Якщо ви плануєте придбати метеостанцію вперше або вибрати нову модель, вам слід враховувати низку факторів, таких як параметри погоди, які потрібно вимірювати, та ваш бюджет. В цій статті ви знайдете відповіді на деякі найпоширеніші запитання, які допоможуть вам при виборі метеостанції. Однак, якщо вам потрібна додаткова інформація Ви можете звернутися до консультантів нашої компанії «SIMVOLT».

Більшість метеостанцій (включаючи популярні моделі MISOL, які представлені в нашому інтернет магазині) пропонують визначення наступних параметрів:

  • Барометричний тиск.
  • Вологість повітря ззовні та в приміщенні.
  • Температуру повітря ззовні та в приміщенні.
  • Визначення точки роси.
  • Вимірювання кількості опадів.
  • Швидкість та напрямок вітру.
  • Індекс тепла.

Багато сучасних моделей оснащені додатковими функціями: відображення інформації про погодинну, щомісячну та річну кількість опадів, температуру, вологість, швидкість вітру, визначення показників ультрафіолетового випромінювання, тощо.

Якщо ви розумієте основні вимірювальні можливості кожної метеостанції, ви можете задати собі початкові запитання перед купівлею пристрою:

  1. Яку марку метеостанцій може дозволити мій бюджет?
  2. Чи маю намір я підключати метеостанцію до комп’ютера для зберігання даних та в майбутньому для потенційного завантаження інформації на веб-сайти про погоду?
  3. Як метеостанція повинна передавати дані про погоду на консоль: бездротово або за допомогою кабелю?

Можливо, ви не знайдете відповіді на всі ці запитання відразу, але наведена нижче інформація повинна дати хороший вихідний пункт для зважування плюсів і мінусів кожного типу станції.

Як вибрати хорошу метеостанцію?

Існує багато домашніх метеостанцій, які слід розглянути, і кожна з них має різні додаткові функції для зручності використання. Незалежно від того, чи хочете ви дізнатися про кількість опадів на своїй ділянці, чи хочете взяти куртку перед виходом на вулицю, домашні метеостанції дуже зручні. Коли ви шукаєте найкращу метеостанцію для дому, потрібно врахувати безліч аспектів, включаючи джерело живлення, функції, точність, дисплей тощо.

  • Джерело живлення домашньої метеостанції має важливе значення для її функціонування. Багато моделей бездротові, тобто вони використовують виключно акумулятор. Перевага використання акумуляторів полягає в тому, що це дозволяє розмістити станцію практично в будь-якому місці, не турбуючись про наявність іншого надійного джерела живлення. Однак деякі моделі використовують сонячну енергію як резервну батарею і вам не потрібно буде покладатися лише на заряд акумулятора.
  • Додаткові функції. Різні домашні метеостанції мають різні функції. Майже всі домашні метеостанції повідомляють вам про температуру, опади та вологість, але деякі включають додаткові функції, такі як індекс тепла, похолодання вітру, фаза місяця, сонячне випромінювання та час сходу та заходу сонця. Розгляньте свої пріоритети та визначте, чи потрібні вам додаткові функції.
  • Точність вимірювання показань. Звичайно, ви хочете, щоб ваша домашня метеостанція була якомога точнішою. Є кілька речей, які можуть вплинути на точність вимірювання показань домашньої метеостанції, включаючи розміщення та те, як часто пристрій насправді вимірює температуру протягом дня. Матеріали та конструкція вашої домашньої метеостанції також можуть вплинути на її точність. У той час як деякі моделі з датчиками, покритими пластиком, перегріваються і дають помилкові показники, інші постачаються із захисним екраном або вентилятором для зменшення неточності. Шукаючи найкращу метеостанцію для дому, завжди дотримуйтесь інструкцій з налаштування конкретного пристрою, щоб забезпечити максимально точні показання, які ви отримуєте.
  • Діапазон датчиків. Середній діапазон дальності розміщення датчиків становить близько 30 м, але деякі моделі можуть перевищувати 100 м або навіть 300 м і при цьому дають точні показники.
  • Дисплей на вашій домашній метеостанції повинен надати вам всю необхідну інформацію з першого погляду. Враховуючи розмір дисплея, шукайте найкращу для вас модель метеостанції. Існує безліч варіантів відображення інформації на дисплеї, але забезпечення простоти зчитування та управління дисплеєм є невід’ємною частиною правильного вибору.
  • Віддалений доступ означає, що ви можете переглядати показання станції через смартфон, планшет або комп’ютер, навіть коли не вдома. Як правило, це можна зробити через додаток, який надає компанія. Майте на увазі, що віддалений доступ не є стандартним для всіх домашніх метеостанцій, тому, якщо ця функція, яку ви хотіли б мати, переконайтеся про її наявність у виробника або дистриб’ютора.
  • Довговічність. Домашні метеостанції мають датчик, розміщений зовні, та встановлену окремо панель дисплея, яка розташована всередині приміщення, щоб ви могли легко зчитувати показання. Однак датчик (або датчики), який розміщується зовні, повинен бути достатньо довговічним, щоб протистояти погодним умовам усіх сезонів.

