Де купити ph метр?
Шукати якісний та надійний рН-метр, який відповідає вашим вимогам — дуже не легка справа. Велика кількість інтернет-магазинів рекламують свій товар як найкращий. Як же вибрати надійного постачальника якісних рн-метрів?
Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» — провідний постачальник відомих світових брендів рН-метрів та різного іншого обладнання для тестування. Наші ексклюзивні контракти надають широкий спектр продукції від ряду авторитетних виробників, включаючи Horiba, AZ-Instrument, XS Instruments, DELTA OHM, Walcom, Lutron, EZODO та інших.
Наш асортимент приладів включає безліч різних марок та моделей рН-метрів. Якщо ви не можете визначитися з моделлю рН-метра, зателефонуйте нашим менеджерам, які допоможуть вам. Ми також можемо замовити потрібні вам пристрої напряму у виробника та провести гарантійне та після гарантійне обслуговування.
Найкраще купувати рн-метри в надійному інтернет-маркеті https://simvolt.ua/. Ми працюємо на українському ринку більше 10 років.
Як правильно зберігати ph метр?
Правильне зберігання датчиків рН-метрів може істотно збільшити термін їх експлуатації, заощаджуючи ваш час, сили та кошти. Ось кілька основних моментів про те, як отримати максимальну віддачу від електродів.
Ви повинні подбати про те, щоб завжди підтримувати pH-електрод у вологому стані. Найкращим рішенням для занурення зонда для тривалого та короткочасного зберігання є 4М розчин хлористого калію (KCl). Розчин для зберігання можна придбати в нашому інтернет-магазині.
Також важливо, щоб ви не зберігали рН-електроди в дистильованій або деіонізованій воді, оскільки в ній майже немає іонів, і це призведе до того, що іони вимиватимуться зі скляної колби датчика, і ваш електрод буде вимірювати не правильно.
Після тривалого зберігання ви можете помітити білі кристали хлористого калію, що утворюються на електроді. Це нормально і не заважатиме вимірюванням. Якщо кристалів утворилося багато, обережно промийте електрод та видаліть ці кристали без особливого тертя або занурте електрод у спеціальний розчин для очищення.
Більшість електродів постачаються із захисним ковпачком над скляною колбою, щоб запобігти пошкодженню під час транспортування. Зніміть гумовий ковпачок перед використанням електрода. Тримайте електрод завжди закритим ковпачком з достатньою кількістю 4М розчину хлористого калію, щоб повністю покрити скляну колбу та часто поповнюйте розчин, щоб забезпечити датчик у вологому стані.
Як перевірити ph метр без розчину?
Єдиний надійний спосіб, щоб визначити, чи є точним рН-метр чи ні, перевірити його за допомогою стандартних розчинів. Щоб перевірити точність вимірювача рн, виконайте прості кроки:
- Поверніть рн-метр до заводських налаштувань за замовчуванням (дивись інструкцію з експлуатації рН-метра).
- Спочатку відкалібруйте пристрій в стандартному буфері pH 7.00.
- Потім виміряйте значення рН стандартного буфера рН 4,00 (ви також можете використовувати буфер рН 10,01 або інші стандартні буфери).
PH-метр вважається точним і справним, якщо різниця між показниками вимірювання та стандартним значенням становить ≤0,30 pH. Звичайно, чим менша різниця між показниками вимірювання, тим кращий стан рН-метра.
Обов’язково переконайтесь, що стандартні буфери хорошої якості (свіжі та незабруднені, а також виготовлені надійними компаніями-виробниками).
Іноді навіть якщо ваш пристрій пройшов цей простий тест на точність, але він все одно дає вам суперечливі або коливальні показники — це не означає, що рН-метр сам по собі не є точним. Можливо, рН-електрод приладу не підходить для тестування зразків, він забруднений, пошкоджений, або просто зістарений і вийшов термін його експлуатації (зазвичай від 1 до 2 років залежно від частоти використання, зразків для тестування, і наскільки добре його обслуговували).
Також в деяких випадках показання рн-метра можна перевірити порівнявши їх з показниками іншого каліброваного рн-метра. Але таке порівняння є науково неправильним і може призвести до хибних результатів вимірювання.
Який ph метр вибрати?
Тип pH-метра, який ви обрали, визначається вашими потребами та цільовим призначенням у процесі використання. Що стосується вимірювання рН, є декілька варіантів виконання приладу: лабораторний, промисловий, портативний та ручний.
Лабораторні рн-метри — сучасні прилади, які мають високі метрологічні характеристики, додаткові опції та застосовуються для лабораторних та наукових досліджень.
Промислові вимірювачі рн — спеціалізовані пристрої, які використовуються для контролю та моніторингу параметрів виробничих процесів.
Портативні рН-метри — пристрої, які вирізняються компактними розмірами та міцним корпусом для проведення вимірювань в польових умовах.
Ручні вимірювачі рн — зручні у використанні компактні пристрої, які можна носити у кишені та використовувати для вимірювання показників у польових умовах.
Як працює ph метр?
