Навіщо потрібен енергоаудит будівлі?
Незважаючи на те, що енергоаудит доступний для більшості людей, мало хто вирішує його провести. Ймовірна причина полягає в тому, що більшість людей не знають про те, наскільки корисними можуть бути результати енергоаудиту.
Енергоаудит може допомогти зменшити ваш вуглецевий слід, визначивши проблемні зони у вашому домі чи комерційній будівлі, які можуть марно витрачати енергію. І, як ви знаєте, зменшення споживання енергії може допомогти заощадити гроші на вашому рахунку за електроенергію.
У житловому чи комерційному будинку проводиться енергетичний аудит для визначення його енергоефективності. Простіше кажучи, енергоефективність означає використання менше енергії для виконання тієї ж роботи. Аудит надасть вам повну оцінку споживання електроенергії та енергоефективності.
Ви можете отримати важливу інформацію щодо споживання енергії зі звіту про перевірку. За допомогою цієї інформації ви можете виявити та виправити будь-які проблеми з використанням енергії, щоб скоротити витрати на електроенергію. Бажано завжди проводити енергетичний аудит перед впровадженням систем відновлюваної енергії.
Зареєстрований енергетичний консультант або енергоаудитор проведе енергоаудит будинку або бізнесу. Крім того, енергоаудитори відповідають за завершення оцінки енергоефективності комерційних і некомерційних будівель.
Є три частини енергоаудиту: оцінка, тестування та рекомендації щодо ефективності. Після завершення аудиту аудитор надасть вам звіт із описом споживання енергії, остаточним класом енергоспоживання та пропозиціями щодо вдосконалення будинку, щоб скоротити витрати на електроенергію в рахунках.
- Оцінка. Зареєстрований енергоаудитор прийде до вас додому або на підприємство та огляне все всередині та зовні, щоб визначити споживання енергії та проблемні зони. Проводячи огляд, вони аналізуватимуть конкретні елементи, які сприяють загальній енергоефективності вашого будинку чи підприємства. Аудитор проаналізує системи опалення та охолодження або систему опалення, вентиляції та кондиціонування, а також рівень ізоляції, включно з підвалом і зовнішніми стінами горища. Крім того, виміряють і порахують, скільки в будівлі дверей і вікон, зроблять зовнішні заміри.
- Герметичність та інші випробування. Друга частина енергоаудиту включає перевірку на герметичність, також відому як перевірка дверцят повітря. Під час цього випробування енергоаудитор визначить, наскільки герметичним є огородження будівлі, перевіривши наявність витоку повітря в будинку чи на підприємстві. Під час випробування на герметичність виконується процедура повітряного ущільнення. Аудитор заклеїть вхідні двері будівлі, а всередину встановлять великий вентилятор. Тестовий вентилятор буде витягувати внутрішнє повітря за межі будівлі, що змушуватиме зовнішнє повітря надходити через будь-які щілини чи отвори. Часто ці витоки повітря легко відчути рукою, але більшість аудиторів використовують пір’я або пахощі, щоб точно визначити, де розташовані тріщини. На додаток до випробування на герметичність, енергоаудитор оцінить енергоспоживання вашого підприємства чи будинку шляхом проведення термографічного сканування. Крім того, вони використовуватимуть різноманітне обладнання для вимірювання споживання енергії, таке як інфрачервоні камери, поверхневі термометри та вимірювачі ефективності печей. Нарешті, аудитор проаналізує минулі рахунки за комунальні послуги.
- Рекомендації щодо підвищення енергоефективності. Після того, як вашу житлову або комерційну будівлю буде оцінено та випробування завершено, енергоаудитор надасть вам вичерпний список рекомендацій щодо підвищення енергоефективності, які ви можете зробити. Виконання більшості рекомендацій допоможе вам заощадити на оплаті комунальних послуг.
Енергоаудитори легко доступні через вашу енергетичну компанію, місцеве комунальне підприємство або приватні підприємства. Нижче наведено список варіантів:
- Проконсультуйтеся з програмою оцінки домашньої енергетики.
