Екологічний моніторинг передбачає систематичний відбір проб повітря, води, ґрунту або біоти з метою спостереження та вивчення навколишнього середовища, а також аналіз цих проб для оцінки здоров’я та стабільності середовища. Основна мета моніторингу навколишнього середовища — зрозуміти природне середовище та вплив на нього діяльності людини.
Види екологічного моніторингу:
- Моніторинг якості повітря.
- Відбір і аналіз проб води.
- Тестування рівня шуму.
- Випробування якості ґрунту.
- Мікробний моніторинг.
Тип моніторингу довкілля залежить виключно від мети . Методи моніторингу довкілля змінюються по ряду місць, тривалості обстеження, часу обстеження.
Які прилади використовують екологи для моніторингу навколишнього середовища?
Екологи для аналізу навколишнього середовища використовують цілий набір приладів, залежно від того, що саме вони досліджують — воду, ґрунт, повітря, рівень радіації тощо.
Аналіз повітря. Щоб ефективно боротися зі зміною клімату, ми повинні розуміти, як людська діяльність впливає на тенденції глобального потепління, і для цього науковим дослідникам потрібні точні дані про рівні складу атмосфери з часом.
Газоаналізатори пропонують надійне рішення для вчених, які хочуть контролювати ці гази, щоб вони могли краще вивчати динаміку зміни клімату протягом тривалих періодів часу або навіть спостерігати короткострокові зміни.
Газоаналізатори — це пристрої, які збирають цінну інформацію щодо концентрацій різних типів газів, присутніх у певних зонах у будь-який момент часу, зокрема оксиду азоту (NOx), оксиду вуглецю (CO), діоксиду сірки (SO2), метану (CH4), неметилгідратних вуглеводнів (NMHCs).
Газоаналізатори пропонують високу точність вимірювання, коли справа доходить до збору даних кліматичного аналізу, завдяки їхнім розширеним можливостям виявлення частинок, які в іншому випадку були б надто малими, щоб побачити їх неозброєним оком, або навіть для статичних вимірювань стандартними інструментами. В інтернет маркеті https://simvolt.ua/ ви можете придбати газоаналізатор для вимірювання CO₂, NO₂, CH₄, який можна використовувати для екологічного моніторингу.
Аналіз води та ґрунту. Вода — це життя, і підтримання її якості має важливе значення як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища. Одним з критичних параметрів оцінки якості води є рН, міра того, наскільки кислим чи основним є розчин. Незалежно від того, чи це муніципальна водоочисна станція, дослідницька лабораторія чи об’єкт аквакультури, pH-метри відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки та ефективності операцій.
pH-метри неймовірно універсальні та широко використовують для:
- Моніторингу якості води.
- Очищення стічних вод.
- Вирощування аквакультур.
- Контролю промислового забруднення.
- Дослідження підкислення океану.
- Дослідження якості питної води.
Рівень рН ґрунту сповіщає фермерів та агрономів про те, що відбувається зі станом ґрунту. Зокрема, кислий або лужний ґрунт впливає на кількість макро- та мікроелементів, доступних рослинам. Для оптимальних умов вирощування найкращий діапазон рН ґрунту становить 6,5 – 7,0. Рівень опадів, тип ґрунту, наприклад піщаний або мулистий, види рослин, добрива та кількість води, доступної для рослин, впливають на показники вимірювання рН ґрунту.
З цих причин садівники, фермери та агрономи перевіряють рівень pH ґрунту за допомогою pH-метра. Роблячи ці дослідження, вони знають, чи варто зменшувати кислотні чи збільшувати лужні пропорції добрив. В маркеті SIMVOLT ви можете придбати pH-метр для аналізу води та ґрунту від відомих компаній виробників.
Виявлення радіаційного фону. Моніторинг радіації в навколишньому середовищі — це систематичний збір і аналіз певних середовищ, таких як повітря, вода тощо, що визначає рівні наявної радіоактивності. Ці рівні порівнюються з відповідними стандартами безпеки, щоб забезпечити безпечне середовище.
