматичний (фіксований) фокус і частота оновлення кадрів 9Гц.

Чим відрізняються моделі тепловізорів HT-A9 і HT-19?

HT-A9 у порівнянні з тепловізором для енергоаудиту HT-19 має більший (ширший) кут огляду, більший екран і батарею більшої ємності. Також у моделі HT-A9 збільшений діапазон вимірювання температури – до 450 °С, а в моделі HT-19 – тільки до 300 °С.

Головні переваги тепловізора HT-A9 – великий екран та наявність Wifi, що дає змогу в режимі online проглядати те, що знімає оператор на девайсах, які мають Wifi.

При ввімкненні тепловізора HT-A9 на екрані з’являються три маркери: маркер у центрі кадру і два рухомі маркери, які показують найвищу і найнижчу температуру в кадрі. Коли у кадрі з'являється теплий об'єкт, відразу маркер максимальної температури фокусується на ньому, а маркер мінімальної температури фокусується на холодному об’єкті. Ця модель має просте меню, кольорові палітри, такі ж як у моделі HT-19 (спектр, відтінків розжареного заліза, холодний, біло-чорний та чорно-білий).

У налаштуваннях можна увімкнути Wifi і потім підключитися до цього приладу. Про роботу Wifi сигналізує значок на екрані. Для підключення до приладу треба знайти його в мережі (він позначений як Thermal0000) і в браузері набрати відповідну адресу. Тоді ми бачимо картину в реальному часі та можемо зробити фото з гаджета, який підключений до тепловізора.

Як працюють тепловізори HT-A9 та HT-19 на одних і тих самих об'єктах?

Порівняємо роботу тепловізорів HT-A9 та HT-19 на одних і тих самих обʼєктах (розподільчий електричний щиток) та зробимо знімок. При наведенні тепловізорів на лампи освітлення у кадр HT-19 не потрапляють обидва світильники, а в кадр HT-A9 завдяки широкому куту огляду потрапляють обидва.

Підсумовуючи огляд двох моделей, можна зробити висновок, що основними перевагами тепловізора HT-A9 є:

  • великий екран
  • широкий кут огляду
  • збільшена ємність акумулятора
  • покращена ергономіка приладу
  • прилад стане у пригоді професіоналам, які займаються енергоаудитом, електрикам, механікам та іншим людям, які працюють з обʼєктами, що виділяють тепло.

На SIMVOLT Channel ви можете переглянути відео «Тепловізор для енергоаудиту HT-A9: огляд, порівняння з HT-19».

Придбати тепловізор для енергоаудиту WALCOM HT-A9 ви можете в Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT». Також SIMVOLT на базі власного сервісного центру здійснює гарантійне і післягарантійне обслуговування тепловізорів.