- Зверніться до місцевого чи державного управління з питань енергетики чи підготовки до зими. Вони можуть допомогти вам знайти організацію чи компанію, яка може провести енергоаудит.
- Поговоріть зі своїм постачальником енергетичних послуг, щоб визначити, чи проводять вони енергооцінку житла. Так само вони можуть порекомендувати місцевого аудитора, якого ви можете найняти.
Проведення регулярного енергоаудиту гарантує, що ви зменшите свій вуглецевий слід і продовжуєте бути енергоефективними завдяки постійному застосуванню нових удосконалень енергозбереження. Ось короткий список того, чому енергоаудит важливий:
- Енергоаудит виявить можливості енергозбереження.
- Це допоможе вам зрозуміти, як ви використовуєте енергію та як її краще використовувати.
- Енергоаудит може виявити проблеми з безпекою електричних систем, електропроводки та вентиляції, що зробить ваш дім чи бізнес безпечнішим.
- Це збільшить вартість будинку при перепродажі.
- Енергоаудит допоможе вам визначити, як зменшити вироблення чадного газу в будинку чи на підприємстві.
Доступні два види енергоаудиту : попередній енергоаудит і детальний енергоаудит. Тип, який ви виберете, залежатиме від ваших потреб.
- Попередній енергетичний аудит: цей тип аудиту – це просто процес зі збору даних, який пропонує попередній аналіз. Часто аудитор проводить цей тип аудиту шляхом покрокового дослідження. Професійний енергоаудит використовуватиме доступні дані та обмежені діагностичні інструменти для проведення попереднього енергоаудиту.
- Детальний енергетичний аудит: цей тип аудиту виконується професійним аудитором, який відстежує, аналізує та перевіряє використання енергії, щоб визначити проблемні області та шляхи впровадження підвищення енергоефективності. Вони представлять свої висновки та пропозиції в детальному технічному звіті. Крім того, під час ретельного енергетичного аудиту професійний енергоаудитор використовуватиме складне обладнання, таке як аналізатор димових газів, тепловізор та витратомір.
Чи варто робити енергоаудит? Так, енергоаудит варто робити. Вони оцінюють енергоефективність вашого будинку чи будівлі, щоб ви знали, де внести зміни. Ви можете заощадити від 5 до 30 % на рахунках за електроенергію, реалізувавши пропозиції аудитора. Крім того, вносячи такі зміни, ви можете позитивно вплинути на довкілля та зменшити викиди вуглецю.
Причиною проведення енергоаудиту є виявлення проблем енергоефективності та можливостей енергозбереження в будинку чи на підприємстві. По суті, за допомогою докладного звіту про енергоаудит ви можете побачити, що споживає більше електроенергії, ніж потрібно. Це допоможе вам визначити, де ви можете зробити покращення, які не тільки допоможуть вам заощадити гроші на електроенергії, але й допоможуть вам краще боротися зі зміною клімату.
Як виконується аудит будівель на енергоефективність
Енергоаудит проводиться, щоб зрозуміти схеми використання енергії в будівлях, щоб зменшити вуглецевий слід організації, забезпечити відповідність і сприяти загальному здоровому середовищу.
Енергетичний аудит – це детальний аналіз моделей споживання енергії будівлею для виявлення областей марнотратного або надмірного споживання енергії та пропозиції модернізації для підвищення енергоефективності та мінімізації експлуатаційних витрат.
Розрізняють три види енергоаудиту:
- Покроковий аналіз. Наскрізний аналіз є основним рівнем енергоаудиту. На цьому етапі аудитор проведе базовий аналіз практик споживання енергії в будівлі, а потім порекомендує альтернативи енергозбереження. Цей аналіз проводиться для: формування основи для аудитів 2 і 3 рівнів, порівняння ергоефективності будівлі з іншими, визначення найпростіших способів зменшення втрат енергії та оптимізації споживання.
- Енергетичний аналіз. Цей аудит визначає споживання енергії основним обладнанням, аналізує економічну ефективність запропонованих заходів і розраховує простий період окупності.