Моніторинг радіаційного фону проводять:
- Для визначення будь-яких підвищених рівнів радіоактивності.
- Для порівняння з даними, зібраними підприємствами атомної енергетики.
- Підтримувати базу знань для реагування на аварії з ядерними матеріалами.
Існує чотири типи радіації, що контролюється:
- Альфа-частинки. Альфа-випромінювання не вважається зовнішньою небезпекою, оскільки мертвий шар шкіри поглинає всі альфа-частинки без шкідливого впливу. Однак при вдиханні або проковтуванні це може бути внутрішньою небезпекою.
- Бета-частинки. Бета-випромінювання вважається незначною зовнішньою небезпекою, головним чином небезпекою для шкіри та внутрішнього опромінення.
- Гамма-промені. Вони являють собою зовнішню небезпеку, яка може проникати через матеріали та проникати в речовині набагато далі, ніж альфа- та бета-частинки.
- Нейтрони. Вони також проникають через матеріал і є зовнішньою небезпекою.
Щоб контролювати рівні радіації в навколишньому середовищі необхідно придбати лічильник радіації (дозиметр) в інтернет маркеті https://simvolt.ua/.
Моніторинг швидкості та напрямку вітру. Використання приладів для вимірювання швидкості та напрямку вітру має вирішальне значення для розуміння та використання вітру. Ці дані впливають на екологію, відновлювані джерела енергії та безпеку. Для прогнозування погоди, проектування вітрових турбін чи безпеки будівництва хмарочосів оцінка швидкості та напрямку вітру є важливою в сучасному житті.
Анемометр — пристрій для вимірювання швидкості вітру. Він призначений для визначення швидкості та іноді напрямку вітру.
Найпоширенішими типами анемометрів є чашкові, пропелерні, звукові крильчасті, бездротові та з гарячим дротом. Чашкові анемометри використовують чотири чашки, прикріплені до обертової втулки, для вимірювання швидкості вітру, тоді як пропелерні анемометри використовують дві або три обертові лопаті, які можуть вимірювати високі швидкості вітру. Звукові крильчасті анемометри можуть вимірювати як напрямок, так і інтенсивність вітру за допомогою мікрофона, розміщеного перед лопатями. Бездротові анемометри дозволяють користувачам зчитувати температуру з віддалених датчиків. Анемометри з гарячим дротом вимірюють швидкість вітру безпосередньо шляхом вимірювання ефекту нагрівання тонкого дроту, коли повітря проходить над ним. За допомогою всіх цих різних типів анемометрів екологи можуть точно виміряти швидкість і напрямок вітру — для прогнозу погоди чи для інших потреб. Анемометр для вимірювання швидкості вітру допомагає покращити екологічний моніторинг, підвищити безпеку та сприяти розвитку систем відновлюваної енергії.
Моніторинг якості повітря. Систематичний контроль параметрів повітря навколишнього середовища допомагає визначити ризики для громад і працівників через частки, які можна вдихнути.
Покращте моніторинг якості повітря за допомогою сучасних пристроїв, які пропонують низку додаткових функцій для зручності використання. Використовуючи аналізатори якості повітря ви завжди будете в курсі змін у якості повітря в приміщенні та в навколишньому середовищі. Ці пристрої відстежують такі параметри, як температура, вологість і численні забруднювачі повітря.
Аналізатори якості повітря чудово виявляють низку поширених забруднювачів повітря, зокрема:
- Вуглекислий газ (CO2).
- Летючі органічні сполуки (ЛОС).
- Тверді частки різних розмірів.
- Формальдегід (CH2O).
- Чадний газ (СО).
- Аміак (NH3)
- Вологість.
- Температуру.
Використовуючи аналізатор якості повітря ви матимете достовірні дані про якість зовнішнього повітря та повітря в приміщенні й можете приймати обґрунтовані рішення для покращення його якості.