У 2020 році провідний світовий виробник тепловізорів FLIR Systems (США) представив новинку – компактну тепловізійну камеру FLIR C5. Це оновлена модель бестселера цієї компанії – компактного тепловізора для енергоаудиту FLIR C2 (точніше моделі C3). Ураховуючи мінімальну кількість відмінностей між моделями FLIR C2 і FLIR C3 (наявність Wi-Fi, функція «картинка в картинці» та функція визначення мінімальної і максимальної температури в певній області), ми вирішили порівняти новинку саме з «базовим» тепловізором FLIR C2.

У тепловізійній камері FLIR C5 зміни дійсно суттєві. Це не просте оновлення прошивки або активація раніше прихованих можливостей та функцій, чим, до слова, часто грішить FLIR, програмно обмежуючи, наприклад, якість картинки в бюджетних моделях, за наявності точно такого ж «заліза», як і в старших.

Розробники змінили корпус приладу, зокрема покращили його ергономіку, встановили нову версію інфрачервоної матриці FLIR Lepton з більшою роздільною здатністю, реалізували нову функцію хмарного зберігання фотографій FLIR Ignite. У корпусі тепловізора з’явився отвір для встановлення на штатив та деякі інші покращення.

1. Корпус, розміри екрана, ергономіка

Тепловізор FLIR C5 став більшим за розмірами, на відміну від попередника FLIR C2, та важчим на 60 г (вага новинки – 190 г).

Дисплей тепловізора FLIR C5 також став більшим – 3,5 дюйма. У FLIR C2 та FLIR C3 – 3 дюйми.

Незважаючи на збільшення розмірів, ергономіка FLIR C5 не змінилася. Кнопку запису зображення розробники перемістили з центру ребра нижче. Тепер це дає змогу робити фотографії однією рукою.

Під час роботи з тепловізорами FLIR C2 та FLIR C3 інколи доводилося притримувати прилад другою рукою, щоб уникнути рухів приладу при натисканні кнопки запису зображень (яка знаходиться по центру ребра), інакше картинка могла «змазатися».

У корпусі тепловізора FLIR C5 відтепер є спеціальний отвір для встановлення приладу на штатив.

2. Якість картинки, технічні характеристики

У тепловізора FLIR C5 картинка стала кращою завдяки використанню мікроболометра нового покоління з більшою роздільною здатністю (160x120 пікселів у FLIR C5, на відміну від 80x60 пікселів у FLIR C2 і FLIR C3).

Зображення лампи (FLIR C2):

Зображення лампи (FLIR C5):

Зображення теплої підлоги (FLIR C2):

Зображення теплої підлоги (FLIR C5):

Зображення кулера для води (FLIR C2):

Зображення кулера для води (FLIR C5):

Розробники значно покращили теплову чутливість інфрачервоної камери FLIR C5 – < 70 mK, її просторову роздільну здатність – 6,3 мрад. Діапазон вимірювання температури тепер становить від -20 до 400 °C у FLIR C5, на відміну від -10 до 150 °C у FLIR C2 та FLIR C3. Змінився і кут огляду тепловізора  – 54°×42°.

За своїми технічними параметрами FLIR C5 дуже подібний до тепловізорів для смартфонів FLIR ONE PRO останнього покоління.

3. Кому варто купувати FLIR C5?

Як і FLIR C2, так і новий FLIR C5 – дуже якісні компактні тепловізори для швидкої тепловізійної оцінки безпосередньо на об’єктах. Вони стануть у пригоді фахівцям, які займаються монтажем і сервісом систем опалення та кондиціювання, ремонтом обладнання, утепленням, сантехнікам, електрикам тощо.

Тепловізори можна використовувати для проведення енергоаудиту (звісно, враховуючи обмеження його картинки). А завдяки тому, що для FLIR C5 (як і для FLIR C2 та FLIR C3) доступне спеціальне програмне забезпечення (FLIR Tools, до речі, безкоштовне), можна навіть формувати звіти і більш детально досліджувати об’єкти на комп’ютері.

Дехто з наших клієнтів купував FLIR C2 як пару до більш професійних (а відповідно, і більш громіздких) тепловізорів. Пізніше цей маленький прилад став основною «робочою конячкою», оскільки часто компактність та простота експлуатації вимірювального інструмента відіграють вирішальну роль.

4. Чи варто купувати тепловізор FLIR C5?

Відповімо ствердно: «Так. Варто». Тепловізійна камера FLIR C5 має ціну відповідно до своїх можливостей і характеристик. За співвідношенням «ціна – якість» більш вигідно виглядають хіба що китайські тепловізори нового покоління (зокрема HT-19 і HT-18, що мають набагато кращу картинку). Але не слід забувати, що FLIR має менші розміри, кращу ергономіку, захищений корпус і доступ до фірмового програмного забезпечення (FLIR Tools).

Купити тепловізор FLIR C5 рекомендуємо в Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT» – офіційного дистриб’ютора компанії «FLIR Systems» в Україні.

З точки зору економічної вигоди можна також розглянути варіант придбання тепловізорів попереднього покоління – FLIR C2 або FLIR C3. Поки що ці моделі  доступні на складах і мають дуже приємні ціни у зв’язку із виходом на ринок новинки.

Зверніть увагу, що при купівлі тепловізора FLIR C2 або FLIR C5 ви отримаєте в подарунок зручний пластиковий кейс для зберігання і перенесення приладу.