Кількість
|
Вартість
|
||
|
Основні поняття й одиниці вимірювань в кондуктометрії
Кондуктометрія - це комплекс електрохімічних методів дослідження, визначальним параметром для яких є зміна електропровідності. Кондуктометр - це прилад для вимірювання електропровідності рідких субстанцій. Електропровідність розчинів обумовлена рухом іонів під дією електричного поля і супроводжується перенесенням речовини. Іонна електропровідність розчинів залежить від багатьох факторів, наприклад, від:
- природи розчиненої речовини і розчинника (в'язкості розчинника, його діелектричної проникності),
- ступеня дисоціації розчиненої речовини,
- рухливості іонів, температури розчину,
- тиску,
- концентрації розчиненого речовини.
Саме ця остання залежність і дає можливість визначати кондуктометричним методом концентрації індивідуальних розчинів або сумішей, за умови, якщо концентрації домішок незмінні. Залежність електропровідності розчину від концентрації має різний характер для сильних і слабких електролітів, для розбавлених і концентрованих розчинів, проте в певних умовах ця залежність може бути лінійною.
У кондуктометрії користуються поняттями питомої електропровідності і еквівалентної електропровідності. Питома електропровідність - електропровідність одиниці об'єму розчину (1см3), що знаходиться між двома плоскими електродами одиничної площі (1см2), відстань між якими одиниця (1см). Питома електропровідність обернено пропорційна питомому опору, одиниця вимірювання См/м, мкСм/см.
Еквівалентна электропровідність визначається як електропровідність розчину, що містить 1 грам-еквівалент електроліту, який знаходиться між двома електродами, відстань між якими 1см.
Іншими словами, питома - це електропровідність постійного об'єму розчину (1см3) зі змінною кількістю розчиненої речовини (електроліту), а еквівалентна - електропровідність різних об'ємів розчину, що містять постійну кількість електроліту (1 грам-еквівалент).
Методи вимірювання кондуктометрів. Переваги. Особливості застосування.
Кондуктометри працюють на методиках, які мають ряд переваг, що робить їх особливо популярними. Це звичайно:
- висока роздільна здатність (чутливість) (межа визначення концентрації може досягати 10-4-10-5М),
- точність порядку 0,1-2%,
- методична простота проведення вимірювань за допомогою кондуктометрів,
- ціни, доступні широкому колу користувачів,
- можливість аналізувати не тільки прозорі розчини, а й мутні і фарбовані,
- важливою для виробництва є можливість автоматизації та проведення потокового аналізу використовуючи кондуктометри.
Купити прилади для різних задач Ви зможете в нашому маркеті. Кондуктометричні методи поділяються на прямі і непрямі, контактні і безконтактні, з використанням постійного або змінного струму, а також хронокондуктометрію і кондуктометричне титрування.
Методи прямої кондуктометрії ґрунтуються на принципі зростання електропровідності розчинів слабкої або помірної концентрації з ростом концентрації розчиненої речовини. Для визначення концентрації потрібно лише мати криві залежності електропровідності певних компонентів від концентрації та порівняти результат вимірювання з табличними даними. Прямі кондуктометричні методики широко застосовуються для контролю якості води, зокрема очищення питної води, стічних вод, для аналізу води як сировини при виробництві напоїв, ліків. Кондуктометри для дистильованої води контролюють її якість. Також кондуктометри (в тому числі недорогі) можуть застосовуватися для оцінки засоленості ґрунтів, в харчовій промисловості для контролю якості вин і напоїв, молока, інших продуктів. Використовують її і для визначення вологості органічних розчинників, газів, твердих солей, і т.д. Це один з найбільш точних методів визначення розчинності важкорозчинних солей, визначення констант дисоціації слабких електролітів, констант рівноваги хімічних реакцій в розчинах. Список можна продовжити!
До недоліків кондуктометрії можна віднести її низьку селективність, оскільки електропровідність величина адитивна і є сумою вкладів всіх провідних компонент розчину. Однак цю особливість з успіхом використовують в специфічних кондуктометрах - солемірах для визначення загального солевмісту у морській, мінеральній, річковій воді. Широкий спектр моделей кондуктометрів та солемірів Ви знайдете в нашому маркеті.
Широко застосовуються також методи непрямої кондуктометрії, коли разом з вимірюванням електропровідності контролюють інші параметри розчину, наприклад, щільність, масу сухого залишку, в'язкість та ін. Метод кондуктометричного титрування використовують для визначення концентрації як індивідуальних розчинів, так і сумішей. Застосування специфічного титранту істотно підвищує селективність методики.
Типи кондуктометрів, ціни, кондуктометри Ezodo
У нашому маркеті Ви знайдете широкий асортимент кондуктометрів - від простих однопараметричних ручних приладів, до мультифункціональних лабораторних і промислових кондуктометрів. Ціна кондуктометра стартує від декількох сотень гривень і залежать від технічних характеристик кондуктометра. Купити прилади від провідних світових виробників з гарантією якості Ви зможете в маркеті вимірювальної техніки SIMVOLT.