- Детальний аналіз капіталомістких модифікацій. Енергетичний аудит 3 рівня використовує датчики для збору детальних даних за допомогою комп’ютерного моделювання. Він має на меті доповнити процес прийняття рішень щодо капіталомістких проектів, визначених на рівні 2. Аудит розглядає аналіз вартості життєвого циклу основних частин обладнання, забезпечуючи високий запас довіри для основних рішень щодо розподілу капіталу. Це найдорожчий з трьох аудитів.
Скільки часу займає енергоаудит? Час, необхідний для завершення енергоаудиту, коливається від кількох годин до тижнів, залежно від таких факторів, як:
- Розмір вашої будівлі або об'єкта.
- Послуги, які ви обираєте для проведення аудиту.
- Рівень деталізації, який вам потрібен для звіту.
- Загальна енергоємність і складність агрегату.
- Доступ до вашої будівлі та енергетичних систем.
Однак ручні методи аудиту зазвичай займають більше часу, оскільки вони включають фізичні вимірювання та візуальні перевірки, що може потребувати багато часу та ресурсів залежно від розміру та складності вашого портфоліо.
Технічні аудити використовують інструменти автоматизації та програмне забезпечення для збору та аналізу даних про енергоспоживання, які можуть бути завершені набагато швидше.
Кроки для проведення успішного професійного енергетичного аудиту:
- Отримайте відповідні дані та документи. Зберіть усі свої рахунки за електроенергію за останні 1 – 3 роки. Ви також повинні зібрати інші важливі документи, пов’язані з майном, як-от плани будівлі, посібники з обладнання, історію технічного обслуговування, дані про зайнятість і інформацію про споживання комунальних послуг.
- Проведіть оцінку перед аудитом. Наступним кроком є попередня перевірка, яка перевіряє: поточне використання енергії, моделі зайнятості, записи технічного обслуговування, графіки роботи будівлі, опитування мешканців, енергоспоживання обладнання. Ця оцінка закладає основу для вашого аудиту, збираючи всю важливу інформацію в одному місці.
- Виконайте покроковий аналіз. Покроковий аналіз – це візуальний огляд внутрішніх і зовнішніх систем вашого підприємства. Зазвичай це включає освітлення, системи опалення, вентиляції та кондиціонування, ізоляцію, вікна, двері та інші енергетичні системи. Мета полягає в тому, щоб підготувати попереднє розуміння обсягу вдосконалення та можливостей оптимізації використання.
- Аналіз споживання енергії. Виконавши вищевказану роботу, використовуйте програмне забезпечення для керування енергією, щоб зібрати дані про поточне споживання енергії. У той час як наскрізний аналіз дає змогу зрозуміти моделі споживання енергії вашою будівлею на поверхневому рівні, аналітика даних копає глибше, щоб надати більш практичну інформацію.
- Визначте заходи з енергозбереження. Об’єднайте свої дослідження з двох вищезазначених кроків, щоб визначити можливості для зменшення споживання. Це передбачає стратегічне обговорення даних і звіти про покроковий аналіз, щоб виділити найкращі заходи з енергозбереження.
- Оцініть свою оцінку та її наслідки. Оцініть приблизні витрати, пов'язані з впровадженням ваших заходів з енергозбереження. Ви можете розрахувати рентабельність інвестицій для кожного завдання, щоб отримати чітке уявлення про капіталовкладення та подальшу економію.
- Складіть список своїх рекомендацій і розставте їх за пріоритетністю. Розташуйте свої заходи з енергозбереження в порядку пріоритету – на основі економічної ефективності та очікуваної рентабельності інвестицій. Таке визначення пріоритетів дасть групі чіткі вказівки щодо того, які заходи потребують негайної уваги, а які можна запропонувати пізніше.
- Розробіть план. Створіть детальний план, включаючи рекомендовані заходи, процес впровадження, витрати та часові рамки. Зберіть усі висновки та рекомендації в детальному документі.
- Внесіть зміни та відстежуйте прогрес. Виконати всі заходи, зазначені у звіті. Плануйте, як відстежувати та вимірювати ефективність ваших стратегій, і переглядайте прогрес принаймні раз на шість місяців.
