Прилади для аналізу поліграфічного паперу, макулатури від німецького виробника EMCO

Відомо, що для забезпечення якісного зберігання та переробки паперу необхідно суворо дотримуватися правильного режиму температури та вологості. Коливання відносної вологості повітря може сильно зашкодити правильному протіканню виробничого процесу у типографії чи на поліграфічному підприємстві.

Папір складається з гігроскопічних волокон целюлози, які поглинають або ж віддають вологу до тих пір, доки не досягнуть рівня вологості оточуючого середовища.

Зниження відносної вологості  призводить до зменшення розмірів паперу, що ускладнює поєднання кольорів при багатокольоровому офсетному друці в кілька прогонів.

При різкому перепаді температур та сухому повітрі у стосах паперу накопичується небезпечна статична електрика, яка може викликати небезпеку займання та вибуху парів розчинника при іскровому розряді в зоні глибокого друку.

При підвищенні вологості погано сохнуть фарби, краї паперу ніби розтікаються, листи злипаються, а зображення виходить нечітке.

Маркет вимірювальних приладів «Simvolt» пропонує великий вибір приладів німецької торгової марки EMCO для контролю клімату на поліграфічних підприємствах, визначення ступеню насичення вологою великих обсягів паперу, а також контролю якості макулатури.

Контроль вологості для поліграфії та типографії

Портативний термогігрометр EMCO Dolphin P вимірює відносну вологість і температуру паперу, дерева, текстилю та інших гігроскопічних матеріалів. Прилад оснащено функцією визначення точки роси, а також функцією утримання результатів, які можна визначати як в автоматичному режимі так і вручну.

У друці та паперовій промисловості особливо корисним буде зручний кишеньковий інфрачервоний термогігрометр EMCO Temp для безконтактного вимірювання температури на запущених паперових полотнах або у стосах.. Пристрій працює в діапазоні від -20 до +500 °C і легко може бути прикріплений до одягу за допомогою кишенькової кліпси на задній панелі пристрою.

На великих промислових підприємствах зручніше використовувати стаціонарний прилад вимірювання вологості EMCO NDT 100-S. Вимірювання виконується безконтактно за допомогою лазерних сенсорів з точністю 0,01 %. До переваг цього приладу також слід віднести наявність виходу для підключення до ПК, що дозволяє централізовано керувати результатами вимірювання.

Для швидкого і неруйнівного визначення абсолютної і відносної вологості паперу крізь упаковку, а також книг, каталогів та іншої готової друкованої продукції компанія Simvolt пропонує універсальний вологомір EMCO MP. Слід зазначити, що прилад відкалібровано як для матеріалів з покривним шаром так і без нього.

Вологоміри для макулатури

Окрім поліграфічних підприємств та типографій постійного контролю вологості паперу потребують також підприємства вторинної обробки макулатури. Для них більше підійдуть вологоміри EMCO AP 500-M3 та EMCO AP 500.

Цифровий портативний вологомір EMCO AP 500-M3 призначений для визначення вологості у стосах і рулонах паперу, зокрема макулатури. Прилад відкалібрований заводом для вторинної сировини різної щільності, максимальна глибина вимірювання 500 мм, відображає середній % вологості у вимірюваному об’ємі паперу (до 50 %), також наявна автоматична температурна компенсація.

Інший вологомір макулатури EMCO AP 500, представлений у маркеті SIMVOLT, аналоговий. В цілому за характеристика схожий на попередній, живиться від батарейок.

Стаціонарне тестування якості паперу

Урахування всіх основних властивостей паперу перед початком виробничого процесу дозволяє гарантувати якість майбутньої поліграфічної продукції. Залежно від способу друку змінюються вимоги до міцності паперу, його блиску, пористості, гідрофобності та рівня схильності до деформації. Характеристики паперу тісно взаємопов’язані, тому бажано проводити їхню комплексну оцінку. Для вирішення цього завдання маркет вимірювальних приладів SIMVOLT має у своєму асортименті компактне лабораторне устаткування німецького виробника EMCO, яке з легкістю може бути оптимізоване під потреби конкретного поліграфічного підприємства.

Прилад для тестування паперу EMCO PPA Vario застосовується для визначення грамажу, товщини, вологості, гладкості паперу по методу Бекка (вимірювання часу у секундах, необхідного для проходження заданого об’єму повітря між скляною пластиною та папером), пористості по методу Герлі та інших параметрів.

Вимірювання проводиться згідно зі стандартизованими процедурами тестування, з урахування сорту паперу та особливостей вимірювання. Для аналізу якості матеріалу надається стала інформація про баланс вологості та стан вашого зразка, а також забезпечується швидкий доступ до результатів поточного контролю виробництва.

Для багатокольорового друку, наприклад, ілюстрацій, вирішальне значення має міцність паперу. Тестер міцності паперу до розшарування EMCO IBT перевіряє внутрішню структурну стійкість до розшарування по z-координаті і може бути застосований для тестування поліграфічного паперу, етикеток, картону, декоративного та газетного паперу. Працює в 4 вимірювальних діапазонах від 52,5 Дж/м2 до 2100 Дж/м2. Контролює та реєструє результати вимірювань, має функцію статистичної обробки одержаних результатів.

Також в асортименті маркету SIMVOLT EMCO MSS для нарізання тестових смуг паперу та плівки. Ширина смуг може варіюватися від 10 до 50 мм, а максимальна довжина складає 500 мм. Керування приладом здійснюється за допомогою педалі.

Запорукою виробництва високоякісної паперової продукції є контроль великої кількості факторів та ретельна підготовка матеріалу до обробки. Коливання відносної вологості повітря може сильно зашкодити правильному протіканню виробничого процесу у типографії, на поліграфічному підприємстві або на підприємстві з обробки макулатури. Крім вологості папір має велику кількість інших характеристик, які комплексно впливають на кінцевий результат технологічного процесу по його обробці.

Розглянуті вологоміри та тестери маркету SIMVOLT дозволять легко та своєчасно перевірити якість матеріалу і забезпечити правильні кліматичні умови під час виробництва продукції, а отже, зменшити кількість браку і підвищити прибуток.