Як влаштований лазерний далекомір?

Лазерний далекомір використовують для більш точного вимірювання відстані, особливо на великих дистанціях та за короткий період часу. Чим довше витягується звичайна рулетка, тим важче отримати точні вимірювання. Ви повинні турбуватися про провисання лінії або надто сильний натяг стрічки, розтягування або навіть розрив стрічки. Вам необхідно вирівняти мітки безпосередньо з початковою точкою. Навіть температура може впливати на результати показань під час використання традиційних вимірювальних рулеток. Лазерні далекоміри є одним з найшвидших і найнадійніших способів збору вимірювань, особливо якщо вам потрібно провести кілька вимірів під час роботи.

Більшість моделей лазерних далекомірів дуже прості у використанні, а деякі вдосконалені моделі пропонують набагато більше особливостей та функцій, залежно від того, чого ви хочете досягти. Далекомір проектує лазер, який зовні дуже схожий на лазерну указку. Прилад автоматично вимірює відстань, куди направлений лазер. У деяких моделях далекомірів користувач можете вибирати, чи хоче він, щоб довжина самого далекоміра включалася у вимір чи ні, що зручно в деяких ситуаціях, наприклад, притиснути задню частину пристрою до стіни або стовпа. Деякі моделі лазерних далекомірів для вимірювання можуть виконувати основні математичні обчислення (складання, віднімання, площа та об’єм), відстежувати мінімальні та максимальні показники вимірювань та зберігати попередні показники у внутрішню пам'ять. Також можна змінювати одиниці вимірювання залежно від використання: фути, дюйми, ярди, метри тощо. Деякі моделі лазерних далекомірів мають вбудований детектор нахилу для вимірювання під кутом від 0 до 100 %.

Основні види лазерних далекомірів

Іншою особливістю або функцією цих інструментів є функція Піфагора. За допомогою цієї функції можна визначити довжину об'єкта, використовуючи 3 точки. Використовуючи цей метод, вам не потрібно знаходитись у вихідній або кінцевій точці при вимірюванні. Використовуйте його, якщо у вас немає цільової точки, або потрібно знайти висоту вікна на другому поверсі. Деякі моделі мають опцію збільшення, що дуже корисно, якщо ви на вулиці і вам складно побачити лазерну точку на великій відстані. Ще одна відмінна функція – це кабельне з'єднання або бездротове підключення до Bluetooth, що дозволяє автоматично переносити збережені вимірювання на ПК та вводити їх безпосередньо до таких програм, як AutoCad, Excel та інші.

Однією з найбільших переваг лазерних вимірювальних інструментів є загальна перевага безпеки користувачів. Ручні вимірювання можуть вимагати від вас ходити на великі відстані або навіть сідати на виступи, лазерна рулетка усуває цю потребу і робить вимірювання такими простими, як наведення та натискання. Вимірювання вручну може поставити вас під загрозу травми, якщо ви не обережні, але лазерний пристрій – це простий спосіб мінімізувати ризик і спрощувати робочий процес.

Види лазерних далекомірів

Лазерний далекомір – це цифровий оптичний прилад, за допомогою якого можна виміряти відстань до об'єкта. Основний принцип роботи далекоміра – генерація світлових імпульсів та аналіз часу відображення від перешкоди. За результатами вимірювань процесор далекоміра обчислює дистанцію, яку подолав лазерний промінь.

За принципом проведення вимірювань розрізняють лазерні далекоміри:

  • Лазерний далекомір випромінює електромагнітний імпульс у лазерних променях через свою оптоелектронну систему. Лазерні промені відбиваються від поверхні об'єкта і повертаються до вимірювача. Далі система далекоміра обробляє промені щоб виміряти відстань. Система далекоміра визначає відстань, аналізуючи час подорожі у двох площинах (на основі фазової затримки випромінюваної та відбитої) електромагнітної хвилі. Такий метод вимірювання використовується у фазових лазерних далекомірах.
  • Імпульсні лазерні далекоміри вимірюють відстань на основі вимірювання часу проходження імпульсу від далекоміра до цілі і навпаки.
  • Інтерферометричні лазерні далекоміри – найточніший і найшвидший метод вимірювання відстані. Недоліком такого типу далекомірів є висока ціна і крихкість конструкції, що робить їх ненадійними для вимірювання в польових умовах.

Лазерні вимірювачі мають ергономічний дизайн і високу точність вимірювання, що забезпечує надійні та точні результати вимірювання після короткого натискання кнопки. Усі операції вимірювання може виконати один працівник, що дозволяє значно підвищити швидкість проведення вимірювання.

Як вибрати далекомір?

Протягом останніх п'яти років технологія виробництва лазерного далекоміра зазнала неймовірних успіхів. Ці прогреси, безперечно, допоможуть вам з погляду функціональності та точності. Тепер вони швидше, ніж будь-коли, міцніші по дизайну і оснащені високотехнологічними функціями, до яких набагато легше отримати доступ і використовувати без особливих зусиль.

