Проведення тестування ґрунту – чудовий спосіб визначити його здоров’я та родючість. Ці випробування, як правило, недорогі, хоча цілком варті будь-яких витрат, коли йдеться про вирощування та підтримку здорових рослин. Тож як часто слід робити тестування ґрунту і що показує його результати? Далі в статті описані головні особливості аналізу ґрунту.

Як зробити аналіз грунту?

Грунт складається з мінералів, органічних речовин (живих і мертвих), повітря і води. Він забезпечує поживними речовинами і служить основою для рослин. Поліпшення ґрунту покращує здоров’я рослин і має вирішальне значення для їх вирощування.

Ріст і сила рослини часто залежать від рН ґрунту – вимірювання того, наскільки кислий або лужний ґрунт. Рівень рн вимірюється за шкалою від 1 до 14, де показник 7,0 – мають нейтральні грунти, показник нижче 7 – кислі, а вище 7 – лужні. Більшість рослин віддають перевагу майже нейтральним ґрунтам з рН від 6,2 до 7,2, але деякі квіти краще ростуть в кислих грунтах.

Для проведення аналізу грунту зразки необхідно віддати до спеціалізованої лабораторії або провести самостійні дослідження за допомогою спеціальних тестів та приладів.

В маркеті «SIMVOLT» представлений широкий асортимент приладів та засобів для проведення аналізів грунту. При тестуванні ґрунту можна визначити кислий, нейтральний чи лужний ваш ґрунт, його вологість та визначити, яких елементів бракує та скільки потрібно їх додати, щоб усунути проблему. Спеціальні пристрої та набори для тестування можна знайти в нашому маркеті.

Набори для тестування рН грунту для домашнього використання містять флакони та таблетки для тестування ґрунту, а також таблицю для інтерпретації результатів. При застосуванні приладів, ви просто вставляєте зонд в ґрунт і зчитаєте результати. Дотримуйтесь інструкцій виробника для забезпечення високої точності показань.

Де можна зробити аналіз грунту?

Тестування ґрунту важливе з кількох причин: для оптимізації рослинництва, захисту навколишнього середовища від забруднення стоками і вимивання надлишків добрив, допомоги в діагностиці проблем культури рослин, поліпшення харчового балансу рослинних середовищ та збереження грошей та заощадження енергії, застосовуючи лише необхідну кількість добрив.

Аналіз грунту перед посівом рослин допомагає зменшити потенційний дефіцит поживних речовин, дисбаланс рН або надлишок розчинних солей. Тестування середовища під час вегетаційного періоду є важливим інструментом управління харчуванням сільськогосподарських культур та рівнем розчинних солей.

Визначення рН та рівня родючості за допомогою випробування ґрунту - це перший крок у плануванні обґрунтованої програми управління поживними речовинами. Тестування можна проводити в польових (домашніх) умовах, а також в спеціалізованих лабораторіях.

Самостійно аналіз проводять за допомогою рН-метрів, вологомірів, аналізаторів ґрунту, електронних тестерів та спеціальних наборів тестів для грунту.

При замовленні дослідження в лабораторії ви отримаєте інформацію:

  • Аналіз поживних речовин. Базовий аналіз ґрунту (N, P, K, та pH) дає лише частину картини, оскільки інші поживні речовини та фактори можуть обмежувати ріст врожаю. Для того, щоб отримати максимальну віддачу від зразка ґрунту, важливо проаналізувати всі поживні речовини за допомогою групи аналізу широкого спектру, яка включає аналіз вторинних поживних речовин, таких як сірка та мікроелементи.
  • Хімічний та фізичний аналіз. Фізичні та хімічні характеристики ґрунту необхідно враховувати перед тим, як приймати рішення щодо планування стратегії внесення поживних речовин.
  • Біологічний аналіз. Активна популяція ґрунтових організмів необхідна для здорового ґрунту, вони сприяють харчуванню сільськогосподарських культур, переробляючи поживні речовини з гумусу, органічних речовин і частинок ґрунту, а також впливаючи на структуру ґрунту. Разом з аналізом органічних речовин біологічний аналіз дає загальну картину стану ґрунту.

Як вимірювати ph грунту?

Деякі рослини можуть отримати доступ до поживних речовин ґрунту, лише якщо рН знаходиться в межах певного діапазону. І навіть додаткові добрива не допоможуть, якщо ваш рн ґрунту лежить за межами бажаного рослиною діапазону рН. Технічно кажучи, тест на рН ґрунту вимірює, скільки іонів водню знаходиться в ґрунті. Тестування рН ґрунту краще проводити восени. Таким чином, ви маєте час до посівною вжити певних заходів щоб його відрегулювати.

Визначення рівня рН за допомогою індикаторних смужок:

  • За допомогою ручної лопати на глибині 5–10 см візьміть зразок ґрунту.
  • Помістіть 1–3 ложки ґрунту в чисту склянку.
  • Видаліть палички, каміння та інше сміття.
  • Наповніть склянку дистильованою водою до того самого рівня, що і зразок ґрунту.
  • Енергійно перемішуйте та дайте розчину відстоятися протягом 30 хвилин.
  • Пропустіть суміш через фільтр в іншу чисту ємність.
  • Опустіть тест-смужку рН у розчин.
  • Порівняйте колір, який отримаєте, з діаграмою на упаковці виробника, щоб визначити рівень рН.

Визначення рівня рН за допомогою рн-метра:

  • За допомогою ручної лопати на глибині 5–10 см візьміть зразок ґрунту.
  • Помістіть 1–3 ложки ґрунту в чисту склянку.
  • Видаліть рештки каміння, грудочок та сміття.
  • Наповніть склянку дистильованою водою до того самого рівня, що і зразок ґрунту
  • Енергійно перемішуйте та дайте розчину відстоятися протягом 30 хвилин.
  • Обережно занурте датчик рн метра у розчин.
  • Зачекайте стабілізації показань та зчитайте результати вимірювання рн.