- Перегляньте новий звіт про хід роботи та порівняйте, чи стало споживання енергії будівлею ефективнішим і рентабельнішим. Визначте прогалини, якщо такі є, і проведіть коригувальні заходи для подальшого підвищення енергоефективності.
Якщо ви не хочете платити за послуги професійного енергоаудитора і віддаєте перевагу самостійному підходу, ви можете провести енергоаудит свого будинку своїми руками.
Буде корисно вести контрольний список сфер, які ви перевірили, і відзначати виявлені проблеми. Цей список допоможе вам визначити пріоритети підвищення енергоефективності, які вам необхідно розглянути.
Важливо пам’ятати, що виконання енергоаудиту будинку власноруч не буде настільки надійним, як робота професіонала. Також довірте це професіоналу, якщо ви не впевнені, як перевірити чи усунути проблему.
- Шукайте витоки повітря. Першим кроком є виявлення будь-яких протягів. Витоки повітря часто виникають у місцях з’єднання дверей, вікон, електричних розеток, стін і стелі. Якщо ви виявите місце витоку, подумайте про те, щоб закрити його герметиком.
- Оцініть вентиляцію вашого будинку. Після того, як ви перевірили наявність витоків повітря, оцініть вентиляцію вашого будинку. Якщо ви спалюєте паливо, як-от природний газ, пропан або дрова, ви повинні забезпечити достатню та здорову подачу повітря.
- Перевірте рівень ізоляції. Цей крок досить простий. Вам потрібно перевірити рівень ізоляції вашого будинку, перевірити ізоляцію на горищі та навколо систем опалення та охолодження. Відсутність належної ізоляції призводить до більшого споживання енергії особливо взимку.
- Оцініть своє освітлення. Може здатися, що ви не дуже споживаєте електроенергію, але освітлення у вашому домі може спричинити захмарні рахунки за електроенергію. Перехід на світлодіоди, енергозберігаючі лампи або CFL може допомогти.
- Перевірте свою техніку та електроніку. Одним із найкращих способів заощадити енергію у вашому домі є використання енергозберігаючих приладів. Ось чому, проводячи енергоаудит, важливо враховувати типи побутової техніки та електроніки, які у вас є. Чи мають вони відповідні сертифікати? Можливо вони старі та менш ефективні.
Що включає енергоаудит будівлі?
Що стосується контрольних списків енергоаудиту, існує п’ять різних типів, які енергоаудитори можуть використовувати під час перевірок. Кожен тип контрольного списку має свої переваги та недоліки, тому важливо визначити та розставити пріоритети при неправильному споживанні енергії. Розуміючи, як створювати та використовувати правильні контрольні списки енергоаудиту, енергоаудитори можуть покращити процес перевірки, одночасно зменшуючи витрати енергії.
Енергоаудит – це перевірка, обстеження та аналіз енергетичних потоків для збереження енергії в будівлі, процесі або системі з метою зменшення обсягу споживання енергії без негативного впливу на вихід енергії. Компанії з енергоаудиту зазвичай проводять енергоаудит, щоб допомогти організаціям і підприємствам знайти способи заощадити енергію, зменшити свій вуглецевий слід і підвищити загальну енергоефективність.
Енергетичні аудити передбачають ретельні перевірки сертифікованим енергоаудитором, який надасть звіт про свої висновки та рекомендації щодо енергозбереження. Крім того, багато компаній з енергоаудиту використовують контрольні списки енергоаудиту, щоб допомогти стандартизувати свої перевірки та переконатися, що всі можливості енергоефективності визначені.
Щоб успішно провести енергетичний аудит, ви повинні оцінити всі фактори, що впливають на споживання енергії. Нижче наведені деякі з найпоширеніших областей, які слід перевірити під час виконання енергоаудиту:
- Обладнання та техніка.
- Освітлення – системи освітлення присутні в усіх комерційних будівлях і забезпечують значну частину споживання енергії. Енергоаудитори часто рекомендують оновити енергоефективне освітлення, наприклад світлодіодні лампи, щоб зменшити споживання енергії.
