Акваріумістика набуває все більшої популярності в нашій країні.

Розведення акваріумних рослин і риб потребує багато часу та обладнання, часто недоступного і навіть непотрібного акваріумістам-початківцям. І тому не могли не з’явитися люди, які займаються акваріумістикою професійно.  Саме для тих, хто серйозно займається акваріумною справою, інтернет-маркет «SIMVOLT» пропонує ряд вимірювальних приладів, що полегшать виконання завдань з контролю фізико-хімічних параметрів акваріумної води.

Визначаємо рН акваріумної води електронними рН-метрами

Найбільш важливим показником води в акваріумі є рН. Зазвичай його вимірюють за допомогою кольорових тест-смужок, які достатньо недорогі, але разом з тим неточні. Для більш точного вимірювання рН існують електронні рН-метри. Принцип дії цих приладів заснований на вимірюванні провідності води йоноселективним електродом. Здебільшого електронні рН-метри мають опцію термокомпенсації, яка підвищує точність вимірювання, але її наявність в конкретній моделі все ж варто уточнити. Вартість електронних рН-метрів залежить від точності показників вимірювання, комплектації та корпусу.

В інтернет-маркеті «SIMVOLT» представлено широкий асортимент рН-метрів – від найпростіших портативних моделей до високоточних стаціонарних. В асортименті SIMVOLT рН-метр Ezodo 6011 – портативний водонепроникний рН-Метр, призначений для вимірювання рівня кислотності води.

Досить багато портативних рН-метрів виконані в корпусі типу ручки. До такого типу належать моделі Ezodo 5011Ezodo 5011А,  Ezodo 6011AEzodo 7011Ezodo 7200. Ці моделі вимірюють рН у повному діапазоні – від 1 до 14, мають рідкокристалічний дисплей для виведення результатів з точністю 0,1 рН і термокомпенсацію в межах від 0 до +50 °С. Компактний та зручний корпус цих рН-метрів робить їх легкими у використанні, а живлення від батарейок забезпечує  портативність.

Деякі моделі, наприклад Ezodo 6011A та Ezodo 7011 мають водонепроникний корпус, що помітно полегшує користування ними. Один від одного ці рН-метри відрізняються програмними опціями, дизайном та матеріалом корпусу й електроду. Модель рН-метра Ezodo MP-103 призначена для стаціонарного використання в акваріумі і тому має виносний електрод на гнучкому шнурку та присоску для закріплення на стінці акваріума. рН-метр  Ezodo PP-201 поєднує в собі риси як стаціонарної, так і портативної моделі рН-метра.  Досить компактний корпус із відкидним дисплеєм поєднується зі змінним виносним електродом та можливістю живлення від батарейок і адаптера. Така комбінація дещо зменшує портативність, але дає більшу свободу дії. Ezodo 4805 – високоточний стаціонарний рН-метр, що має кріплення під DIN-рейку, діапазон термокомпенсації 0–90 °С, точність 0,01 рН та живлення від адаптера.

Більш складними приладами є рН-контролери PH-203 та Ezodo 4801, які можуть запускати інші прилади залежно від зміни рН. Такі прилади ідеальні для автономного контролю рН води в акваріумі, але їх використання обмежується складністю налаштувань і монтажу. Серед рН-метрів, представлених в інтернет-маркеті «SIMVOLT», кожен зможе знайти придатний для своїх цілей прилад.

На показання рН-метра дуже впливає стан та вік електроду. Для точного визначення рН показання приладу потрібно періодично калібрувати по стандартних буферних розчинах з відомим рН. Усі вищеназвані рН-метри комплектуються буферними розчинами для калібрування. Буферні розчини при неправильному зберіганні можуть змінювати свій рН, тому до їхнього зберігання слід ставитися відповідально. Якщо ж їх немає, то можна скористатися електронним калібратором рН, таким як Ezodo 602. Цей прилад підключається до електродів рН-метра та імітує рН 4, 7 та 10. 

Жорсткість акваріумної води контролюємо портативними солемірами

У воді завжди міститься деяка кількість розчинених солей. Мірою концентрації солей у воді є показник її жорсткості. Для акваріумістів це також досить важлива величина, оскільки риби та рослини погано реагують на жорсткість, яка відрізняється від показників у їхньому природному середовищі. Також контроль жорсткості потрібен для пом’якшувачів води з іонообмінними смолами, щоб точно визначити час заміни наповнювача. Але найбільшу актуальність солеміри мають для морських акваріумів, вода для яких готується розведенням морської солі, і тому потрібно ретельно контролювати концентрацію солі в воді. Поряд з одноразовими хімічними тестами жорсткості використовуються електронні солеміри та кондуктометри. Принцип їх роботи такий же, як і рН-метрів, ґрунтується на вимірюванні провідності води. При цьому використовуються спеціальні електроди для уникнення негативних наслідків електролізу. Не дивно, що форм-фактор солемірів та кондуктометрів такий самий, як і в рН-метрів. У маркеті «SIMVOLT» можна знайти як найпростіші портативні солеміри в корпусі типу ручки (моделі Ezodo 5031Ezodo 5032Ezodo 6031 та ін.), так і складні стаціонарні кондуктометри з виносним електродом на гнучкому кабелі (Ezodo 4805Cond).

ОВП-метр визначить концентрацію розчиненого у воді кисню

Ще один важливий для мешканців акваріума показник води – редокс-потенціал, який показує напрям перебігу окисно-відновних реакцій у середовищі. Його практичне значення полягає в тому, що він відображає концентрацію розчиненого у воді кисню. Редокс-потенціал визначається ОВП-метром за електропровідністю води, виміряної спеціальним електродом. Зважаючи на схожість принципу дії та умов використання, зовні ОВП-метри дуже схожі на рН-метри та солеміри.  У маркеті «SIMVOLT» Ви можете знайти кишенькові портативні ОВП-метри, ОВП-метри з виносним електродом, стаціонарні ОВП-метри та ОВП-контролери відповідно до Ваших потреб та смаку.

Мультифункціональний прилад виміряє рН, ОВП та жорсткість води

З огляду на схожість принципу дії вищеописаних приладів, є і моделі, які поєднують кілька функцій в одному корпусі.  Наявні в «SIMVOLT»  прилади Ezodo PP-203Ezodo 7011 та Ezodo PP-206 містять функції рН- і ОВП-метра, а Ezodo 7200 та Ezodo PCT-407 можуть одночасно виконувати функції рН-, ОВП-метра та кондуктометра. Така широка функціональність досягається шляхом використання змінних електродів вимірювання. Оскільки в усіх описаних моделях наявні термокомпенсатори, то часто вимірювання температури включається як додаткова опція.

Мультифункціональність таких приладів дозволяє економити час, кошти та місце.