Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Вологоміри для деревини

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Якщо ви серйозно займаєтеся обробкою дерева, ви знаєте важливість правильно висушеної деревини. Для того, щоб деревину можна було використовувати для будівництва, її необхідно висушити в сушильній печі або висушити на повітрі до рівня вологості 19 %. Але деревина, яка призначена для оздоблення приміщень всередині або виготовлення меблів повинна мати рівень вологості лише 9 %.

Незалежно від того, будуєте ви будівлю, кладете підлогу чи виготовляєте меблі, рівень вологості деревини має велике значення. Якщо ви хочете, щоб ваші дерев’яні вироби прослужили довго, вам потрібно правильно обробити дерево.

Нехтування вологістю деревини означає руйнування проектів:

  • Викривлені шафи.
  • Здуття або купірування паркетної підлоги.
  • Неестетичний вигляд меблів.

Щоб всього цього не сталося необхідно застосовувати вологомір для дерева на всіх етапах виробництва дерев’яної продукції. Вологоміри опосередковано вимірюють вміст вологи в шматку деревини, вимірюючи певні електричні властивості деревини.

Вологоміри для деревини

На щастя, існують вологоміри деревини, які працюють з великою точністю. Якісний вологомір забезпечує точні результати вимірювання, щоб ви могли приймати розумні рішення про те, коли і як використовувати деревину.

Покращені моделі вологомірів деревини можуть бути точним в межах 0,1 % від вмісту вологи в деревині. Прилади також мають високі показники повторюваності, що дає користувачеві впевненість у тому, що показання вмісту вологи точні.

Для вимірювання деревини вологоміри використовуються два основних способи вимірювання: діелькометричний та кондуктометричний.

Діелькометричні вологоміри працюють за допомогою сенсорної панелі, яка працює в контакті з дерев’яною поверхнею, але фізично не ламає і не пошкоджує поверхню для вимірювання. Такий тип вологомірів деревини працюють за технологією електромагнітних хвиль за допомогою сенсорних накладок, які лежать рівно на деревині. Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» пропонує купити вологомір для дерева діелькометричного способу вимірювання від світових брендів.

Безконтактні вологоміри випромінюють електричні хвилі певної електромагнітної частоти, що створює електромагнітне поле в області під сенсорною панеллю. Хвилі, що посилаються датчиком через електромагнітне поле, викликають зворотні хвилі, які датчик виявляє. Ці зміни в даних про рух хвиль корелюють з відсотком вологості та забезпечують точні показання. Пристрої, що використовують цю технологію, називаються «неруйнівними», оскільки вони не вставляють штирі в деревину.

Хоча на здатність діелькометричних приладів зчитувати хвилі можуть впливати коливання щільності деревини, вони здатні випробувати ширшу площу деревини та надати більш повне уявлення про стан її вологості.

Вологоміри кондуктометричного типу зазвичай мають два металеві штирі, які повинні фізично проникати в поверхню деревини, щоб зняти показники вологості. Надійний кондуктометричний вологомір для дерева купити можна в інтернет-маркеті https://simvolt.ua/.

Два штифта, або «штирі», вставляються в деревину і між ними тече електричний струм. Величина опору, виявленого в струмі, коли він рухається між штифтами, є показником вологості деревини.

Оскільки волога добре проводить електрику, чим «вологіше» дерево, тим менший опір струму. Чим сухіша деревина, тим більший електричний опір.

Але на точність такого типу вологомірів можуть вплинути відмінності в природному хімічному складі різних порід деревини. Щільність деревини не впливає на потік струму, але може заважати правильно вставляти штирі.

Який тип вологоміра кращий?

Переваги діелькометричних вологомірів:

  • Однією з переваг безконтактного вологоміра є те, що його легше та швидше використовувати, ніж вологоміри кондуктометричного типу. Це дозволяє користувачам встигнути зробити достатню кількість вимірювань, щоб отримати повне уявлення про рівень вологості деревини. Діелькометричні вологоміри вимірюють більшу площу деревини під час кожного тесту, тобто потрібно зробити менше тестів, ніж за допомогою контактного вологоміра.
  • Іншою основною перевагою безконтактного вологоміра перед кондуктометричним є те, що вони не завдають шкоди дереву. Кожне вимірювання, зроблене штифтами, пробиває два отвори в деревині. Діелькометричні вологоміри ніколи не порушують цілісність поверхні. Купити вологомір для дерева в Україні можна в офісі компанії SIMVOLT в місті Київ по вулиці Академіка Заболотного 150.

Вологомір деревини

Переваги та недоліки кондуктометричних вологомірів:

  • Однією з переваг використання кондуктометричного вологоміра є те, що ви можете тестувати на різноманітній глибині в деревині. Штирі бувають різної довжини, тому ви завжди можете змінити їх для вимірювання на різній глибині. Вимірювання вологості на різних глибинах створює ширшу картину загальної вологості деревини.
  • Проблема вологомірів контактного типу полягає в тому, що точне вимірювання залежить від правильного вбивання штирів у деревину. Щоб штифти правильно вставлялися, може знадобитися досить великий тиск, особливо чим довший зонд. Чим щільніше порода деревини, тим більше тиску потрібно для правильного введення штирів.
  • На точність кондуктометричного вологоміра також може впливати температура деревини. Якщо контактні вимірювачі значно тепліші або холодніші, ніж приблизно 21 °С, вони вимагають компенсації їх показань вгору або вниз залежно від точної температури.
  • Інший недолік полягає в наступному: контактний тип вологомірів вимірює лише вологість невеликої ділянки між двома зондами, а це означає, що необхідно проводити кілька тестів у різних місцях. І ще більше тестів, якщо ви хочете змінити штифти для вимірювання на різних глибинах.

Вибір кращої моделі вологоміра насправді залежить від ваших майбутніх застосувань, необхідної точності вимірювання деревини та фінансових можливостей. Якщо у вас виникли складності з вибором правильної моделі зверніться до менеджерів компанії, які допоможуть підібрати вологоміри деревини, що відповідають вашим застосуванням та потребам.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.