Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вологомір грунту – це невеликий портативний пристрій, який можна використовувати для вимірювання вмісту вологи в ґрунті ваших рослин, щоб надати вам інформацію про те, чи потрібно поливати вашу рослину чи ні.
Хоча це здається простим, правильний полив є однією з найважливіших і найскладніших частин підтримки ваших рослин щасливими та здоровими. Надмірний і недостатній полив є одними з найшвидших способів «вбити» рослину, і часто буває важко визначити, що йде не так, поки не стане надто пізно.
Існує багато різних факторів, які впливають на те, як часто ви повинні поливати рослини. Тип рослини, умови ґрунту, пора року, умови освітлення, температура та вологість – це лише кілька факторів, які можуть впливати на графік поливу. Вологість ґрунту можна оцінити торкнувшись його одним або двома пальцями. Однак так зазвичай можна виміряти вологість грунту лише на пару сантиметрів униз, і це не дає гарного уявлення про середній вміст вологи у всьому контейнері. Вологоміри допомагають позбутися здогадок під час поливу ваших рослин, надаючи точні показники вмісту вологи в ґрунті вашої рослини. Для систематичного моніторингу вологості грунту ваших рослин необхідно вологомір для грунту купити в маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT».
Навіщо використовувати вологомір?
Для тих, кому важко поливати свої рослини належним чином, вологомір є зручним пристроєм, який може допомогти запобігти надмірному або недостатньому поливу. Більше не потрібно торкатися пальцями ґрунту ваших рослин, намагаючись здогадатися, сухий ґрунт чи ні – вологомір може надати вам остаточну відповідь. Крім того, вологомір показує вологість не лише кількох сантиметрів ґрунту. Надані показники точні для глибини до 20–30 сантиметрів під поверхнею.
Як працюють вологоміри?
Вологоміри використовують принцип електричного опору для вимірювання електропровідності ґрунту. Простіше кажучи: оскільки вода добре проводить електрику, високий вміст вологи в ґрунті вимірюється сильними електричними струмами, тоді як нижчі електричні струми вказують на більш сухий ґрунт. Деякі моделі вологомірів можуть навіть зчитувати умови освітлення навколо рослини, а також рівень рН ґрунту. Ці пристрої називаються багатопараметричними. В офісі нашої компанії ви можете ознайомитись з представленими моделями багатопараметричних вимірювачів вологості грунту та купити вологомір для грунту, який буде відповідати вашим потребам.
- Занурте металевий зонд у ґрунт. Обережно вставте металевий зонд у ґрунт. Якщо ви зустрінете опір, вийміть зонд і спробуйте занурити в іншому місці, щоб не пошкодити чутливий елемент.
- Зачекайте від 30 до 60 секунд. Вологоміри зазвичай дають показання протягом 30–60 секунд. Якщо ви не бачите показань через 60 секунд, вийміть зонд, обережно протріть його та повторіть спробу в іншому місці.
- Зчитайте результати вимірювання. Коли результати обчислені, вони відображаються на дисплеї вологоміра. Залежно від моделі та марки вологоміра, вони можуть надавати результати у вікні дисплея за цифровою шкалою або за шкалою від сухого до вологого. Шкали часто мають кольорове кодування для забезпечення додаткової ясності.
Як інтерпретувати результати вимірювання вологоміра?
Ви виміряли вологість ґрунту за допомогою вологоміра — що тепер? Далі настав час інтерпретувати результати та вирішити, чи пора поливати рослину. На жаль, яким б зручним не був вологомір для грунту, він не може сказати вам, чи справді настав час поливати рослини. Щоб зрозуміти це, вам потрібно знати потреби вашої унікальної рослини.
Наприклад, відображення результату вимірювання – сухий ґрунт, означатиме різні речі для різних рослин. Для кактусів і сукулентів, які цілком щасливі в сухому ґрунті, ви можете почекати трохи довше перед поливом, особливо якщо вони не отримують тривалих періодів прямого сонячного світла. Однак для такої рослини, як і філодендрон, сухий показник означає, що настав час поливу. Крім того, деякі рослини, такі як папороті та калатеї, люблять постійно вологий ґрунт, і їм не можна допускати його висихання. Переконайтеся, що у вас є уявлення про те, що потрібно вашій рослині, перш ніж вирішувати, чи пора поливати чи ні на основі показань вологоміра.
Як чистити та зберігати вологомір?
Закінчивши використовувати вологомір, вийміть його з ґрунту та обережно протріть чистою сухою тканиною. Вологоміри ніколи не можна залишати в ґрунті, коли він не використовується, оскільки це погіршить роботу чутливого зонда. Зберігайте вологомір у сухому місці між використанням.
Поширені проблеми з вологомірами
Портативні вологоміри, як правило, є досить надійними та простими пристроями, однак є кілька поширених проблем, з якими ви можете зіткнутися під час використання цих пристроїв.
- Цілком можливо, що ви можете не отримати результати вимірювання вологоміра після 60 секунд у ґрунті. Якщо це сталося, вийміть металевий зонд із ґрунту, протріть його чистою сухою тканиною та повторіть спробу в іншому місці. Не занурюйте зонд у воду, щоб перевірити, чи він працює – вологоміри призначені для роботи лише в ґрунті й не забезпечуватимуть зчитування у воді.
- Якщо стрілка у вікні дисплея (або показання) не можуть стабілізуватися, можливо, зонд торкався невеликого каміння чи шматка металу в ґрунті. Видаліть зонд і повторіть спробу в іншому місці.
В інтернет-магазині https://simvolt.ua/ представлено широкий вибір вологомірів грунту. У нас ви знайдете моделі від відомих виробників: IRROMETER, Luster Leaf, Lutron, MISOL, Metrinco, RIXEN, Walcom. Менеджери нашої компанії нададуть консультацію стосовно правильного використання та обслуговування пристроїв та допоможуть надійний вологомір грунту купити.