Китайські виробники контрольно-вимірювальної техніки щороку представляють нові моделі тепловізорів для енергоаудиту, постійно покращують діючі моделі й наздоганяють світові бренди, такі як Flir, Fluke, Testo та ін.

Свого часу великої популярності й схвальних відгуків набули тепловізори серії HT-04, HT-18, HT-19, HT-A1, які, незважаючи на доволі простий функціонал, мають дуже пристойну картинку, гарний дизайн і доволі приємну ціну.

Нещодавно китайська компанія «HTI» (в Україні її продукція відома під брендом «Walcom») випустила новий тепловізор HT-H8, який має велику матрицю розміром 384 x 288 пікселів, ручний фокус і можливість з’єднуватись із мобільними пристроями та ноутбуком за допомогою Wi-Fi.

Цей тепловізор має дуже високі заявлені характеристики і може скласти конкуренцію більш іменитим брендам у сегменті професійних тепловізорів.

У цьому огляді ми стисло розглянемо всі переваги та недоліки тепловізора для енергоаудиту Walcom HT-H8.

1. Комплектація тепловізора, якість корпусу, екрана.

Прилад, на відміну від більш доступних моделей лінійки, постачається у жорсткому пластиковому кейсі. В комплекті тепловізор із вбудованим акумулятором (роботи якого вистачає на 3-4 години), зарядний пристрій, кабель USB та інструкція.

Тепловізор виготовлений у якісному ергономічному корпусі, має трохи більші розміри і вагу, ніж тепловізори HT-18 та HT-19.

Тепловізор Walcom HT-H8 оснащений якісним яскравим екраном розміром 3,5 дюйма. Вся навігація по меню та керування приладом здійснюються за допомогою кнопок і курка на передній частині тепловізора.

2. Матриця, якість зображення.

На сьогодні на українському ринку HT-H8 – найдоступніший тепловізор із такою великою матрицею. Якість картинки відповідає очікуванням:

Картинка виходить настільки якісною, що немає необхідності використання другої камери видимого спектра (як це реалізовано в моделях HT-04,  HT-18, HT-19). Зверніть увагу, на картинці видно навіть ребра пластикового стаканчика:

Однією з переваг тепловізора є наявність одразу трьох маркерів температури на його екрані, що показують точки із найнижчою (зелений маркер) і найвищою (червоний маркер) температурою на екрані, а також температуру в центральній точці екрану (білий маркер).

Розмір збереженої картинки – близько 380 КБ. Тепловізор має вбудовану пам’ять розміром 8 Гб, із яких доступно 6,6 Гб для зберігання даних. Цього цілком достатньо для повноцінного дослідження декількох об’єктів підряд.

3. Наявність ручного фокуса.

Новіші моделі тепловізорів мають фіксований фокус, HT-H8 має повноцінне ручне регулювання, що здійснюється за допомогою коліщатка біля лінзи приладу. Щоправда, саме коліщатко повертається доволі туго. В аналогічних моделях тепловізорів Dali або Flir E40 цей процес є більш приємним і плавним:

Можливість ручного фокусування в першу чергу буде цікава тим, хто використовує тепловізор для діагностики друкованих плат або інших дрібних об’єктів.

4. Можливість підключення через Wi-Fi до мобільних пристроїв та ноутбуків.

Тренд останніх років не обійшов стороною і HTI. Відтепер тепловізори HT-H8 та HT-A9 мають вбудований модуль передачі даних. Підключення просте, спеціальну програму на смартфон встановлювати не доведеться. Проте робота Wi-Fi викликає певні запитання: по-перше, передача картинки відбувається зі значним запізненням; по-друге, тепловізор після автовимикання вимикає також і Wi-Fi, після повторного ввімкнення доведеться вмикати передачу даних заново. Можливо, виробник покращить цю функцію в нових прошивках.

5. Зберігання даних, програмне забезпечення, обробка інформації.

Основним недоліком тепловізора HT-H8, через який ми не можемо повністю віднести його до категорії професійних, є відсутність можливості збереження термограм і подальшої обробки їх за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (ПЗ) на комп’ютері.

Ця функція потрібна професійним енергоаудиторам. Для більш простих досліджень можна використовувати стандартні JPG, які зберігає тепловізор.

Отже, основними перевагами тепловізора для енергоаудиту Walcom HT-H8 є:

  1. Хороша якість виконання, ергономічний дизайн.
  2. Дуже якісна картинка, на рівні топових моделей іменитих брендів.
  3. Наявність ручного фокуса.

До недоліків можна віднести:

  1. Не до кінця пропрацьовану функцію Wi-Fi.
  2. Відсутність професійного програмного забезпечення для обробки зображень.

На сьогодні на українському ринку WALCOM HT-H8 – найдоступніший тепловізор для енергоаудиту з великою матрицею (384 × 288 пікселів). Найближчі його аналоги за якістю зображення інколи коштують удвічі і навіть утричі дорожче.

Тепловізор HT-H8 можна використовувати для енергоаудиту, перевірки електрообладнання, теплих підлог, виявлення втрат тепла, перевірки механізмів та двигунів. Завдяки наявності ручного фокусування зображення він буде надзвичайно корисним для ремонту й розробки електронних компонентів, друкованих плат тощо.

На каналі «SIMVOLT Channel» можна переглянути відеоогляд тепловізора для енергоаудиту HT-H8.

Придбати тепловізор WALCOM HT-H8 ви можете в Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT»: https://simvolt.ua/teplovizor-dlya-energoauditu-384x288-z-wifi-walcom-ht-h8/