Лабораторний рн-метр — електронний прилад, що використовується для вимірювання активності іонів водню (рівня кислотності або лужності) води і розчинів та вирізняється високою точністю вимірювання. Значення рН розчину можна безпосередньо обчислити за величиною потенціалу. По суті, рн-метр складається з вольтметра, який приєднаний до електрода, що реагує на рН, і електрода порівняння (еталонний електрод). Електрод, що реагує на рН, в переважній більшості виготовлений зі скла, а еталоном зазвичай є срібно-хлористий електрод, хоча іноді використовують електрод з хлориду ртуті. При зануренні двох електродів у розчин, вони діють як акумулятор. Скляний електрод збільшує електричний потенціал (заряд), який безпосередньо пов'язаний з активністю іонів водню в розчині, а вольтметр вимірює різницю потенціалів між скляним та еталонним електродами. РН-метр побудований таким чином, що відображається виміряне значення рН, а не виміряний потенціал. Під час роботи в режимі калібрування деякі моделі лабораторних рН-метрів можуть автоматично розрізняти буферні розчини та самостійно оновлюватись.

Призначення лабораторних PH-метрів

Сфера застосування рн-метрів лабораторних

Більшість продуктів вимагають певного значення рН для активності або стабільності, особливо в харчовій промисловості та при виробництві напоїв, косметичній промисловості та фармацевтичному секторі. Лабораторні рН-метри використовуються не тільки для проведення клінічних досліджень, вони також застосовуються у виноробстві, пивоварінні, сироварінні, садівництві, при обслуговуванні басейнів, для діагностики хвороб, в сільському господарстві, для аналізу навколишнього середовища та води тощо Таким чином, застосування лабораторних рН-метрів величезні, починаючи від аналізу питної води і закінчуючи виробництвом продуктів харчування. Розглянемо декілька основних галузей застосування рн-метрів детальніше:

  •   У харчовій промисловості показник рН в основному використовується для регулювання фізичних і хімічних реакцій, необхідних для виробництва їжі, і запобігання росту патогенних бактерій. Яскравим прикладом цього є виробництво молочних та алкогольних напоїв, оскільки там відбувається процес бродіння.
  •   В електрохімічній промисловості вимірювання рН є центральним у процесах обшивки, травлення поверхні металу та складання акумулятора. Рівень рн розчину для покриття впливає на якість готової продукції. Неправильний рівень рН може збільшити чутливість поверхні покриття до лущення та призвести до неоптимального кольору та оздоблення.
  •   Паперова та текстильна промисловість вимагає точного вимірювання рН, щоб переконатися, що стічні води, вироблені на заводах, не завдають шкоди обладнанню та навколишньому середовищу. Стічні води зазвичай містять стоки, які можуть прилипати до електродів, що використовуються при виробництві паперу. Для видалення цих суспендованих твердих стоків додають флокулюючі агенти, які сприяють осадженню частинок. Вимірюється і регулюється рівень рН, щоб мінімізувати пошкодження резервуара та виявити кінцеву точку процесу очищення. У текстильній промисловості вимірювання рН є важливим, оскільки конкретні значення рН впливають на швидкість обробки та довговічність барвника.

Принцип роботи лабораторного РН метра

Робота лабораторного рн-метра заснована на рівнянні Нернста. Рівняння Нернста виводить зв'язок між електричною напругою та концентрацією іонів. Рівняння Нернста, отримане для концентрації іонів Н+ є основою роботи рН-метра. Принцип роботи вимірювачів рн — потенціометрія. Для вимірювання рівня рн використовують рН-електрод (індикаторний електрод) та електрод порівняння. Індикаторний електрод має скляну мембрану, яка чутлива до концентрації іонів водню у розчині досліджуваного зразка. Потенціал скляного електрода змінюється в залежності від розчину, що досліджується. Електрод порівняння є стандартним і має постійний потенціал. Електрод порівняння не реагує на розчин досліджуваного зразка. PH-метр вимірює та порівнює різницю потенціалів між скляними та еталонними електродами.

За допомогою рівняння Нернста різниця потенціалів використовується для вимірювання концентрації іонів водню, що вказує на рН даного розчину. Через різницю потенціалів між двома електродами тече і генерується струм. Вироблений струм вимірюється вольтметром. Визначено зв’язок між різницею потенціалів, генерованим струмом та pH. Різниця потенціалів 1 рН становить 59,16 мВ при 25 °С, а отже, коли є різниця однієї одиниці рН, зміна напруги буде на 59,16 мВ. Цей зв'язок використовується для вимірювання показників рН.

Лабораторний рн-метр

Як вибрати й де купити лабораторний РН метр?

При виборі лабораторного рн-метра точність вимірювання має бути на першому місці. Найкращі моделі мають точність вимірювання ± 0,001 pH, але мають вищу вартість в порівнянні з іншими лабораторними моделями з точність ±0.003, ±0.01, ±0.02. Перед купівлею лабораторного рн метра вам необхідно визначитися з приблизною областю вимірювання. Чи справді вам потрібен дорогий і високоточний рн-метр? Чи можна обійтись дешевшою моделлю не втративши при цьому в якості вимірювання?

Ось ще деякі особливості, на які слід звернути увагу при виборі лабораторного рн-метра:

  •   Калібрування приладу. Усі pH-метри можна відкалібрувати (перевірити за відомим стандартом) для забезпечення точності вимірювання. Більшість пристроїв можна калібрувати принаймні за двома стандартами одночасно, а деякі моделі лабораторних рн-метрів можна відкалібрувати до п’яти точок.
  •   Стандарти калібрування або буфери. Ви повинні замовити принаймні розповсюджені стандарти калібрування (рН 7, рН 4 та рН 10). А для проведення більш точних лабораторних досліджень, ваш асортимент буферів потрібно буде розширити.
  •   Електроди. Електрод — це частина приладу, яка занурена у пробу розчину. Вибір необхідного електрода буде залежати від температури, при якій ви повинні виміряти рН, і від того, чи містить ваш продукт маслянисті речовини. Масло може легко закупорити електрод і спричинити помилкові результати вимірювання. Дуже маслянисті продукти вимагають використання спеціального електрода. Ці електроди коштують дорожче, але прослужать довше з кращими результатами, ніж стандартні електроди, при використанні в несприятливих умовах.
  •   Температура. На показники рН сильно впливає температура. Лабораторні рн-метри оснащені автоматичною температурною компенсацією, яка дає вам точні показники рН досліджуваного розчину.

Найкраще купити лабораторний рн-метр в маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT». Ми пропонуємо великий вибір лабораторних рн-метрів від відомих світових виробників XS Instruments, AZ-Instrument, EZODO, Horiba. Всі пристрої мають відповідні сертифікати якості, підлягають гарантійному обслуговуванню та постачаються з інструкціями українською мовою.

Кваліфікований персонал компанії відповість на всі ваші питання стосовно продукції і допоможуть визначитися з вибором моделі. Купувати наhttps://simvolt.ua/ завжди приємно!