Кислий розчин містить набагато більше позитивно заряджених іонів водню, ніж лужний, тому він має більший потенціал виробляти електричний струм у певній ситуації — іншими словами, він трохи схожий на акумулятор, який може виробляти більшу напругу. РН-метр цим користується і працює як вольтметр: він вимірює напругу (електричний потенціал), що виробляється розчином, кислотність яка нас цікавить, порівнює його з напругою відомого розчину і використовує різницю в напрузі ("різниця потенціалів") між ними для виведення різниці в одиницях рН.
РН-метр має кілька ключових компонентів, а саме вимірювальний електрод, еталонний електрод та датчик температури. Вимірювач рН вимірює напругу електрохімічної комірки і на основі датчика температури визначає рН розчину. В більшості вимірювачів рН електроди та датчик температури виготовляються в єдиному корпусі і називаються комбінованими електродами.
Електрод порівняння забезпечує стабільну напругу, оскільки має фіксовану концентрацію розчину хлористого калію, який є нейтральним розчином. І навпаки, потенціал вимірювального електрода залежить лише від рН розчину. Вимірюється різниця потенціалів (напруги) між скляною мембраною вимірювального електрода та еталонним електродом, який занурюють у зразок для вимірювання.
Коли два електроди занурені, відбувається процес іонообміну, де деякі іони водню рухаються до зовнішньої поверхні вимірювального електрода і замінюють деякі іони металів усередині нього. Подібним чином частина іонів металів переходить від скляного електрода до розчину зразка. Чутливість потенціалу еталонного електрода до змін рН незначна, або на нього не впливають зміни рН, а отже, забезпечується стабільна напруга.
Для чого потрібен ph метр?
РН-метр — це пристрій, призначений для випробування різноманітних речовин, включаючи ґрунт, воду та продукти харчування.
Основні галузі застосування:
- Вимірювання рН є дуже важливим у сільському господарстві для оцінки ґрунту. Основні культури потребують лужного середовища, а отже, вимірювання рН стає необхідним.
- Він також використовується в харчовій промисловості, особливо для молочних продуктів, таких як сир, сметана, йогурти тощо.
- Вимірювання рн є обов’язковим для хімічної та фармацевтичної промисловості.
- Надійний контроль при виробництві миючих засобів.
- Контроль рівня рН важливий для водоочисних споруд та очищувачів води.
Як часто потрібно калібрувати ph метр?
Частота калібрування pH-метра залежить від багатьох факторів, таких як тип досліджуваних зразків, продуктивність електродів та вимога точності. Для вимірювань з високою точністю (≤ ±0,02 pH), вимірювач слід щоразу калібрувати перед випробуванням. Для вимірювань загальної точності (≥ ±0,1 pH) після калібрування вимірювач можна використовувати приблизно тиждень або довше. У наступних випадках пристрій необхідно повторно відкалібрувати перед використанням:
- Електрод давно не використовувався або електрод абсолютно новий.
- Після вимірювання розчинів сильної кислоти (рН <2) або сильною основи (рН> 12).
- Після вимірювання фторвмісного розчину та сильного органічного розчину.
- Існує велика різниця між температурою досліджуваного зразка та температурою буферного розчину, який використовується при останньому калібруванні.
І є простий спосіб швидко перевірити, чи потрібно на даний момент калібрування вашого pH-метра. Все, що вам потрібно зробити — це занурити зонд рН у стандартні розчини калібрування, такі як рН 4,01 або рН 7,00, і перевірити, чи мають значення вимірювання велику різницю до стандартного значення.
Як налаштувати ph метр?
Всі рн-метри та рН-електроди час від часу вимагають калібрування. Для забезпечення надійності вимірювань, необхідно проводити мінімум двоточкове калібрування, а краще трьох- або п’яти.
- Ретельно промийте електрод, щоб видалити всі сліди розчину для зберігання, робочого середовища або попереднього розчину для випробування. Після кожного буферного випробування ретельно промийте електрод, щоб запобігти перенесенню забруднень розчинів буферного рН. Акуратно промокніть електрод м’якою тканиною, щоб видалити надлишок води. Не натирайте кульку електрода, оскільки це може призвести до накопичення статичного заряду.
- Вставте електрод і автоматичний компенсатор температури (АТС) у буферний розчин 7,00 рН. Залиште на 30 секунд, щоб електрод/АТС досяг теплової рівноваги з буферним розчином. Відрегулюйте рН-метр за допомогою регулювання стандартизації/нуля для показника рН, рівного 7.00. Примітка: Якщо пристрій немає АТС, помістіть термометр разом з електродом у буферний розчин 7.00 рН. Залиште на 30 секунд, поки пара досягне теплової рівноваги з буфером. Відрегулюйте регулятор температури на пристрої відповідно до показань термометра. Потім відрегулюйте рН-метр за допомогою регулювання стандартизації/нуля для показника рН, рівного 7,00.
- Повторіть крок 1 та 2 з буферним розчин 4,01. Зачекайте 30 секунд, перш ніж регулювати рН-метр за допомогою регулювання стандартизації/нуля для показника рівного 4,01.
- Повторіть крок 1 та 2 для інших буферних розчинів.