Що таке портативні рН-метри?

Портативні рН-метри — це найпоширеніші вимірювальні прилади, які застосовують у різних галузях промисловості для моніторингу та контролю рівня рН. Сьогодні портативні рН-метри широко використовуються для проведення досліджень як в лабораторії так і в польових та промислових умовах. Під час проведення вимірювання pH-метр порівнює різницю потенціалів між електродом порівняння та скляним електродом pH і відображає результати вимірювання на РК-дисплеї в одиницях рН.

Щоб результати вимірювання портативних рН-метрів були точними, їх необхідно належним чином відкалібрувати, тому зазвичай вони потребують перевірки та налаштування перед першим використанням та систематично в процесі експлуатації. Ви калібруєте рН-метр, зануривши його в буферний розчин (з відомим рівнем рН) і відповідно регулюєте вимірювач на правильний показник рН буферного розчину.

Особливості портативних pH-метрів

Щоб забезпечити найкращу точність електрода рН, необхідно переконатися, що ви врахували наступне:

 •   Для кожної точки калібрування використовуйте свіжі буферні розчини. Якість буфера важливо для забезпечення точності.
 •   Температура буфера та електрода повинна бути однаковою. Дозвольте показникам pH і температури датчика стабілізуватися на кожному етапі процесу калібрування. Це гарантує, що ви використовуєте точне значення рН як стандарт.
 •   Завжди тримайте pH-електрод зволоженим. Датчик рН, який не був належним чином гідратований, буде дрейфувати після калібрування.

Портативний рн метр для чого потрібен?

PH-метр — це прилад, який використовується для вимірювання активності іонів водню в розчинах — іншими словами, цей прилад вимірює кислотність/лужність розчину. Ступінь активності іонів водню в кінцевому підсумку виражається як рівень рН, який зазвичай коливається від 1 до 14.

рН-метри широко використовуються в таких галузях:

 •   Системи очищення води, акваріуми, басейни, гідропоніка, тощо.
 •   Проведення наукових та лабораторних досліджень.
 •   Контроль рівня рН ґрунту.
 •   Випробування харчових продуктів та напоїв (м’ясо, молочні продукти, загальні харчові продукти та напої).
 •   Промислові процеси (обробка та фарбування металу, очищення стоків та багато іншого).
 •   Фармацевтична галузь.
 •   Нафтогазова промисловість.
 •   Сільське господарство.

Хоча це не вичерпний перелік галузей, в яких використовують рН-метри, очевидно, що вимірювачі рН є невід'ємною складовою науки і має великий вплив на наше життя. Наприклад, їх можна використовувати для вимірювання рівня кислотності у стічних водах, що є життєво важливою складовою процесу очищення стічних вод. Вони використовуються для аналізу точного значення рН харчових продуктів та хімічних продуктів для забезпечення безпеки та якості, або їх можна використовувати для оцінки кислотності/лужності ліків у фармацевтичній та біотехнологічній промисловості.

Як користуватися портативним рн метром?

Для проведення вимірювання вам знадобиться портативний рН-метр, рН-електрод, калібрувальні розчини, скляні ємності для калібрування та дистильована вода.

 •   В переважній більшості випадків логарифмічна шкала рН-метра має діапазон вимірювання 1—14, де 1—6 є кислотним зразком, 7 — нейтральним, а 8—14 — лужним.
 •   Візьміть скляну ємність і налийте зразок для перевірки на рН.
 •   Увімкніть pH-метр.
 •   Промийте рн-електрод і занурте його в нейтральний буферний розчин (з рН 7) для калібрування. Потім промийте електрод дистильованою водою. Аналогічно, занурте його в буферний розчин з рН 4. Це дозволяє пристрою вимірювати кислотні розчини. У разі якщо ви досліджуєте лужний розчин занурте рн-електрод у буферний розчин з рН 10.
 •   Рекомендується добре перемішати всі буферні розчини перед використанням.
 •   Струсіть зайву рідину з електрода, перш ніж помістити його в досліджуваний розчин.
 •   Занурте електрод у зразок і натисніть кнопку вимірювання рН. Ви повинні отримати стабільне значення вимірювання.
 •   Добре промийте та очистіть електрод після використання.
 •   Зберігайте електрод у спеціальному розчині, щоб забезпечити високу точність вимірювання.

Як вибрати рн метр?

Існує десятки способів вимірювання рН, але найбільш поширеним рішенням для тестування загального призначення є цифровий рН-метр. Для регулярного аналізу рН-метр є гідною інвестицією, ніж боротьба з неефективними та дорогими одноразовими випробуваннями тест-смужками. При виборі рн-метра необхідно враховувати:

 1. Необхідну точність вимірювання. При створенні звітів стосовно рівня рН зразків, більшість установ вимагають показань, з високою точністю. Для впевнених результатів потрібно застосовувати рн-метр з точністю ± 0,01 pH. Точність ± 0,1 або ± 0,2 рН підходить для проведення базових вимірювань, які не потребують високої точності, наприклад при більшості типів випробувань грунту.
 2. Калібрування пристрою. Калібрування — це ще одна річ, на яку слід звернути увагу. Будь-який вимірювальний прилад зрештою потребує калібрування, щоб перевірити його на відповідність стандарту. Забезпечення точності необхідно, тому що використання навіть добре відкаліброваного приладу з часом неминуче знизить його точність. Цифрові рН-метри не є винятком, і їх потрібно калібрувати спеціальними буферними розчинами, які мають відомі значення рН.
 3. Наявність автоматичної температурної компенсації. Температура — це ще одне питання. На всі показники рН впливає температура. Для точності pH-метр повинен бути ретельно відкалібрований на таку саму температуру, що і зразок, який ви тестуєте. Виконання ручного калібрування потребує багато часу і може бути неточним, тому функція автоматичної температурної компенсації дуже зручна та зазвичай додає невеликі витрати при купівля цифрового рН-метра.
 4. Якість рН-електрода. Чи можна підключити рН-метр до інших електродів. Яким є час відгуку тестування? Навіть якщо цифровий рН-метр дуже точний, можливо, вам не доведеться чекати 45 секунд, щоб отримати кожен результат. Наскільки швидко можна провести вимірювання, багато в чому залежить від електрода, який ви використовуєте, та від вимірювача. І ви можете знайти великі відмінності у часі відгуку між брендами. Цифрові вимірювачі pH використовують для вимірювання рН електрод, занурений всередину розчину, який ви тестуєте. Ви можете подумати про вартість заміни цього електрода. Деякі рН-метри використовують спеціальні електроди з наконечником, який не засмічується, що корисно для вимірювання речовин, які важко змішувати, але всі електроди з часом піддаються зносу та потребують заміни. Електроди зі скляною колбою, які використовуються більшістю цифрових рН-метрів, можна повторно заправляти. Герметичні електроди вимагають невеликого догляду та прості у використанні. Багаторазові наповнювачі служать довше, тому що їх можна чистити, коли їхня продуктивність починає падати, але рідше вони будуть водонепроникними.

Портативні pH-метри

Де купити рн метр?

Багато інтернет майданчиків пропонує портативні рН-метри, але тільки в маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT» представлена 100% оригінальна продукція від виробника. Ми на ексклюзивних умовах співпрацюємо з відомими компаніями-виробниками потенціометричних приладів. Наша компанія також здійснює гарантійне та після гарантійне обслуговування портативних рН-метрів.

Отримати професійну консультацію, ознайомитися з пристроями можна в офісі нашої компанії у місті Київ.