Вологомір для дерева є незамінним інструментом для підрядників, професіоналів з реставрації, виробників меблів та всіх, хто має справу з впливом вологи. Використовуючи ці зручні, міцні та надійні пристрої виявлення, досвідчені експерти можуть точно оцінити ризики пошкодження, пов’язаного з вологою, у конструкції, дерев’яній підлозі, а також під час заготовки, обробки та зберігання деревини.
Для багатьох власників будинків і підприємств першими ознаками проблеми з вологістю може бути «стояча» вода на підлозі, зміна кольору стелі або стійкий затхлий запах. Деякі з цих ранніх ознак надлишку вологи важко помітити на ранній стадії, тому важливо перевірити будівлю на наявність вологи, особливо після сильної зливи, повені або шторму чи інших подій, які можуть пошкодити цілісність конструкції. В інтернет-маркеті https://simvolt.ua/ ви можете придбати різні вимірювальні прилади для контролю різних параметрів, наприклад дозиметр metrinco r600ua.
Основні джерела надлишку вологи:
- Неправильно висушена бетонна підлога.
- Несправності внутрішньої сантехніки.
- Течі на даху.
- Природне затоплення.
Залишені без уваги проблеми з вологістю можуть призвести до появи цвілі. Якщо їх не контролювати, відносно незначні попереджувальні ознаки надлишку вологи можуть перетворитися на повноцінне лихо, наприклад:
- Вигнута/викривлена підлога.
- Цвіль.
- Порушені внутрішні конструкції.
- Зараження шкідниками.
Типи вологомірів
Вологоміри є основним інструментом для будь-якого професіонала, на чию роботу впливає вологість. Існує два типи вологомірів, які використовуються: штифтові вологоміри та безштифтові вологоміри. Те, як працює пристрій, залежить від типу вимірювача, і кожен тип вологоміру metrinco має своє використання, переваги та обмеження.
Вологоміри штифтового типу. Ці надійні пристрої використовують принцип електричного опору для виявлення вологи в певному матеріалі. Він вимірює опір струму та відображає показання, за допомогою яких можна визначити, скільки вологи є в матеріалі. Вони найчастіше використовуються для виробів з деревини/пиломатеріалів, таких як дерев’яна підлога, стелі та опорні балки. Крім того, їх можна використовувати на інших проникних будівельних матеріалах, таких як гіпсокартон та ізоляція.
Переваги використання штифтових вологомірів:
- Точне визначення розташування та глибини вологи.
- Забезпечення точного вимірювання вологості матеріалу.
- Вимірювання вологи в нещільно упакованих або пористих матеріалах.
Безштифтові вологоміри. Якщо штифтові вологоміри заглиблюють два інвазивні зонди в матеріал для точного вимірювання вологості, безштифтові вологоміри знімають свої показання без необхідності проникати в поверхню вимірюваного матеріалу. При натисканні на плоску поверхню вимірювач посилає електромагнітну хвилю в матеріал, який потрібно виміряти. Потім він інтерпретує коливання хвилі, щоб визначити загальний вміст вологи в матеріалі, що вимірюється.
Такий тип вологомірів відмінно підходить для швидкого визначення загального розташування вологи в конструкції та для виконання загальної перевірки вологи в конструкції, яка є «під загрозою» проблем, пов’язаних з вологою. Вимірюйте вологість майже на будь-якій плоскій поверхні, наприклад на стінах, підлозі чи стелі. Крім того, їх можна навіть використовувати для швидкого зчитування вологи, яка може ховатися під поверхнями з дерева, плитки, мармуру чи лінолеуму.
Використання безштифтових вологомірів має кілька переваг, зокрема:
- Можливість дуже швидко сканувати великі площі.
- Зберігається цілісність поверхні, яка досліджується.
- Простий у використанні.
В маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT представлено широкий асортимент вимірювальних пристроїв: вологоміри, анемометри, гігрометри, рН-метри, дозиметр електромагнітного випромінювання тощо.
Використання вологомірів
Поради щодо використання вологомірів:
- Обов’язково тримайте своє обладнання в чистоті — належне обслуговування вашого обладнання є обов’язковим.
- Регулярно виконуйте калібрування — це особливо необхідно, якщо вам необхідно дотримуватися певних стандартів вимірювання.
- Використовуйте відповідний вологомір для різних матеріалів. Один і той самий вологомір не може вимірювати вологість всіх матеріалів.
- Використовуйте кілька вимірювальних пристроїв для різних завдань. Часто ви можете виконувати роботу набагато швидше, комбінуючи вимірювачі.
- Купуйте тільки якісні пристрої. Шукаючи вологомір, важливо вибрати тип із якомога меншою похибкою, яка зазвичай становить приблизно ±1,5 %.
Використання сучасних, якісних вимірювальних пристроїв значно полегшує роботу працівників будь якої галузі. Купити надійний голчастий вологомір можна в офісі компанії https://simvolt.ua/ в місті Київ.