Особливою популярністю користуються кондуктометри Ezodo, завдяки високим метрологічним характеристикам, помірній ціні і простоті вимірювань. Ви можете використовувати ці кондуктометри для дистильованої води, акваріумної води, питної води, і для інших задач.
При виборі приладу слід звернути увагу на такі параметри як чутливість, а також наявність температурної компенсації, що істотно підвищує точність вимірювань. Дуже добре, коли є можливість заміни електродів, це збільшить термін експлуатації Вашого кондуктометра.
Купити кондуктометри Ezodo, DeltaOhm, та інших виробників, а також всі розхідні матеріали, калібрувальні розчини, запасні електроди, Ви також зможете в нашому маркеті. Якщо Вам важко визначитися з моделлю, звертайтеся за допомогою до наших висококваліфікованих консультантів.
Кондуктометр. Визначаємо електропровідність води, розчинів і речовин
Кондуктометр (ЕС-метр) — це прилад для вимірювання електропровідності води, розчинів та речовин. За допомогою кондуктометра проводиться аналіз якості води і визначається можливість використання її в тій чи іншій сфері. Найбільш важливими параметрами для кондуктометра є діапазон вимірювання, роздільна здатність і наявність температурної компенсації.
В Маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT» Ви можете придбати різні моделі кондуктометрів або кондуктометрів-індикаторів. У наявності також є калібрувальні розчини і розчини для зберігання електродів за помірними цінами.
Принцип роботи кондуктометра
Принцип роботи кондуктометра заснований на визначенні електропровідності розчину електрохімічним способом. Залежно від виду, кондуктометр може вимірювати електропровідність контактним і безконтактним способом, а також поєднувати в одному корпусі відразу кілька приладів: кондуктометр, TDS метр, термометр, pH метр.
При виборі кондуктометра рекомендуємо звертати увагу на наявність автоматичної температурної компенсації. Кондуктометр з автоматичною температурною компенсацією враховує ступінь впливу температури на електропровідність води та виводить результат, приведений на стандартну температуру, на відміну від кондуктометра без термокомпенсації, результат вимірювання якого буде залежати як від електропровідності, так і від температури середовища.
Кондуктометри, представлені на сайті, мають високу чутливість вимірювання та наявність автоматичної температурної компенсації (для розрахунку електропровідності при 25 °C).
Залежно від функціонального призначення кондуктометри поділяють на:
- Ручні. Вони мають компактні розмірами, невисоку вартість і прості в експлуатації.
- Портативні. Кондуктометри портативного виконання мають вимірювальний блок та виносні електроди з більш високою точністю вимірювання, не займають багато місця і дають змогу виконувати оперативні вимірювання електропровідності в польових та лабораторних умовах.
- Лабораторні. Вони, як правило, вирізняються вищою ціною, мають настільне виконання і високі метрологічні характеристики.
- Промислові, стаціонарні. За їх допомогою здійснюється контроль електропровідності води, розчинів, та речовин на виробництві безпосередньо під час технологічних процесів.
Сфери застосування кондуктометрів:
- аналіз якості питної води;
- аналіз якості води та розчинів в аграрному секторі;
- моніторинг якості води при вирощувані аквакультур;
- контроль параметрів води та розчинів в харчовій та хімічній промисловості;
- оцінка якості дистильованої води;
- оцінка засолення ґрунтів;
- кондуктометричне титрування — поступове додавання до аналізованого розчину (наприклад, лугу) контрольованої кількості реагенту (наприклад, кислоти).
Інтернет-маркет «SIMVOLT» пропонує швидко й вигідно купити кондуктометр в Україні з доставкою в будь-який регіон надійними кур'єрськими службами.
Чому варто обрати Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT»
Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» пропонує великий вибір та конкурентні ціни на кондуктометри різних моделей і конфігурацій. У нас Ви знайдете кондуктометри відомих світових брендів: XS Instruments, DELTA OHM, EZODO, Horiba, AZ-Instrument. Конфігурація пристроїв різноманітна — від простих ручних до складних мультипараметрових, що дають змогу визначати й інші параметри водних розчинів (рівень pH, окисно-відновний потенціал (ОВП), концентрації розчинених солей у воді (TDS), температуру). Усі кондуктометри мають відповідні сертифікати та інструкції з експлуатації українською мовою.
SIMVOLT пропонує широкий асортимент, конкурентоспроможні ціни, гарантійне і післягарантійне обслуговування приладів на базі власного сервіс-центру. Наші менеджери надають професійну консультацію стосовно продукції та її використання і допоможуть підібрати надійний кондуктометр в інтернет-маркеті «SIMVOLT».