- HVAC – системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря є ще одним великим споживачем енергії в комерційних будівлях. Енергоаудитори часто рекомендують модернізацію системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря або надають поради щодо енергозбереження, такі як належне технічне обслуговування та регулярна заміна фільтрів.
- Фасад будівлі – це фізичний бар’єр між внутрішнім і зовнішнім середовищем будівлі. Неналежне ущільнення вікон і дверей може призвести до втрат енергії та збільшення рахунків за електроенергію. Енергоаудитори часто рекомендуватимуть заходи захисту від погодних умов, такі як ущільнення та герметизація, щоб допомогти підвищити енергоефективність будівлі.
- Електроприлади. Електроприлади, такі як комп’ютери та офісне обладнання, є основними споживачами енергії в комерційних будівлях. Енергоаудиторські фірми часто рекомендують поради щодо енергозбереження, наприклад належне технічне обслуговування та регулярні подовжувачі живлення, щоб допомогти зменшити споживання енергії.
- Проектування будівель. Гарний дизайн будівлі зменшує споживання електроенергії та допомагає зменшити рахунки за електроенергію. Енергоаудиторські фірми часто рекомендують заходи щодо енергозбереження, як-от правильне розташування вікон і орієнтація сонячної енергії, щоб допомогти підвищити енергоефективність будівлі.
- Оперативна практика. Експлуатаційна практика відіграє велику роль у споживанні енергії. Як наслідок, фірми з енергоаудиту часто рекомендують поради щодо енергозбереження, наприклад планування регулярних перевірок технічного обслуговування та впровадження системи енергоменеджменту, щоб допомогти зменшити споживання енергії.
- Звички споживання енергії. Найефективніший спосіб зменшити витрати на енергію – це виробити та запровадити хороші звички споживання енергії. Деякі з цих корисних звичок включають:
- Вимкнення світла при виході з кімнати.
- Налаштування термостатів на енергозберігаючі налаштування.
- Використання енергозберігаючих приладів.
- Навчання працівників енергозбереженню.
Контрольний список енергоаудиту – це інструмент, який використовують енергоаудитори під час енергоаудиту. Контрольний список допомагає енергоаудитору відстежувати споживання енергії, визначати можливості енергозбереження та давати рекомендації щодо підвищення енергоефективності.
За допомогою контрольного списку енергоаудиту енергоаудитори можуть швидко визначити можливості енергоефективності та надати рекомендації щодо підвищення енергоефективності. Шаблони контрольних списків енергоаудиту доступні в багатьох фірмах енергоаудиту, і їх можна налаштувати відповідно до конкретних потреб підприємства чи організації. Компанії з енергоаудиту пропонують багато різних типів контрольних списків енергоаудиту, зокрема:
- Контрольний список для проведення енергетичного аудиту офісу. Контрольний список для енергетичного аудиту офісу допомагає енергоаудиторам визначити можливості енергоефективності в офісних будівлях. Контрольний список включає такі елементи, як освітлення, вентиляція, кондиціонування та електричні прилади.
- Контрольний список для промислового енергетичного аудиту. Контрольний список промислового енергоаудиту допомагає енергоаудиторам визначити можливості енергоефективності на промислових об’єктах. Контрольний список включає технологічне обладнання, двигуни та системи стисненого повітря.
- Контрольний список для енергоаудиту житлових приміщень. Контрольний список енергоаудиту житлових приміщень допомагає енергоаудиторам визначити можливості енергоефективності будинку. Контрольний список включає освітлення, використання приладів, а також системи опалення та охолодження.
Професійні енергоаудитори та ті, хто обирає аудит власного будинку, скористаються контрольним списком енергоаудиту. Цей контрольний список являє собою друкований звіт із детальним описом різних аспектів будинку чи підприємства, які необхідно перевірити.
У вашому контрольному списку енергоаудиту ви, ймовірно, знайдете такі категорії:
- Освітлення.
- Електродвигуни.
- Витік повітря.
- Ізоляція.
- Підігрів води.
- Системи опалення будинку або підприємства.
- Системи охолодження.
- Електроніка.
