Контроль показників температури та вологості повітря – запорука створення комфортних умов праці

Відносна вологість і температура повітря – дуже важливі показники, які здатні  здійснювати значний вплив на організм людини, на її здоров’я. Часто умови праці, що не відповідають загальноприйнятим стандартам, створюють несприятливе середовище для працівників того чи іншого підприємства. Змінювати показники мікроклімату на підприємстві можуть технологічне устаткування, яке має високі температури нагрівання (плавильні, сушильні печі, котли тощо), нагріті до високих температур деталі й розплавлені матеріали, наприклад метал та скло, а також теплова енергія, яка виділяється рухомими механізмами. Контроль показників температури та вологості повітря – дуже важливий аспект створення нормальних умов праці. Саме з цією метою компанія «SIMVOLT» рекомендує використовувати гігрометри, термометри та термогігрометри.

За яких умов мікроклімату людина добре себе почуває?

Результати низки досліджень показали, що людина є працездатною і добре себе почуває за умов, якщо температура навколишнього середовища не перевищує 18–20 °С, а відносна вологість коливається в межах 40–60 %. Надлишок вологості повітря негативно впливає на механізм терморегуляції організму. Особливо шкідливим рівнем вологості повітря вважається 70–75 % і вище за температури 30 °С.

Фізична робота в умовах підвищеної температури викликає прискорення серцебиття та зниження артеріального тиску. Висока температура послаблює організм і спричиняє млявість, а низька може стати причиною травмування під час роботи із небезпечним устаткуванням, оскільки за низьких температур опорно-руховий апарат працює сковано.

Термогігрометр – незамінний прилад для оперативного контролю параметрів мікроклімату

Окрім впливу на людський організм, температура і вологість повітря відіграють важливу роль у різних галузях сільського господарства, медицині, метеорології, енергетиці, під час експериментальних досліджень. Для вимірювання та реєстрації температури і відносної вологості повітря і/або інших неагресивних газів використовують термогігрометри.

Термогігрометри необхідні на об’єктах, де виготовляють або зберігають продукти харчування, будівельні матеріали, друкарський папір, комп’ютерні комплектуючі, адже функціональне призначення таких приміщень вимагає строго визначеного діапазону відносної вологості та температури повітря, певного мікроклімату. Багато технологічних процесів проводяться виключно за умов суворого контролю вмісту парів води у повітрі.

Портативні термогігрометри від компанії «SIMVOLT»

SIMVOLT пропонує великий вибір портативних термогігрометрів: із вмонтованим у корпус датчиком температури та вологості (Delta OHM HD2101.1, Ezodo TM-360D, Ezodo HT-360, Exotek TH-611D, Ezodo HT-390), а також із виносним датчиком (Ezodo HT-380, CEM DT-8820, RIXEN TH-3800 kit, DeltaOhm НD-2301.0R). Останні зручніше використовувати для вимірювання температури та вологості у важкодоступних місцях.

Часто термогігрометри, окрім основної функції вимірювання температури та вологості повітря, мають додаткові можливості. Наприклад, DT-8820 вимірює також рівень шуму та освітлення.

Exotek DT-321S (TH-611D) – термогігрометр з функцією визначення точки роси. Ця функція дає змогу визначити, до якої температури повинно охолодитися повітря (за нормального атмосферного тиску), щоб водяна пара у ньому досягла насичення і почала конденсуватися в росу. За допомогою цієї функції можна визначати причини виникнення запотівання вікон, утворення цвілі на стінах тощо.

Точність і швидкість вимірювання – дуже важливі показники для термогігрометрів. Як  правило, чим точніший гігрометр, тим більше часу йому потрібно для визначення показників, і навпаки, чим «швидший» гігрометр, тим менша у нього точність.

Серед наявних термогігрометрів найточніші результати вимірювання забезпечує Delta OHM HD2101.1 – мультифункціональний портативний прилад, який залежно  від під’єднаного до нього щупа може вимірювати різні показники – відносну вологість і температуру повітря, точку роси, активність води, вологість паперу та зерна.

Стаціонарні термогігрометри для інспектування робочих і складських приміщень

Для контролю температури та вологості на складах і в цехах SIMVOLT рекомендує використовувати стаціонарні термогігрометри Ezodo TM-360D та Ezodo HT-360. Ці моделі мають великий дисплей, з якого легко прочитуються показники,  навіть із досить великої відстані, модель 360D оснащена USB-інтерфейсом.

Термогігрометр Ezodo TM-360D чудово підходить для стаціонарного встановлення та інспектування робочих і складських приміщень. Ezodo TM-360D налаштовується таким чином, що вимірювання відбувається з певною періодичністю, запрограмованим часовим інтервалом. Це означає, що процес вимірювання автоматизований та не вимагає зайвого контролю. Це особливо зручно для вимірювання температури та вологості у морозильних/сушильних камерах, які чутливі до відкривання/закривання дверей. Спеціальна програма для ПК допоможе проаналізувати отримані дані. Відображати  результати можна у вигляді графіка і в числових значеннях.

Трансмітери вологості та температури для безперервного контролю показників мікроклімату

Для безперервного автоматичного контролю показників вологості та температури SIMVOLT рекомендує трансмітери вологості й температури GOnDO THR-302. Ці трансмітери під’єднуються до системи контролю вентиляції або кондиціювання. У разі зниження або перевищення заданих оператором показників трансмітер автоматично вмикає необхідне Вам обладнання.

Вимірювання температури і вологості портативними і стаціонарними термогігрометрами від компанії «SIMVOLT» стає віднині набагато зручнішим та оперативнішим.