Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Кондуктометричні (інвазійні) вологоміри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Рівень вологості деревини має значення, незалежно від того, будуєте ви будівлю, укладаєте підлогу чи створюєте меблі. Якщо ви хочете, щоб ваші дерев’яні вироби довго служили, вам потрібно правильно обробляти деревину.

Нехтування вологістю деревини означає зруйновані проекти:

  • Покошені шафи.
  • Здуття дерев’яної підлоги.
  • Пошкоджені інструменти.
  • Непривабливі обідні столи.

Кондуктометричні (інвазійні) вологоміри

Ваша робота буде настільки якісною, наскільки точний ваш вологомір. Вологоміри опосередковано вимірюють вміст вологи в деревині, вимірюючи певні електричні властивості. На щастя, є вологоміри деревини, які працюють з високою точністю. Якісний вологомір забезпечує точні показання для прийняття розумних рішень про те, коли і як використовувати деревину.

Кондуктометричні (штифтові) вологоміри зазвичай мають два металеві штирі, які повинні проникнути в поверхню деревини для вимірювання вологості. Для вимірювання вони використовують технологію опору.

Два зонди, або «шпильки», вставляються в деревину, і між двома штифтами протікає електричний струм. Величина опору, виявленого в струмі, коли він рухається між штифтами, вказує на вологість деревини. Оскільки волога добре проводить електрику, чим «мокріше» дерево, тим менше опір протіканню струму. Чим сухіша деревина, тим більший електричний опір виміряють вологоміри.

Але на точність штифтових вимірювачів можуть вплинути відмінності в природному хімічному складі різних порід деревини. Щільність деревини не впливає на потік струму, але може заважати правильному вставленню штифтів.

Що краще: кондуктометричні чи діелькометричні вологоміри?

Діелькометричні (безштифтові) вологоміри деревини. Одна з переваг безконтактного вимірювача полягає в тому, що ним простіше та швидше користуватися, ніж штифтовим. Це дозволяє користувачам мати час, щоб зняти достатньо показань, щоб отримати повну картину рівня вологості деревини. Безштифтовий пристрій вимірює широкі смуги деревини під час кожного тесту, тобто виконує менше тестів, ніж штифтовий вимірювач.

Інша головна перевага діелькометричних вимірювачів перед штифтовими полягає в тому, що вони не завдають шкоди деревині і їх можна використовувати як неруйнівний контроль деревини. Кожне вимірювання, виконане за допомогою штифтового пристрою, робить два отвори в деревині. Вимірювачі для деревини без штифтів ніколи не порушують поверхню.

Кондуктометричні (штифтові) вологоміри. Одна з переваг використання штифтового вимірювача полягає в тому, що ви можете проводити тестування на різних глибинах деревини. Шпильки бувають різної довжини, тому ви завжди можете замінити шпильки для вимірювання на різній глибині. Вимірювання вологи на кількох глибинах створює ширшу картину загального рівня вологості деревини.

Проблема із штифтовими вимірювачами полягає в тому, що точні вимірювання залежать від правильно вбитих шпильок у деревину. Правильне вставлення штифтів може вимагати значного тиску, особливо чим довший зонд. Чим щільніша порода деревини, тим більший тиск потрібен, щоб правильно вставити шпильки. Кондуктометричний метод вимірювання вологості деревини точніший, але вимагає великої кількості тестів.

Чи точні вологоміри?

Так, високоякісний вологомір деревини може мати точність в межах 0,1 % від вмісту вологи в деревині. Він також має високі показники повторюваності, що дає користувачеві впевненість у тому, що показники вмісту вологи точні. Але це багато в чому залежить від якості і марки вологоміра деревини.

Точність менш дорогого цифрового вологоміра може коливатися від 5 до 20 %. Цим пристроям важко довіряти. Будучи гігроскопічним матеріалом, довговічність фізичної цілісності та естетичної якості деревини залежить від розуміння її вологості, коли ви хочете почати з нею працювати. Вологоміри нижчого класу дуже неточні, оскільки результати вимірювання не повторюванні та змінюються.

Кондуктометричні вологоміри

Точність ручного вологоміра визначається шляхом порівняння показників вологості ручного вимірювача з результатами випробування в сушильній печі. Чим ближче його показання до випробування в печі, тим точнішим вважається ручний вологомір.

Перш ніж будувати свої проєкти, усі професіонали та любителі деревообробки повинні використовувати точний вологомір, щоб переконатися, що деревина досягла необхідного рівня вологості. Неточні показання не приносять користі і можуть навіть зашкодити вашим проектам.

В інтернет-магазині SIMVOLT представлені кондуктометричні (інвазійні) вологоміри від відомих виробників з високою точністю вимірювання. Якщо у вас виникли проблеми з підбором правильного пристрою обов’язково зверніться до менеджерів нашої компанії. Кваліфікований персонал допоможе підібрати необхідний пристрій, щоб ви впевнено проводили кондуктометричний аналіз.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.