- Герметичність дверей та вікон.
Які інструменти використовують для енергоаудиту будівлі?
Повна колекція інструментів енергоаудиту для вимірювань і діагностики має вирішальне значення для успіху енергетичного обстеження. Ці інструменти допомагають енергоаудитору оцінити енергетичний профіль житлової, комерційної чи промислової власності. Це також дозволяє їм визначити неефективне використання енергії через несправне обладнання та недоліки конструкції.
Потім дані, зібрані енергоаудитором, використовуються для надання рекомендацій щодо покращення енергетичної системи.
Енергоаудитор використовує низку інструментів під час проведення енергообстеження. Нижче наведено деякі інструменти, які зазвичай використовуються, без певного порядку:
- Рулетка. Енергоаудитори використовують її для вимірювання відстані між двома точками або розмірів стін, стелі, вікон та інших частин нерухомості. Енергоаудитори можуть використовувати більш сучасні засоби вимірювання відстані, такі як лазерні вимірювачі.
- Витратомір. Енергоаудитор використовуватиме витратомір для визначення витрат. Затискні витратоміри можуть використовуватися разом із вимірюваннями температури для вимірювання теплової енергії в гарячій воді та охолодженій воді. Ви будете здивовані, наскільки це насправді один із найкорисніших інструментів енергоаудиту.
- Інфрачервоні термометри та тепловізори. Ці інструменти відстежують температуру в системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, печах і обігрівачах, щоб визначити можливу неефективність. Інфрачервоні термометри та камери (тепловізійні системи) також можна використовувати для аналізу конструкцій будівлі на герметичність та ізоляцію.
- Реєстратори температури та вологості. Реєстратори температури та вологості можна використовувати для визначення ефективності системи HVAC. Реєстратори температури можна використовувати для моніторингу стану (увімкнення або вимкнення) широкого діапазону енергоспоживаючого обладнання.
- Аналізатор горіння. Аналізатор згоряння – це портативний прилад, який визначає ефективність згоряння котлів, печей і машин, що працюють на викопному паливі. Вони також використовуються техніками з обслуговування для налаштування пальників і котлів з метою максимально ефективної роботи.
- Вимірювач потужності. Енергоаудитори використовують лічильники потужності та енергії, щоб визначити споживання енергії окремими об’єктами заводу чи обладнання. Вони також можуть бути використані для побудови профілю навантаження споживання електроенергії та споживання енергії протягом доби.
- Пристрої для вимірювання витрати повітря. Енергоінспектори використовують ці інструменти для вимірювання потоку повітря з вентиляційних каналів, опалення та кондиціонування повітря. Вони можуть виявити потенційні проблеми з повітряним потоком. Типові монітори повітряного потоку включають анемометри, трубки Піто та ковпаки повітряного потоку.
- Аналізатор якості електроенергії. Аналізатор електричних мереж – це портативний пристрій, який може одночасно виявляти різні параметри електричної мережі. Більш просунуті, ніж лічильники енергії або потужності, вони дозволяють аналізувати якість електроенергії та можуть використовуватися для визначення загального гармонійного спотворення, пов’язаного з електричним навантаженням. Незважаючи на те, що це досить дорого, ми рекомендуємо вам придбати його як частину інструментів енергоаудиту.
Окрім різноманітного портативного обладнання, енергоаудитори також використовують декілька програмних засобів для більш ефективного виконання своєї роботи. Ці програми можуть виконувати складні обчислення, пов’язані з енергією, і створювати енергоефективні звіти.
- Виїзний аудитор EMAT. Це програмне забезпечення може збирати дані аудиту, створювати звіти та покращувати проекти освітлення. Вони також пропонують аудиторські послуги відповідно до вимог Американського товариства інженерів з опалення, охолодження та кондиціонування повітря (ASHRAE). EMAT Field Auditor повністю базується на хмарі та пропонує настроювані шаблони. Ви також можете обробляти профіль навантаження, дані комунальних послуг і навіть журнали фотографій. Компанія також надає консалтингові послуги.
