Контролери, трансмітери і логери спрощують та прискорюють технологічні процеси, пов’язані з моніторингом та контролем фізичних параметрів

Сучасні цифрові контролери, трансмітери та логери покликані спрощувати та прискорювати низку технологічних процесів, зазвичай пов’язаних із моніторингом та контролем фізичних параметрів (вологості, температури, CO2, тиску, освітлення тощо). Застосування таких приладів у багатьох випадках знижує людський фактор і, тим самим, підвищує об’єктивність отриманих результатів.

Контролери і трансмітери можна вважати комплексними приладами, адже досить часто вони інсталюються як частина систем автоматизації разом з іншими одиницями, що необхідні для цілісності системи. Температурний логгер призначений для автономного періодичного вимірювання температури, реєстрації та зберігання отриманих даних у власній незалежній пам’яті протягом певного часового інтервалу. Логгери лише фіксують і записують інформацію, яка пізніше переноситься користувачем на персональний комп’ютер і там обробляється. Фактично, логгер не розглядається як частина систем автоматизації, він доповнює дані, отримані системою. Логери застосовуються під час енергоаудиту та енергоконтролю промислових підприємств та житлово-комунальних господарств.

Контролери, вони ж регулятори, використовуються для стаціонарного встановлення в системи автоматичного контролю показників вологості, температури, pH та ОВП у воді тощо. Призначені контролери для управління не лише окремими невеликими машинами, а й дуже складними установками і групами установок, а також для мереж керування цілими підприємствами.

Контролери широко застосування у галузі автоматизації технологічних процесів, вимірюють і контролюють різні фізичні та логічні величини, керують виконавчими пристроями.

Трансмітери

Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує трансмітери від тайванської фірми GOnDO, які забезпечують стаціонарний (постійний) контроль за вологістю і температурою. В асортименті трансмітер вологості і температури GOnDO TRH-302WA, який вимірює у наступних діапазонах – відносна вологість: від 0 до 100 % RH, температура: від 0 до 100 °C з точністю ±2 % RH та ±0,3 °C.

Трансмітери вологості GOnDO мають ємнісний тонкоплівковий елемент, який дає сигнал, пропорційний відносній вологості (RH). Вимірювальний елемент швидше реагує на зміну вологості і може застосовуватись до 100 % RH без ушкоджень. Серед переваг таких трансмітерів: висока точність і швидке реагування, хороша довгострокова стабільність, стійкість до забруднення, а також автоматична адаптація до під’єднаних напруг.

Трансмітери застосовуються у системах кондиціонування і вентиляції, здійснюють постійний моніторинг якості повітря в приміщеннях, інсталюються в аптеках, музеях, чистих приміщеннях, вентиляційних каналах, промисловому і цивільному секторах, місцях зі значним скупченням людей, їдальнях, аудиторіях, спортивних залах, теплицях, на фермах тощо.

В асортименті маркету високоякісний трансмітер вологості та температури серії HD48…, HD49… трансмітери, температури і вологості, вологості, температури і точки роси від італійської компанії-виробника DELTA OHM. 

Зокрема, трансмітер вологості та температури HD-4917T01. До корпусу електронного трансмітера приєднується сталевий датчик діаметром 14 мм і довжиною 135 мм. Трансмітер має широкий діапазон вимірювання: для відносної вологості – від 0 до 100 % RH з точністю ±2 %; для температури – від -20 до +80 °C з точністю  ±0.3 °C (0…+70 °C), ±0.4 °C (-20…0 °C, +70...+80 °C). Застосовується у системах кондиціонування та вентиляції в місцях значного скупчення людей.

В асортименті маркету SIMVOLT Ви також знайдете трансмітер вологості, температури та CODELTA OHM HD-4617BDTSR. Цей трансмітер може вмикати/вимикати необхідний Вам механізм при досягненні заданої межі, виконуючи тим самим роль контролера. Також прилад обчислює точку роси. Трансмітер HD-4617BDTSR має дисплей та клавіатуру, три релейних виходи, вихід RS485. 

Відносна вологість вимірюється за допомогою ємнісного датчика. Діапазон вимірювань: від 5 до 98 % RH, від -40 до +85 °C точка роси. Точність: ±2 % (10..90 % RH). Для вимірювання температури -  високоточний датчик NTC, діапазон від -30 до +85 °C (від -22 до +185 °F) з точністю ±0.2 °C ±0.15 % виміряного значення в межах 0 до 70 °C, та  ±0.3 °C ±0.15 % виміряного значення в межах від -30 до 0 °C та від 70 до 85 °C. Роздільна здатність: 0,1 °C. 

