Промисловий рН-метр — ідеальний пристрій для застосування в складних умовах виробництва. Перш ніж купувати промисловий вимірювач рН, важливо визначити в яких умовах застосування пристрій буде працювати. На основі цих знань ви можете прийняти рішення про те, які типи функцій будуть потрібні при застосуванні. Вони можуть варіюватися від необхідності використання аналізатора рН з високонадійним датчиком для роботи при високих тисках і температурах у суворих виробничих умовах, до аналізатора рН з датчиком, який можна стерилізувати парою або очищати в автоклаві у фармацевтиці. В статті нижче описані основні критерії вибору промислового рН-метра.

Що таке промислові PH-метри?

рН-метр промисловий — прилад, що застосовують для визначення pH розчинів в стаціонарних умовах промислового підприємства. Визначення рН є важливим вимірюванням у всіх галузях. Моніторинг промислових процесів або хімічних реакцій часто проводять за допомогою вимірювання рівня рН промисловим рн-метром. Умови застосування промислового рН-метра можуть бути дуже різними, наприклад, від стічних вод і хімічних сумішей до надчистої води в електростанціях.

Промисловий pH-метр складається з двох основних частин: блоку управління, який реалізований в щитовому виконанні і блоку вхідних сигналів, який конструктивно кріпиться на стіну, недалеко від ємності з водним розчином, pH якого необхідно вимірювати. Управління pH-метром здійснюється декількома кнопками. Виміряна інформація відображається на цифровому РК-дисплеї.

Особливості й переваги застосування промислових рн-метрів:

 • Висока точність, швидка реакція та хороша повторюваність проведених вимірювань.
 • Висока якість електродів вимірювання, датчики підходять для занурення в воду або розчин на тривалий час.
 • Удосконалена конструкція з'єднання датчика передбачає відсутність засмічення та частого технічного обслуговування.
 • Корпус приладу виготовлено з міцних, антикорозійних матеріалів для надійної роботи в різних промислових умовах.

Сфера застосування промислових вимірювачів рН

Промисловий вимірювач рН призначений для контролю рівня рН у розчинах та воді. рН-метр вимірює активність водню-іонів у розчинах, вказуючи на його кислотність або основність, яка виражена в одиницях рН.

Промислові вимірювачі рН розроблені відповідно до галузевих стандартів та оснащені водонепроникними з'єднаннями для роботи в складних умовах. Переважна більшість моделей промислових рН-метрів розроблені з автоматичною компенсацією температури (ATC), яка забезпечує точність даних незалежно від змін температури та з міцним водозахищеним корпусом із щільною герметизацією для тривалої роботи у складних умовах.

Області застосування промислових рН-метрів:

 • сільське господарство;
 • тваринництво;
 • аквапоніка;
 • гідропоніка;
 • хімічна промисловість;
 • металургійна промисловість;
 • очищення стічних вод;
 • басейни та спа-центри;
 • наукові досліди та експерименти;
 • освітні проекти.

Як діє промисловий РН метр?

Для визначення кислотності або лужності розчину в промислових умовах використовують рН-метр. рН — концентрація іонів водню в розчині. Розчин з більшою кількістю іонів Н+, залишається кислим, тоді як розчин, що містить більше іонів ОН-, залишається лужним.

рН-метр використовується для визначення рівня рН різних розчинів. Це більш точний та безпечний метод, ніж використання рН-смужок. Прилад оснащено рН-датчиком, який передає електричні сигнали на рН-метр, а рН-метр відображає значення рН розчину на дисплеї.

Коли зонд занурюють у розчин для вимірювання рН, іони водню накопичуються навколо датчика і замінюють іони металу з нього. Цей обмін іонами породжує деякий електричний потік, який захоплюється срібним дротом електрода. Напруга цього електричного потоку вимірюється за допомогою pH-метра, перетворюючи його у значення pH, порівнюючи генеровану напругу з електродом порівняння.

Збільшена кислотність розчину має більшу концентрацію іонів водню, що збільшує напругу. Ця підвищена напруга зменшує показники рН в рН-метрі. Таким же чином збільшення лужності зменшує кількість іонів водню або збільшує концентрацію гідроксильних іонів, а також зменшує напругу і збільшує значення рН в рН-метрі. Загальний принцип роботи промислового датчика рН та рН-метра залежить від обміну іонами від розчину зразка до внутрішнього розчину електрода через скляну мембрану.

Як вибрати й де купити промисловий РН метр?

Вартість промислових рН-метрів може коливатися від декількох тисяч до десятків тисяч гривень і більше. Основним фактором, що визначає вартість пристрою, є точність та роздільна здатність вимірювача.

Найдешевші рн-метри зазвичай мають роздільну здатність 0.1 рН, тоді як представники більш дорогих пристроїв пропонують роздільну здатність 0.01 рн і вище. Тому важливо перед покупкою промислового рН-метра визначитися зі стандартами вимірювання (якщо вони є), яких необхідно дотримуватися при визначенні рівня рн.

Також важливий параметр промислових рн-метрів — точність вимірювання. Деякі з найменш дорогих пристроїв можуть мати точність ±0.2 рН. Іншими словами, якщо прилад показує 4.3, фактичний рН розчину може становити десь від 4.1 до 4.5. Це може створити проблему, якщо рН вашого продукту наближається до дозволеної межі 4.6. Як правило, доцільно інвестувати в комбінацію рН-метр/електрод, яка забезпечує роздільну здатність та точність як мінімум 0.1 рН або вище.

Багато промислових рН-метрів тепер мають автоматичну компенсацію температури зразка та/або автоматичне визначення буфера калібрування. Це зручності, які полегшують калібрування приладу та тестування рН зразків.

Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» пропонує широкий асортимент промислових рн-метрів. У нас представлені моделі відомих та надійних виробників. Тому наша продукція підлягає гарантійному та сервісному обслуговуванню. Якщо у вас виникнуть питання при виборі промислових рн-метрів, ви можете звернутися за допомогою до менеджерів компанії та отримати кваліфіковану консультацію.