Пірометр – прилад для вимірювання температури на відстані

Сучасні технологічні процеси часто потребують вимірювання температур різноманітних поверхонь, сировини та промислових механізмів. Для цього використовуються прилади, що різні за своєю конструкцією та методами вимірювання. Пірометр – один із розповсюджених типів приладів, призначених для вимірювання температури в промисловості. Більшість пірометрів вимірюють температуру за принципом реєстрації теплового випромінювання об’єкту в інфрачервоному діапазоні, тому паралельно вживається інша їх назва – інфрачервоні термометри. Пірометрам властивий безконтактний спосіб вимірювання температури на відстані до 30 м, що дозволяє проводити вимірювання у важкодоступних місцях, серед рухливих деталей промислових механізмів, в агресивних та стерильних середовищах, на деталях під напругою тощо.

Основними характеристиками пірометрів є діапазон температур вимірювання та коефіцієнт візирування. Для об’єктів, температура яких буде вимірюватись, варто вибирати максимально вузький діапазон температур, оскільки розширення такого діапазону збільшує вартість приладу. Максимально можливий діапазон температур у пірометрах - від - 50 до +3000 °C, але для більшості практичних задач підходять пірометри з меншим діапазоном. Коефіцієнт візирування характеризує збільшення плями вимірювання залежно від відстані. Від величини коефіцієнта залежить відстань, на якій можна проводити вимірювання температури, та допустимий розмір об'єкта, температура якого вимірюється. Цей коефіцієнт підбирається таким чином, щоб величина плями вимірювання була меншою або дорівнювала об'єкту на відстані, на якій проводиться вимірювання. Високий коефіцієнт візирування також збільшує вартість приладу, тому варто підбирати його відповідно до умов вимірювання. У найкращих сучасних пірометрах він може досягати 300:1, а в більшості випадків достатньо 10:1.

Найбільш поширені пірометри з корпусом пістолетного типу, де результати вимірювання зазвичай виводяться на екран, розташований на задній частині корпусу, кнопки налаштувань знаходяться біля екрану. Натискання на курок запускає процес вимірювання, наведення на об'єкт вимірювання здійснюється за допомогою лазерного променя. Ергономіка такої конструкції дозволяє виконувати вимірювання однією рукою і є найбільш зручною для користування, тому більшість представлених на ринку пірометрів належать саме до цього типу.

Широкий вибір пірометрів у маркеті «SIMVOLT»

SIMVOLT пропонує широкий асортимент пірометрів від різних виробників, для різних умов вимірювання та за різною ціною. Усі наявні пірометри відносяться до пістолетного типу та вимірюють температуру за випромінюванням в інфрачервоному діапазоні. Моделі TIR360HT826 – недорогі низькотемпературні пірометри. Особливо слід звернути увагу на модель HT826, що має широкий температурний діапазон (від -50 до +550 °C) та показник візування (8:1).

Моделі DT-8869 і DT-9862 мають одні з найкращих показників серед представлених у маркеті. Пірометр DT-9862 має найширший діапазон температур (від -50 до +2200 °C) та найвищий показник візирування (50:1). Прилад має роз’єми для підключення контактної термопари та штативу. Модель DT-9862 має додатковий датчик контактного вимірювання температури на основі термопари К-типу. Модель обладнана штативом та інтерфейсом для підключення до комп'ютера.

Серед новинок маркету вимірювальних приладів SIMVOLT – пірометр HT-822 із широким діапазоном вимірювання. Цей інфрачервоний термометр завдяки своїм невеликим розмірам, високій точності, малій вазі і широкому діапазону вимірювання набув популярності в багатьох сферах діяльності. Пірометр легкий у використанні, має ергономічний дизайн, зручне лазерне наведення, що автоматично вмикається під час вимірювання. Застосовується для безконтактного вимірювання температури.

Ще одні новинки - серія пірометрів Flus (IR-821IR-822IR-823IR-861UIR-862UIR-863UIR-866U). Це високоточні професійні прилади з високим коефіцієнтом візування (30:1 та 50:1), широким діапазоном вимірювання завдяки використанню термопар (до 2250 °C для моделі R-866U), та з можливістю підключення до ПК (моделі з символом U) для візуалізації та обробки отриманих результатів.

Для застосування у галузі охорони здоров’я та ветеринарії SIMVOLTпропонує моделі пірометрів UNI-TUT912 з діапазоном вимірювання температури тіла 0~47 і 35~42,5 °C відповідно, із роздільною здатністю 0,1 °C.

Для застосування у системах вимірювання, контролю та управління стане у пригоді пірометр IR-91 із виносним датчиком та діапазоном вимірювання -35~900 °C.