Для контролю COє вбудований інфрачервоний датчик з захисною мембраною, що захищає його від пилу і агресивних середовищ, чим суттєво продовжує термін експлуатації датчика. Діапазон вимірювання COвід 0 до 5000 ppm.  Роздільна здатність: 1 ppm.

На всі трансмітери DELTA OHM дається гарантія 2 роки. Прилади від італійського виробника DELTA OHM стійкі до забруднень, характеризуються високою точністю та швидким відгуком.

Контролери

Серед контролерів в асортименті маркету SIMVOLT настінні термогігрометри для контролю відносної вологості та температури, високоточні ОВП контролери на основі мікропроцесора з цифровим управлінням, контролери для вимірювання та контролю рівня pH та ОВП у воді, а також універсальні контролери, які застосовуються для збору інформації з найрізноманітніших датчиків (температури, вологості, рівня освітлення, тиску, вібрації, кількості обертів тощо).

Настінний термогігрометр TRH-322 для контролю відносної вологості та температури є фактично контролером і трансмітером одночасно. Серед переваг приладу: висока точність і швидкий відгук., LCD дисплей, хороша довгострокова стабільність та автоматична адаптація до підключеної напруги. Контролер TRH-322 проводить вимірювання відносної вологості у діапазоні від 1 до 99 % RH. Температуру прилад може вимірювати у трьох діапазонах, залежно від обраного режиму: від 0 до 100 °C, від 0 до 50 °C та від -50 до 50 °C.

Для контролю параметрів води маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує контролери від компанії-виробника Ezodo Ezodo 4801 для рН та Ezodo 4802 для ОВП, а також контролер Ezodo 4805, який в залежності від використаних електродів може виконувати функції індикатора рН EZODO 4805pH, ОВП EZODO 4805ORP, електропровідності чи вмісту солі EZODO 4805Cond.

Мікропроцесорний рН-контролер Ezodo 4801 має дисплей із підсвічуванням, термометр із можливістю перемикання °С/°F, діапазон вимірювання: від 0 до 14.00 рН при температурі від 0 до 100 °С з точністю ±0.01.

Високоточний ОВП-контролер Ezodo 4802 на основі мікропроцесора з цифровим управлінням, як і попередня модель, має дисплей із підсвічуванням і термометр із можливістю перемикання °С/°F. Діапазон вимірювання контролера – ОВП: ±1999 mV, температура: від 0 до 100 °С з точністю ±1 mV та ±0.02 °С. Обидві ці моделі виготовлені для кріплення на DIN-рейку, вони однакові за класом та мають одну ціну.

Також варті окремої уваги універсальні контролери, зокрема, високоякісні регулятори-індикатори від італійського виробника DELTA OHM: DO 9404 та HD 9022. Вони застосовуються у промисловому секторі, системах автоматизації для контролю фізичних параметрів: температури, вологості, тиску, швидкості повітря, концентрації СО/CO2 тощо. До приладів під’єднуються відповідні датчики, трансмітери. 

У разі відхилення показників вимірюваних параметрів від встановлених меж, спрацьовує сигнал сповіщення та активується виконавчий механізм. Прилади розроблено відповідно до міжнародних стандартів.

Регулятори-індикатори застосовуються у системах автоматизації технологічних процесів.  Зокрема, прилади можуть бути інстальовані на птахофабриках, складах, у теплицях, сушарках дерева, камерах для вирощування грибів тощо.

Для спільного застосування з контролером Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT рекомендує різноманітні трансмітери DELTA OHM (Італія). Зокрема, трансмітери температури, вологості, концентрації СО/CO2, атмосферного або диференціального тиску,швидкості повітря, а також pH, ОВП та провідності.

Для контролю температури Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує десятиканальний індикатор температури  EZODO ATS-2000 з можливістю незалежного програмування кожного каналу. В залежності від обраної термопари, можна контролювати температуру в межах від -120 до 1382 °C. 

Прилад оснащений RS232 інтерфейсом та спеціальним програмним забезпеченням для аналізу й обробки отриманих результатів на комп’ютері. EZODO ATS-2000 стане незамінним для одночасного контролю температури багатьох складових комплексної системи.

Спеціалісти Маркету вимірювальних приладів «SIMVOLT» надають професійні консультації щодо вибору контролерів, трансмітерів і логерів.