- Національна лабораторія Оук-Рідж розробила набір програм для енергоаудиту, який може допомогти визначити та впровадити заходи з енергозбереження (ECM). Крім того, це один із інструментів енергоаудиту, призначений для допомоги користувачам у захисті від атмосферних впливів на їхні об’єкти або власність. Також є програма аудиту здоров’я та безпеки, корисна для об’єктів, які підлягають енергоефективному ремонту або модернізації.
- OptiMiser. Багато енергоаудиторів використовують це модульне програмне забезпечення для збору, обміну та окреслення даних. Це передовий інструмент для аналізу енергії зі спрощеним робочим процесом і точними звітами. Він зручний для бізнесу та інтегрований із такими системами баз даних, як Oracle, MySQL і Salesforce. Програмне забезпечення також містить автоматичний аналіз і калібрування рахунків за комунальні послуги. Крім того, він має інтуїтивно зрозумілі робочі таблиці та калькулятори електронних таблиць. Вони в основному націлені на побутових і комерційних споживачів енергії.
- Енергетичний аналіз. Програмне забезпечення Energy Analysis складається з чотирьох незалежних модулів: аудит, моделювання, бюджетування та порівняльний аналіз. Але основним мінусом цього продукту є те, що модулі продаються окремо. Тим не менш, це потужний і зручний набір інструментів енергоаудиту, який полегшить ваше життя як енергоаудитора.
- Targeted Retrofit Energy Analysis Tool (TREAT) – це провідне програмне забезпечення для енергоаудиту з двома версіями – одноквартирною та багатоквартирною. Це програмне забезпечення може допомогти вам створювати математично точні моделі та генерувати оцінки енергозбереження. Він також має різні програми, наприклад, калькулятор ефективності охолодження. Їхні основні клієнти – з ринку житла та будівництва.
Як визначається енергоефективність будови?
Власники та менеджери комерційних будівель повинні знати про кількість енергії, яку споживає їхнє майно. Крім того, вони зобов’язані вивчити варіанти підвищення ефективності споживання енергії своїми будівлями. Спочатку ви повинні почати з вимірювання поточної енергоефективності вашої будівлі.
Енергоефективність вашої будівлі можна визначити шляхом порівняння встановлених показників споживання енергії з кількістю енергії, що використовується на квадратний метр вашої площі. Це буде специфічно для вашого типу комерційної будівлі. Еталонні показники зазвичай включають опалення, охолодження, кондиціонування повітря, вентиляцію, освітлення, вентилятори та будь-яке інше електричне обладнання.
Ще один спосіб визначити енергоефективність у вашій будівлі – це U-коефіцієнт, який вимірює втрати тепла через матеріал. У нормативних документах вашої будівлі будуть визначені мінімальні значення енергоефективності для компонентів вашої будівлі. Це допоможе вам визначити ділянки вашої будівлі, які отримують або втрачають тепло, які можуть бути не такими енергоефективними, як інші. Якщо речі потребують заміни чи модернізації, постачальник будівельних компонентів може допомогти вам знайти найкращий варіант для вашої будівлі та її енергоефективності.
Сертифікація LEED. Сертифікація LEED є ще одним чудовим показником енергоефективності вашої будівлі. Це спосіб зробити будівлі екологічно чистими та стійкими. Отримання сертифікату LEED допоможе власникам і менеджерам будівель заощадити на витратах. Коли ви зробите свою будівлю більш енергоефективною всередині та зовні, ви зможете скористатися перевагами сертифікації LEED, а ваш постачальник будівельних компонентів зможе допомогти вам досягти цього.
Продукти для підвищення енергоефективності вашої будівлі. Після того, як ви визначите енергоефективність вашої будівлі, ви можете співпрацювати з постачальником будівельних компонентів і замінити або оновити поточні частини. Нижче наведено деякі продукти, які покращать споживання енергії у вашій будівлі:
- Двері та вікна комерційного класу міцні та стійкі до будь-яких умов.
- Мансардні вікна та димові отвори. Поєднання цих двох продуктів дозволяє вашій будівлі пропускати природне сонячне світло, одночасно вентилюючи дим та інші шкідливі гази.