Що таке автоматична метеостанція?

Автоматизована метеорологічна станція являє собою автоматичний варіант традиційної метеостанції. Вони можуть бути на одній ділянці або частиною метеорологічної мережі. Автоматичні метеорологічні станції є світовим стандартом для моніторингу клімату та прикордонної метеорології.

На найпростішому рівні автоматична метеостанція працює, вимірюючи атмосферні умови та передаючи їх мережі, синоптику чи на дисплей.

Залежно від постачальника та моделі існує декілька компонентів, з яких складається станція. Кожен компонент дозволяє метеостанції вимірювати та передавати різні атмосферні дані. Серед загального обладнання, характерного для автоматичних метеорологічних станцій, є:

  1. Датчик погоди. Хоча «датчик погоди» звучить, як досить широке поняття, більшість датчиків погоди просто вимірюють швидкість та напрямок вітру.
  2. Датчик блискавки. Хоча блискавкові датчики є необов’язковими, будь-яка комплексна метеостанція включає хоча б один. Це пояснюється тим, що датчики блискавки є ключовим інструментом безпеки.
  3. Укриття датчика. Спеціальне місце, де автоматичні метеостанції містять таке обладнання: термометри, гігрометри, барометри, анемометри, тощо.
  4. Дощомір. Спеціальний прилад для вимірювання рівноцінної кількості опадів. Манометр виглядає як відро або широкий вертикальний циліндр для збору дощу або снігу.
  5. Реєстратор даних/Мережевий пристрій. Це дві системи, які працюють разом в автоматизованому покроковому процесі збору та передачі показань.
  6. Індикація погоди. Показники погоди відображаються на цифровому або HD-дисплеї.
  7. Камера погоди. Метеорологічні камери – це додатковий бонус, який показує живі зображення погоди.

Скільки коштує метеостанція?

При купівлі метеостанції, ви отримуєте те, за що платите, і дорожчі станції, як правило, будуть точнішими та надійнішими, а також вимірюють більше змінних.

Точна ціна метеостанції буде залежати від того, скільки елементів погоди ви хочете виміряти. Якщо ви хочете виміряти лише кілька елементів, тоді ви можете придбати бюджетну метеостанцію MISOL WN-5300CA.

Більш дорожчі моделі мають додаткові функції (визначення індексу тепла, точки роси, тощо) та датчики (вимірювання сонячного та УФ випромінювання). Основною проблемою бюджетних метеостанцій є те, що датчики температури та вологості не дуже добре екрановані від сонячних променів, тому вони часто визначають не точні показники коли світить сонце, особливо при слабкому вітрі. Якщо для вас прийнятні з точки зору точності такі вимірювання то ви можете придбати бюджетну метеостанцію.

Для чого потрібна метеостанція?

Метеостанції або метеорологічні станції – це пристрої для спостереження за погодою та збору різних погодних даних.

Ці пристрої мають безліч застосувань, що зробило їх досить популярними. Професійні метеостанції використовуються для збору даних та надання інформації про погоду певної області. Однак домашні метеостанції застосовують більш практичний підхід і надають інформацію, яка вам знадобиться.

Наприклад, домашня метеостанція може надати вам інформацію про температуру, щоб ви могли одягатися відповідно. Якщо ви плануєте захід на відкритому повітрі на вихідних, ви можете скористатися пристроєм, щоб дізнатись, чи буде сприятлива погода того дня. Існує безліч функцій вбудованих в домашню метеостанцію, і всі вони можуть допомогти вам краще підготуватися до будь-яких погодних умов.