Використовуйте «правильний» електроліт для свого оксиметра, інакше ви можете пошкодити оксиметричний електрод!

Електроліт – спеціальна рідина (в окремих випадках – гель), яка використовується для хімічної реакції всередині електрода оксиметра, завдяки чому він може вимірювати концентрацію розчиненого кисню у воді. Кисень проникає з води, яку ви вимірюєте, через мембрану у внутрішній електроліт і витрачається в цій хімічній реакції.

Практично для кожної моделі оксиметра з полярографічним чи гальванічним електродом передбачений свій електроліт, який може відрізнятися хімічним складом, кислотністю, концентрацією тощо. 

Навіть один виробник може передбачити різні електроліти для схожих моделей зі своєї лінійки (наприклад – оксиметри тайванського бренду AZ, де моделі AZ-8402 і AZ-8403 мають один склад електроліту, а AZ-86021 та AZ-86031 – інший).

Працездатність приладу (тобто, якщо він нормально калібрується, ним можна проводити вимірювання) ще не означає, що ви підібрали електроліт правильно і він не пошкодить ваш електрод.

Наслідки використання електроліту від іншого оксиметра

У разі, якщо ви будете використовувати електроліт, який не передбачений виробником приладу, ви можете пошкодити покриття оксиметричного електроду, в кращому випадку зменшивши його ресурс у кілька разів.

Внизу на фотографії представлено два оксиметричні електроди. Перший (він має корпус синього кольору) експлуатується з правильним електролітом. В інший (корпус чорного кольору) був залитий електроліт від іншого оксиметра з іншим хімічним складом. Що цікаво, на цьому «неправильному» електроліті оксиметр повноцінно функціонував протягом кількох тижнів, після чого перестав калібруватися. Клієнт звернувся до нашого сервіс-центру (прилад і електроліт він купував не у нас) з метою ремонту. На жаль, у цьому випадку доведеться повністю замінювати електрод.

Не заливайте акумуляторний електроліт у свій електрод!

Досвідчені користувачі потенціометричних приладів посміхнуться, прочитавши заголовок. Але, дійсно, є люди, які заливають акумуляторні електроліти в електроди своїх оксиметрів, вважаючи, що вони суттєво зекономили на витратних матеріалах. 

Акумуляторний електроліт ЗАБОРОНЕНО заливати в оксиметричний електрод!

Наслідки будуть миттєві – гальванічне покриття електрода буде знищено протягом кількох годин.

На фотографії нижче зображений оксиметричний електрод, який принесли до нашого сервіс-центру. Ми довго не могли зрозуміти, що саме призвело до повного «розчинення» покриття з електрода, оскільки клієнт вперто наполягав на тому, що експлуатував прилад правильно і «вчасно міняв електроліт». Наш спеціаліст жартома запитав, чи часом «не акумуляторний електроліт він заливав», і був дуже здивований, отримавши ствердну відповідь. Клієнту довелося купити новий електрод.

Де купити «правильний» електроліт для оксиметра?

Наявність запасних і витратних матеріалів до обладнання – обов’язкова ознака професійних компаній-постачальників лабораторного та вимірювального обладнання. 

Відповідно, рекомендуємо звертатися до офіційних представників виробників оксиметрів в Україні з метою купівлі витратних матеріалів, зокрема електроліту. 

Наприклад, Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» є офіційним представником таких виробників, як AZ-Instrument, EZODO, LUTRON, XS Instruments, Delta Ohm, Horiba та ін.

Тим не менше, у деяких випадках можливе використання спеціальних аналогів, які розробляються сторонніми виробниками, але саме для конкретних моделей оксиметрів.

Наприклад, електроліти для оксиметрів YOCHEM мають лінійку, яка замінює оригінальні від AZ-Instrument, EZODO, LUTRON, MILWAUKEE. Ці електроліти мають високу якість і часто більш вигідну ціну, ніж оригінальні.

На SIMVOLT Channel ви можете переглянути відео «Електроліт для оксиметра – який можна використовувати, щоб не пошкодити електрод?»

Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» має великий досвід у продажах та сервісному обслуговуванні потенціометричних приладів, зокрема оксиметрів. Лише ми маємо великий вибір різних моделей, запасні й витратні матеріали, власний сервіс-центр із досвідченими інженерами і хіміками. Звертайтеся до нас!