- Силова вентиляція. Вентилятори забезпечують циркуляцію повітря у вашій будівлі, щоб підтримувати її прохолодою, виштовхуючи гаряче повітря з вашої будівлі. Вентилятори можна монтувати на стіні або на даху, залежно від вимог вашої будівлі.
- Гравітаційна вентиляція. Природний спосіб вивести тепло з вашої конструкції.
- Жалюзі. Підтримуйте безперервний потік повітря через структуру для належного забору повітря.
- Створіть водонепроникні та термостійкі ущільнення на поверхнях вашої будівлі.
Для чого потрібний енергетичний сертифікат?
Подібно до різнокольорових наклейок на нових приладах, сертифікати енергоефективності (EPC) повідомляють про енергоефективність будівлі та оцінюють її від A (дуже ефективна) до G (неефективна). Вони скажуть вам, наскільки дорого обійдеться опалення та освітлення вашої власності, а також які ймовірні викиди вуглекислого газу.
EPC також містить інформацію про те, яким міг би бути рейтинг енергоефективності, якби ви внесли рекомендовані покращення, і висвітлює економічно ефективні способи досягнення кращого рейтингу. Навіть якщо ви орендуєте житло, ви все одно можете впровадити деякі покращення, зазначені в EPC, наприклад перейти на більш енергоефективні лампочки. EPC дійсні протягом 10 років з дати видачі.
EPC вашого майна має бути доступним для потенційних покупців, як тільки ви почнете продавати свою нерухомість чи здавати її в оренду. Щоб виготовити EPC, ви повинні отримати схвалення домашнього експерта з оцінки енергії. Якщо ви купуєте або орендуєте нерухомість, EPC дозволяє легко порівняти енергоефективність різних об’єктів.
EPC також висвітлює покращення енергоефективності, які ви можете зробити, скільки це коштуватиме та скільки ви можете заощадити. Це може бути корисним, коли ви хочете покращити свою поточну власність або якщо ви хочете купити нерухомість та покращити її.
Майте на увазі, що будь-які цифри щодо споживання енергії та потенційних заощаджень наведено для типового домогосподарства і вони не пристосовані до вас, вашої родини чи сусідів по будинку чи вашого способу життя.
Якщо ви виконуєте будь-яку з рекомендацій щодо енергоефективності, викладених у вашому EPC, ви можете отримати новий сертифікат EPC, щоб включити ці покращення.
Одна річ, яку всі EPC відображатимуть першою, це основна інформація про нерухомість, наприклад адреса, тип власності та площа. Ближче до кінця або наприкінці EPC буде вказана повна інформація про оцінювачів, включаючи їх імена, контактну інформацію та схему, за якою вони акредитовані.
Для наявних квартир, бунгало та будинків, які потребують EPC, вам потрібно буде отримати послуги акредитованого оцінювача внутрішньої енергетики (DEA). Ці професіонали відвідають ваше помешкання, щоб зібрати дані/інформацію про власність, як-от розміри кімнат, рівень ізоляції, системи опалення та кількість скління.
Оцінювачу знадобиться доступ до всіх приміщень, у тому числі до горища, оскільки йому потрібно буде зробити вимірювання та зробити фотографії для підтвердження своєї оцінки. Власникам будинків буде приємно дізнатися, що оцінка домашньої енергетики є неінвазивною, без свердління чи пошкодження стін. Залежно від розміру або складності нерухомості, типова оцінка може тривати від 30 хвилин до 2 годин.
У сертифікаті EPC ви також побачите числову оцінку для поточного та потенційного енергоспоживання об’єкта, а також рекомендації експерта, які охоплюють сфери, у яких можна зробити покращення. Це може включати все: від додавання ізоляції до переходу на енергозберігаючі лампочки.
Ідея EPC полягає в тому, щоб поінформувати вас про те, що ви можете зробити, щоб підвищити енергоефективність вашої власності та, отже, заощадити гроші, а також показати, наскільки нерухомість є привабливою з енергетичної точки зору для потенційних покупців. Чим кращий рейтинг, тим нижча вартість експлуатації нерухомості.