Детектори чадного газу працюють, виявляючи надзвичайно високий рівень чадного газу (CO) у повітрі. Більшість детекторів чадного газу використовують один із трьох можливих методів виявлення CO. Якщо датчик активований, він надішле сповіщення на панель і запустить миттєву сигналізацію.
Наявність занадто великої кількості газу CO є дуже серйозною проблемою. Чадний газ не має запаху та смаку, і його вплив щороку вбиває сотні людей. Багато людей помирають уві сні, оскільки у них немає датчиків CO, щоб розбудити їх і попередити про витік. Коли детектор вуглекислого газу активується, він негайно переводить систему сигналізації в стан тривоги. Надсилання тривоги CO не можна скасувати. Сигналізації чадного газу сприймаються дуже серйозно, і рекомендується, щоб у кожному домі та на підприємстві були встановлені справно працюючі датчики чадного газу.
Накопичення чадного газу відбувається, коли викопне паливо спалюється неефективно. Більшість смертей від чадного газу відбувається взимку, коли використовується більше нагрівальних приладів. Важливо уникати використання в приміщенні таких пристроїв, як вугільні грилі та портативні печі. Ви також повинні переконатися, що не запускаєте двигун свого автомобіля або вантажівки із закритими дверима гаража, особливо в прибудованому гаражі.
Крім того, регулярно перевіряйте свої паливні пристрої, щоб переконатися, що вони працюють правильно. Сюди входять будь-які газові або дров’яні системи опалення, газові водонагрівачі та газові генератори. Рекомендується розміщувати детектори чадного газу поблизу гаражів і за межами спальних приміщень. Ви повинні мати принаймні один детектор CO на кожному поверсі вашого будинку.
Види детекторів чадного газу
Детектори чадного газу є найефективнішим способом виявлення чадного газу в повітрі та сповіщення про наявність небезпечного газу. Чадний газ складається з однієї частини кисню та однієї частини вуглецю та утворюється частково спаленим вуглецевим паливом, таким як природний газ, вугілля, бензин, деревина та пропан.
Нешкідливий у відкритому або добре провітрюваному приміщенні, окис вуглецю може бути смертельним у закритих приміщеннях. Його дуже важко виявити через відсутність запаху, надлишок чадного газу позбавляє організм кисню, поєднуючись із гемоглобіном у легенях. Це викликає головний біль, запаморочення та нудоту, перш ніж остаточно стати фатальним.
Сигналізація чадного газу працює як димова або пожежна сигналізація, щойно вони виявляють надлишок чадного газу в повітрі. Існує три види детекторів чадного газу, які працюють дещо по-різному:
- Біоміметичний датчик. Сигналізація вмикається гелем, що змінює колір, який змінюється, коли він поглинає певний рівень чадного газу та викликає попередження.
- Металооксидний напівпровідник. Чадний газ зменшує електричний опір в електронному ланцюзі, що спрацьовує та вмикає сигналізацію.
- Електрохімічний датчик. Зміни електричних струмів, викликані наявністю чадного газу в хімічному розчині, виявляються зануреними електродами, що й вмикає сигнал тривоги.
Де розмістити детектор чадного газу?
В ідеалі ви повинні мати детектор чадного газу на кожному поверсі вашого будинку і обов’язково в одній кімнаті з будь-яким потенційним джерелом газу, таким як котел, плита або піч. Сповіщувач слід розміщувати на стіні або полиці на рівні голови, хоча деякі з моделей детекторів чадного газу можуть бути вбудовані в багатоцільові пожежні сигналізації, що монтуються на стелі. Ви повинні перевірити свій детектор диму, щоб визначити, чи він уже оснащений детектором чадного газу.
Приватні орендодавці зобов’язані за законом встановлювати сигналізацію чадного газу, якщо це необхідно, і невиконання цього може призвести до штрафу.
Що робити, якщо спрацює сигналізація чадного газу?
Перше, що потрібно зробити, якщо спрацює сигналізація чадного газу — це спробувати покращити вентиляцію кімнати, відкривши всі вікна та двері, щоб спробувати позбавити будинок від газу. Чадний газ є найбільш небезпечним і концентрується в герметичному середовищі, тому вам потрібно провітрювати свій будинок, щоб дати газу кудись вийти. Не вмикайте світло, не використовуйте сірники чи запальничку.
Ви повинні якнайшвидше та безпечніше вимкнути будь-які прилади, що працюють на паливі, такі як вогні, котли, плити чи печі, і негайно вийти з будівлі. Якщо ви вважаєте, що причиною витоку став один із ваших газових приладів, зателефонуйте у відповідні служби для перевірки.
Придбавши детектор чадного газу в https://simvolt.ua/ ви можете захистити свою родину від потенційної небезпеки чадного газу.