Шумове забруднення скорочує тривалість життя людини на 10–12 років

Кожного дня нас супроводжує ціла палітра найрізноманітніших за походженням шумів – побутові прилади вдома та в офісі, ремонти сусідів, телевізори,  дорогою на роботу – автівки, метро, люди у громадському транспорті або гучна музика з навушників. І цього не уникнути, адже кожен із нас живе у суспільстві, співіснує з іншими його представниками. Все наше життя – це глобальна комунікація.

Наукова громада усього світу вже визнала пагубний вплив шуму на здоров’я людини. Все більшого поширення нині набуває термін «шумове забруднення». Шумове забруднення – це форма фізичного забруднення, що полягає у збільшенні рівня шуму понад природний, викликає у людини за короткочасного впливу – неспокій, а за тривалого – погіршення здоров’я. Не варто применшувати дію шумового забруднення. За даними австрійських дослідників, «шумове забруднення», яке є невід’ємною частиною будь-якого великого міста, скорочує тривалість життя людини на 10–12 років.

Рівень шуму повинен відповідати санітарним нормам

Шумомір швидко і якісно виміряє рівень шуму. Згідно із санітарними нормами рівень шуму біля житлових будинків у денний час не повинен перевищувати 55 дБ, а вночі (з 23.00 до 7.00 години ранку) – 45 дБ, у квартирах – 30–40 дБ. Показники шуму в діапазоні 130–160 дБ вже становлять серйозну небезпеку для людського організму (контузія, біль, шок, травми). Починаючи з 160 дБ – у людини може статися розрив барабанних перетинок і легень, а 200 дБ – призводять до смерті.

Шумомір швидко і якісно виміряє рівень шуму

Щоб швидко та якісно вимірювати рівень шуму у будь-якому приміщенні та за його межами, маркет вимірювальних приладів SIMVOLT радить використовувати шумоміри. Шумоміри стають у пригоді спеціалістам з техніки безпеки здоров'я, промислової безпеки офісів та якості звукового контролю в різних середовищах.

Людський організм може реагувати на шум по-різному. У діапазоні 35–60 дБ реакція індивідуальна (заважає/заважає). Шуми рівня 70–90 дБ при тривалій дії призводять до захворювання нервової системи, а більше 100 дБ – до значного погіршення слуху. Саме тому дуже важливо контролювати рівень шумів у тому середовищі, де людина проводить багато часу.

Шумомір – це прилад, що складається з ненаправленого мікрофона, підсилювача, корегуючих фільтрів, детектора, інтегратора (для інтегруючих шумомірів) та індикатора.

Важлива сфера застосування шумомірів – дослідження рівня виробничих шумів з метою охорони праці, екологічний моніторинг рівня шуму в населених пунктах, поблизу аеропортів, автомагістралей тощо.

Залежно від точності вимірювань шумоміри поділяють на класи – 0, 1, 2 і 3. Чим вищий клас точності шумоміра, тим вища його вартість. Для орієнтовних вимірювань рівня шуму достатньо шумоміра 3-го класу, для вимірювань за нормами ДСТУ потрібен шумомір 1-го або 2-го класу.

Шумоміри різних класів точності від SIMVOLT

Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує шумоміри таких моделей: DS-102TM-102DT-8852DT-8820. Усі ці прилади мають два частотних рівні вимірювання шуму – А та С – і вимірюють шум у межах 30–130 дБ із роздільною здатністю 0,1 дБ.

Недорогі моделі Ezodo DS-102 та TENMARS TM-102 належать до 2-го класу точності і підходять для вимірювання шумового забруднення як у приміщеннях, так і зовні.

Модель DT-8852 шумоміра-реєстратора належить до 2-го класу точності і може використовуватися для перевірки рівня шуму на відповідність ДСТУ.

Є й мультифункціональні прилади, такі, наприклад, як DT-8820 та ET-965. Вони виконують функції шумоміра, люксметра, термогігрометра, а також термометра.

Шумомір першого класу ST-106 допоможе визначити відповідність шумового клімату у місці вимірювання вимогам нормативних документів.

Елітний шумомір Delta OHM HD 2110

Унікальна пропозиція від SIMVOLT– елітний шумомір Delta OHM HD 2110, який дає можливість на професійному рівні вимірювати шуми різного походження. Прилад має досить широке застосування – від вимірювання шуму на робочих місцях, оцінки стану навколишнього середовища, визначення імпульсних шумів аж до використання приладу в межах меліораційних заходів. Цей прилад Ви можете купити за індивідуальним замовленням.

SIMVOLT– офіційний представник італійської компанії Delta OHM, яка понад 25 років працює у сфері виробництва вимірювальної техніки, розробляє та виготовляє прилади за власними проектами. Delta OHM презентує продукт виключно найвищого європейського ґатунку.

Шумоміри – важливий та незамінний прилад для об’єктивного вимірювання рівня шуму на виробництвах, у транспорті, у житлових та громадських приміщеннях. Саме він допоможе знизити шкідливий вплив шумів на людину та покращити умови праці.