Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вологоміри зерна. Ціни та основні характеристики
Сучасні розробки компактних високоточних і зручних у використанні вологомірів знайшли широке застосування у всіх галузях агропромислового комплексу, зокрема для вимірювання вологості зерна. Застосування класичних вагових методів визначення вологості шляхом висушування зерна потребує значних витрат часу і ресурсів, і не дозволяє приймати оперативні рішення. Портативні вологоміри зерна прекрасно зарекомендували себе і в польових умовах, і в складських приміщеннях, на токах і в лабораторних умовах. Контролювати вологість зерна необхідно як під час збору врожаю, так і в процесі його подальшого зберігання та транспортування, а також перед помелом.
Основні параметри вологомірів зерна
Безумовно, діапазон вимірювання є важливою характеристикою вологоміра. Однак він цілком визначається Вашими потребами та завданнями. Якщо для вимірювання вологості повітря і варто придбати прилад з діапазоном від 0 до 100%, то для аналізу вологості зерна навряд чи це виправдано. Вологість зернових і бобових культур як правило лежить в межах від 5 до 50%, і приладу з такими параметрами цілком достатньо.
Набагато важливіше купити вологомір зерна з хорошою точністю вимірювання. Як правило точність має різні значення для різних діапазонів вимірювання і лежить в межах від 1-2% до 0,5 -0,2%.
Не варто плутати цей параметр з роздільною здатністю, оскільки це всього лише крок, з яким проводиться вимірювання. Зазвичай роздільна здатність має значення порядку 0,1%.
Методи вимірювання вологості зерна
Вологомір зерна кондуктометричного типу проводить вимірювання електричного опору середовища між двома голкоподібними електродами. Залежно від вмісту вологи, цей показник буде змінюватись. Мікропроцесор приладу проводить необхідні обчислення, і користувач отримує значення вологості в процентах. Безумовна перевага таких вологомірів зерна - ціна. За рахунок простоти конструкції ці прилади недорогі. Серед інших переваг - швидкість вимірювання. Недолік - поганий контакт з досліджуваною речовиною і як результат - невисока точність вимірювань (порядку 1%). Прилади доречні в польових умовах, на етапі зберігання та транспортування для швидкого експрес-аналізу.
Вологомір зерна деількометричного типу аналізує зміну діелектричної проникності середовища, яка залежить від вологості. Для цього радіочастотний генератор, який є конструктивним елементом вологоміра, генерує сигнал 3-30 МГц. Цей сигнал проникає в середовище на глибину близько 20-30 мм, а прилад оцінює його затухання. Вологоміри зерна такого типу обладнані спеціальною герметичною камерою, куди поміщається досліджувана проба. Це високоточні (точність порядку 0,5 - 0,25%) швидкодіючі прилади, придатні для роботи і в польових, і в лабораторних умовах. Ще однією перевагою є простота перевірки роботи приладу. Якщо у вас виникли сумніви в правильності показів приладу, досить виміряти вологість тестового зразка. Як правило, це шматочок оргскла, або іншого твердого матеріалу, діелектричні показники якого не залежать від температури і вологості навколишнього середовища.
Найбільш точними, але відповідно, і найбільш дорогими, є гравіметричні вологоміри зерна. Ціна їх стартує від десятків тисяч гривень. Принцип роботи ґрунтується на високоточному вимірюванні маси досліджуваного зразка до і після виділення з нього вологи. Гравіметричний метод застосовується у фармацевтичній та хімічній промисловості не тільки для визначення вологості, але і для кількісного аналізу. Основна перевага - висока точність аж до 0,005%, недолік - тривалість вимірювань і ціна.
Додаткові функціональні можливості вологомірів зерна
Оскільки всі сучасні, дорогі і недорогі, вологоміри зерна є мікропроцесорними приладами, це відкриває широкі можливості для введення додаткових функцій і можливостей. Зокрема, розрахунок середнього значення, максимального і мінімального значення, запам'ятовування останніх результатів вимірювань. Крім вимірювання вологості власне зерна, сучасні вологоміри можуть використовуватися і для інших культур, таких як бобові, кукурудза, соняшник, рис, гречка і т.д. В асортименті нашого маркету - вологоміри, проградуйовані до 36 різних зернових і бобових культур.
Дуже важливою функцією є автоматична температурна компенсація - поправка, що залежить від температури досліджуваного зразка і може істотно впливати на результати вимірювань вологомірів для зерна. Ціна приладів з такою функцією трохи вища, однак це цілком виправдано.
Фахівці нашого маркету нададуть всю необхідну інформацію про конструктивні особливості вологомірів зерна, ціни, наявність, проконсультують щодо особливостей експлуатації та зберігання.