Порівнюємо тепловізори FLIR C3-X та FLIR C5.

Тепловізор для енергоаудиту FLIR C3-X зʼявився на ринку в листопаді 2020 року. Від старшої моделі FLIR C5 він відрізняється розміром ІЧ матриці (128х96 у FLIR С3-X проти 160х120 у FLIR C5) та відсутністю деяких другорядних функцій (наприклад, запис відео і нанесення анотацій на знімки).

До недавнього часу різниця в ціні між FLIR C5 та FLIR C3-X складала трохи більше 10 %. Тому для більшості покупців вибір між C5 і C3-X був очевидним ‒ трохи переплатити й отримати топову модель.

Не так давно ціни на тепловізор FLIR C5 підвищилися. Тепер різниця складає 25 %. Відповідно, постає питання: чи варто купувати більш доступний тепловізор FLIR C3-X замість топового?

У цій статті ми спробуємо надати вам інформацію для роздумів і допомогти з вибором тепловізора для енергоаудиту.

Почнемо із зовнішнього вигляду. Прилади абсолютно однакові зовні. Так само, як і FLIR C5, FLIR C3-X має дуже якісне виконання, прогумований корпус, великий і яскравий сенсорний екран.


Так само, як і старша модель, FLIR C3-X має камеру видимого спектра, вміє накладати ІЧ зображення на видиме для підвищення деталізації картинки (технологія MSX), а також доступ до фірмового ПО FLIR Thermal Studio і хмарних технологій.

Основна різниця по функціоналу полягає в тому, що FLIR C3-X:

  • не може записувати відео
  • не має цифрового зуму
  • має менший діапазон вимірювання температури (до 300 °С проти 400 у Flir C5)
  • не має можливості робити нотатки на знімках

Наскільки ці обмеження критичні? Ми вважаємо, що не критичні, враховуючи призначення цього тепловізора. Наприклад, за такого розміру матриці (навіть 160х120 у випадку C5) й оптики вам все рівно доведеться робити знімки зблизька. Тобто, цифровий зум вам не потрібен. Так само рідко, коли потрібно міряти обʼєкти, температура яких вище 100‒150 °С. Те саме стосується й відео: мало кому це потрібно для роботи. У більшості випадків ‒ це цікава розвага.

Основне призначення тепловізорів Cx ‒ це нескладний енергоаудит усередині приміщення, перевірка електрообладнання, електроніки, теплої підлоги тощо. Для таких базових завдань деякі функції FLIR C5 є навіть трохи надлишковими.

Якість картинки. Звісно, за рівних умов логічним видається твердження: чим більше пікселів має ІЧ матриця, тим краще. Повністю погоджуємось із цим твердженням.

Але не можна сказати, що матриця FLIR C3-X значно поступається FLIR C5 за якістю картинки. Див. таблицю.

FLIR C3-X VS FLIR C5 (порівняння зображень)

З наведеної вище таблиці видно, що, незважаючи на значну різницю в заявлених розмірах інфрачервоної матриці (19,200 пікселів у FLIR C5 проти 12,288 пікселів у FLIR C3-X), на практиці розміру матриці FLIR C3-X цілком достатньо для роботи: здійснення енергоаудиту будівель зсередини, перевірки електрообладнання, устаткування, інженерних мереж тощо.

Вибір приладу залишається за вами. І FLIR C5, і FLIR C3-X ‒ це дуже хороші тепловізори з якісним виконанням, прогресивним функціоналом, наявністю ПО для обробки зображень та технологією MSX.

На SIMVOLT Channel ви можете переглянути відео «Тепловізор FLIR C3-X - огляд, порівняння з FLIR C5»

Придбати тепловізори FLIR ви можете у Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT», який є офіційними дистриб’ютором FLIR в Україні.