Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кондуктометр це пристрій, який вимірює електропровідність. Провідність є одним із основних параметрів для вимірювання PH та іонного вмісту розчину під час контролю рівня поживних речовин, солей або домішок, присутніх у зразку, і визначення його якості. Вимірювання провідності мають різні застосування в хімії, біології та науці про навколишнє середовище.
Вимірювання провідності розчинів може дати суттєве уявлення про природу розчину та частинки в ньому. Провідність — це здатність матеріалу пропускати або переносити електрику або електричний струм. Це означає існування заряджених частинок або іонів із розчинених у ньому електролітів, які роблять розчин провідним.
Якщо досліджуваний розчин містить прийнятну концентрацію іонів, то електропровідність розчину велика. Типи іонів, концентрація іонів і температура розчину є факторами, які впливають на провідність.
Кондуктометри визначають санітарний стан природного водоймища. Це корисно для перевірки властивостей розчинів, таких як загальна кількість розчинених твердих речовин (TDS) для дослідження якості води. Пристрій також перевіряє правильну температуру розчину та виводить результати на монітор. Ступінь здатності пропускати електричний струм може бути різною. Речовини з електропровідними розчинами називаються електролітами.
Як вимірюється електропровідність?
Кондуктометр (ec метр) має зонд, який вимірює електропровідність. Кондуктометр вимірює електропровідність шляхом подачі змінного електричного струму (I) на два або чотири електроди. Він визначає електричний опір розчину. Для цього використовується струмовий метод або потенціометричний метод.
Після занурення електродів у розчин кондуктометр подає напругу між двома електродами. Електричний опір розчину створює падіння напруги, яке зчитується вимірювачем.
Коли електричний струм прикладається до розчину, катіони або іони з зарядом + переходять до негативного електрода, а аніони або іони з зарядом - до позитивного електрода. Цей перехід іонів призводить до того, що розчин стає провідним.
Переваги застосування портативних кондуктометрів:
- Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і просте управління.
- Наявність автоматичної температурної компенсації (не в усіх моделях) для максимальної точності вимірювання.
- Спрощені протоколи калібрування для легкого обслуговування.
- Компактний і міцний дизайн.
- Проста система калібрування.
- Витримує суворі умови навколишнього середовища та місцевості.
- Створено спеціально для польового використання.
- Надійно вимірює електропровідність.
- Швидка і проста робота.
Основний принцип вимірювача провідності?
Існує два технічних підходи або принципи вимірювання провідності — індуктивний і контактний.
- Індуктивна провідність. Індуктивні вимірювачі провідності або безелектродні вимірювачі провідності використовують дві електромагнітні котушки всередині корозійностійкого корпусу для вимірювання провідності розчину. Коли пристрій занурюється в розчин, він подає змінну напругу на приводну котушку, яка викликає напругу в приймальній котушці. Напруга змушує іонний струм рухатися пропорційно провідності розчину.
- Контактна провідність. Контактний кондуктометр має провідні електроди з металу, які безпосередньо контактують з розчином. Вимірювач подає змінну напругу на електроди, а електричне поле, створене в розчині, змушує іони рухатися туди-сюди. Це створює струм між двома електродами вимірювача електропровідності.
Ще один параметр, який необхідно враховувати при використанні кондуктометра, є температура розчину. Провідність сильно залежить від температури, тому ви повинні вибрати пристрій з температурною компенсацією. Також пристрій необхідно систематично калібрувати, щоб отримувати точні результати вимірювання.
Чому провідність важлива у воді?
Провідність є хорошим доказом чистоти рідини. Таким чином, кондуктометри зазвичай використовуються в вимірюваннях чистої води для визначення наявності забруднень. Вода, як правило, є провідною речовиною. Не всі води однаково сприятливі.
Наприклад, солона морська вода забезпечує набагато вищу провідність, ніж очищена чиста вода. Якщо кількість хімічних речовин і мінералів у воді висока, це призводить до підвищення провідності. Тому це головна причина використовувати потенціометричний прилад (кондуктометр) для вимірювання електропровідності води.
На точність вимірювань електропровідності можуть впливати різні фактори, наприклад:
- Температура розчину.
- Концентрація розчину.
- Поляризація.
- Опір і ємність кабелю.
- Константа комірки.
- Забруднення зразка.
- Рух іонів у розчині.
- Зміна частоти.
- Температура розчину.
Області використання портативних кондуктометрів
- Обслуговування котла.
- Сільське господарство.
- Акваріуми, аквапоніка та вирощування аквакультур.
- Хімія.
- Біологія.
- Екологія.
- Гідропоніка.
- Прісноводні системи для контролю кількості поживних речовин, солей або домішок у воді.
- Хроматографія.
- Виробництво продуктів харчування.
- Виконання кондуктометричних титрувань.
- Використовується в опріснювальній установці, живильній воді для котлів, охолоджувальній башті.
- Виявлення витоків, одноточкове або диференціальне.
- Оцінка якості води.
- Вимірювання жорсткості в пральнях.
- Вибіркове хімічне вимірювання в змішаних розчинах.
- Вимірювання концентрації та контроль розведення.
- Очищення стічних вод.
- Тестування солоності води.
- Процеси фармацевтичного виробництва.
- Перевірка роботи зворотного осмосу.
- Перевірка якості води в басейнах та спа.
- Паперова промисловість.
- Тестування TDS.
Інтернет-маркет https://simvolt.ua/ пропонує надійний портативний кондуктометр від виробників з Тайваню, Китаю, Японії та Італії. У нас представлена тільки оригінальна продукція. Якщо у вас виникли складнощі з підбором відповідної моделі, зверніться за допомогою до менеджерів нашої компанії і вам обов’язково допоможуть.