Вода може бути кислою, нейтральною або лужною залежно від рівня рН або концентрації іонів водню в ній. Рівень pн потрібно перевіряти для великої кількості застосувань, починаючи від питної води і закінчуючи водою, що використовується в промислових установках. Для цього використовуються ручні рН-метри, і на ринку їх доступна велика кількість в різних цінових категоріях.

Є певні кроки, яких слід дотримуватися, та фактори, які слід враховувати, використовуючи рН-метр:

  • Логарифмічна шкала рН-метра встановлюється в межах 0 ~ 14 (деякі моделі 2 ~ 12 або -2 ~ 16), де 1—6 є кислим, 7 — нейтральним, а 8—14 — лужним розчином.
  • Налийте 100 мл зразка для дослідження рівня рн, оскільки це є стандартною кількістю проби.
  • Увімкніть рН-метр.
  • Переконайтеся, що пристрій знаходиться в режимі вимірювання рН.
  • Ретельно промийте рН-електрод між вимірами, щоб запобігти перенесенню забруднень досліджуваних розчинів. Акуратно промокніть електрод тканиною, щоб видалити надлишок води для промивання. Не натирайте електрод, оскільки це може призвести до накопичення статичного заряду.
  • Занурте рН-електрод у досліджуваний розчин або суспензію. 
  • Значення рН виміряне, коли показники рн стабільні.
  • Якщо потрібно і доступна функція, натисніть кнопку «HOLD», щоб утримати виміряне значення. Натисніть ще раз, щоб відновити вимірювання в режимі реального часу.
  • Запишіть значення pH (і температуру, якщо це необхідно), або натиснувши кнопку «ПАМ'ЯТЬ» (якщо є), щоб зберегти значення в пам'яті пристрою.
  • Після завершення всіх вимірювань ретельно промийте та зберігайте електрод у розчині для зберігання.

Ручний ph метр

Як правильно користуватися ph метром?

РН-метр можна побачити у всіх лабораторіях, незалежно від їх розміру — шкільна лабораторія, лабораторія коледжу, дослідницька лабораторія університету, лабораторія випробування комерційної продукції, промислова лабораторія чи навіть лабораторія національного рівня.

Лабораторія може бути не оснащена складними приладами, але вона просто не може обійтися без рн-метра, оскільки вимірювання рН є основною вимогою для всіх хімічних та біохімічних реакцій.

Навіть незначні коливання встановленої кислотності можуть змінити хід реакцій або призвести до виробничих втрат. Проте простий рн-метр часто сприймається як належне, а належне поводження з ним та догляд залишаються поза увагою.

Нижче наведені цінні поради щодо правильного поводження та догляду за рН-метром, які забезпечать правильне зчитування рн кожного разу, коли ви ним користуєтесь:

  1. Електрод рН є крихким, і не слід спокушатися використовувати його як стержень для перемішування під час вимірювання рН.
  2. Необхідно щодня калібрувати рН-метр за допомогою стандартних буферних розчинів.
  3. Показники рН чутливі до температури через зміни опору скляних електродів. Уникайте коливань температури і ніколи не тримайте рН-метр під прямими сонячними променями.
  4. Скляний електрод не можна зберігати без розчину для зберігання протягом тривалого часу, оскільки скляна мембрана зневоднюється, що призводить до більш повільної реакції та може в кінцевому підсумку призвести до повної відмови датчика. Електрод не можна занурювати в дегідратаційні розчини, такі як сірчана кислота та етанол.
  5. Уникайте вібрацій та ударів. При використанні магнітних мішалок подбайте про те, щоб дотримуватися достатньої відстані між кулькою електрода та магнітною мішалкою, щоб запобігти випадковій поломці. Ніколи не слід використовувати нагріту магнітну мішалку, оскільки це може спричинити зміну температури розчину.
  6. Поводьтесь обережно під час внутрішньолабораторного транспортування, щоб уникнути поломки.
  7. Зберігайте датчики при температурі навколишнього середовища від 10 °C до 30 °C. Захисні ковпачки, а також кришки для зберігання розчину, надані постачальником, повинні бути встановлені на кінці датчика, коли вони не використовуються. В ідеалі датчик слід зберігати в 4 М розчині KCl. Слідкуйте за тим, щоб розчин для зберігання не випарувався.
  8. Виконуйте процедури очищення після використання.
  9. Після кожного очищення спеціальними засобами електрод слід промивати дистильованою водою. Краплі, що прилипли до електрода, слід обережно висушити тканиною.

Де купити ph метр?

Якщо ви в пошуках якісного та надійного рН-метра, який повинен відповідати певним вимогам — ви звернулись у правильне місце — маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT».

І як би інші інтернет-магазини не рекламували свою продукцію як найкращу і заманювали клієнтів знижками — інтернет-маркет https://simvolt.ua/ справжній лідер з продажів потенціометричного обладнання на ринку України та має більше 10 років досвіду.

Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» — офіційний дистриб’ютор відомих світових брендів рН-метрів та інших приладів для тестування. Ми на ексклюзивних умовах співпрацюємо з світовими авторитетними виробниками: XS Instruments, Horiba, EZODO, DELTA OHM тощо.

В асортименті товарів, що представлені в нашому інтернет-магазині є велика кількість різних моделей та марок рн-метрів. Якщо вам складно самостійно підібрати прилади — наші менеджери вам допоможуть. Наша компанія також може замовити необхідні вам прилади напряму у виробника та провести гарантійне та постгарантійне обслуговування. Найкраще обирати рн-метри в надійному інтернет-магазині https://simvolt.ua/.

Ручний ph метр як користуватися

Як правильно зберігати ph метр?

РН-метр — це дуже чутливий пристрій, і про нього слід дбати належним чином. Найпростіше, що можна зробити — це підтримувати датчик у вологому стані.

Спеціальне електропровідне покриття зі скла електрода не слід пересушувати, інакше воно може перестати працювати! Для цього необхідно придбати спеціальні розчини для зберігання. Точний тип розчину для зберігання буде залежати від вашого пристрою, оскільки різні датчики мають різні вимоги.

Комбіновані електроди, як правило, зберігаються в концентрованому розчині, такому, який знаходиться всередині датчика — концентрація повинна бути вищою, щоб запобігти дифузії з зонда. рн-метри з двома окремими електродами можуть зберігати свої скляні електроди в кислому розчині приблизно рН=3. У будь-якому випадку ніколи не використовуйте дистильовану або деіонізовану воду для зберігання, оскільки тривале занурення у воду може стимулювати дифузію з електрода, що вплине на його чутливість.