Процесор у поєднанні з пам'яттю зараз набагато швидше і має вбудовані цифрові акселерометри. Далекомір також оснащено РК-дисплеєм і великим діапазоном вимірювання відстані, що набагато краще, ніж те, що ми використовували багато років тому.

Критерії, які слід враховувати при виборі далекоміра:

  • Максимальний діапазон вимірювань. Купуючи будь-який далекомір, ви повинні знати дальність вимірювання. Доступні на ринку моделі далекомірів забезпечують максимальну дальність вимірювання до 3500 метрів. Прилади, що мають більшу дальність вимірювання, наприклад, 1000 метрів, коштуватимуть дорожче, ніж далекоміри з меншим діапазоном.
  • Розмір та якість. Краще придбати такий далекомір, який легко вміститься в кишені і досить легко тримати в руці. Наприклад, на дуже маленькій моделі далекоміра може стати проблемою натискання потрібних кнопок. А покупка далекоміра дуже великого розміру може викликати проблеми зі зручністю його транспортування. Ніколи не забувайте перевірити якість обладнання. Це дасть вам впевненість, що ви отримуєте найкращий далекомір у найкращих сертифікованих професіоналів – інтернет-маркеті SIMVOLT.
  • Довговічність та портативність. Для якого середовища ви плануєте використати пристрій? Для польових та промислових умов краще мати міцний корпус, який легко витримує удари та пошкодження. Отже, вам обов'язково потрібно перевірити, чи є далекомір захищений від пилу, вологи, ударів та падінь. Завжди слід купувати легку модель далекоміра, оскільки вам легко його тримати. Це зробить ваше застосування приємнішим, оскільки ви не відчуватимете додатковий тиск на свої руки.
  • Ціновий діапазон та додаткові особливості. Залежно від моделі далекоміри мають різний ціновий діапазон і мають різні характеристики. Ціна залежить від якості, сучасних технологій, функцій, характеристик та назви бренду. Тому, вибираючи найкращий далекомір, ви завжди повинні вибрати той, який справді задовольняє ваші потреби.
  • Технологія далекоміра. Коли ви починаєте свій шлях до вибору кращого далекоміра, ви знайдете безліч далекомірів з різними технологіями. Ви повинні знати, що оптичні та ультразвукові далекоміри в наші дні використовуються мало, оскільки їх вимірювання займають багато часу та не мають необхідної точності.
  • Компенсація кута. Вам потрібно переконатися, що далекомір, який ви купуєте, має певну версію компенсації кута. Це досить актуально у військовій справі, полюванні та проведенні спортивних змагань.
  • Вивчення підприємства постачальника продукції. Як ви отримаєте впевненість, що купуєте найкращий далекомір у команди найкращих сертифікованих професіоналів? Для цього не забудьте ознайомитись з відгуками попередніх клієнтів. Це допоможе вам отримати уявлення про їхнє обладнання.

Принцип роботи лазерної рулетки

Якщо ви працюєте у сфері будівництва або ремонту, напевно можете багато розповісти про переваги лазерної рулетки. У період сучасних технологій нові інструменти поступово витісняють «старомодні» інструменти. Сучасні будівельники добре знають вади звичайної ручної рулетки. Це і незручність у використанні, і багато часу, і досить велика помилка вимірювань.

Лазерний далекомір

Електронна рулетка проста у роботі. Для використання пристрою встановіть його на рівну поверхню. Сформований промінь будівельник спрямовує до точки, до якої необхідно визначити відстань. Результат миттєво відобразиться на РК-дисплеї пристрою. Принцип дії тут подібний до дії ехолота. Рулетка посилає імпульс і фіксуючи час відображення, розраховує відстань до об'єкта.

Лазерні рулетки мають низку незаперечних переваг. Насамперед, це швидкість та зручність роботи. Немає потреби возитися з мірною стрічкою. Результат фіксується одразу після наведення на потрібну точку. І тут можна працювати самостійно, не залучаючи помічників.

Промінь рулетки здатний «дотягнутися» до віддалених предметів. Радіус дії професійної лазерної рулетки сягає двохсот метрів. Такий пристрій добре працює при проведенні вимірювань у важкодоступних місцях. Незважаючи на складні умови, точність вимірювання завжди залишатиметься на гідному рівні.

Похибка становитиме від півтора міліметра на 30 метрів. Крім того, лазерна рулетка надає своєму власнику деякі додаткові функції. Вбудована пам'ять може зберігати всі поточні вимірювання. Для запису не потрібно носити з собою олівець та папір. Деякі рулетки за вхідними параметрами можуть оцінити паралельність об'єктів або обчислити площу кімнати.

Де придбати лазерний далекомір?

У маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT представлений широкий вибір лазерних далекомірів від відомих виробників: CEM Instruments, Flus, G-SUN, NOYAFA, Walcom. Додаткові вбудовані функції: визначення відстані, площі, об'єму, швидкості, висоти та кута полегшують роботу користувача.

В офісі нашої компанії в місті Київ ви можете ознайомитися з пристроями, отримати консультацію та придбати необхідний лазерний далекомір.