Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Вологоміри CEM Instruments

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Немає значення, чи ви професіонал, який заробляє на життя встановленням гарної дерев’яної підлоги, чи просто любитель попрацювати з деревиною в своїй майстерні. Кожен, хто працює з деревиною, повинен знати її вологість. І найкраще визначить вологість деревини — вологомір деревини CEM.

Деревина є гігроскопічним матеріалом. Це означає, що він як поглинає вологу з навколишнього середовища, так і вивільняє вологу назад у навколишнє середовище. Іншими словами, деревина схожа на губку. І це може бути проблемою для будь-кого, хто з ним працює.

Коли деревина вбирає вологу, вона розширюється, а коли відпускає вологу, вона стискається. Деревина розширюється або звужується приблизно на 1 % по волокнах за кожні 4 % зміни вмісту вологи. (Деревина не стискається і не розширюється вздовж волокна.)

Вологоміри CEM Instruments

Хоча усадка або розширення на 1 % може здатися небагато, це може спричинити серйозні проблеми з будь-яким дерев’яним проектом. Що включає все: від невеликих проектів, створених любителем, до дорогих паркетних підлог, встановлених професіоналами. Проблеми, такі як склеювання, дверцята шафи та ящики, які не відкриваються та закриваються належним чином, або викривлення паркетної підлоги.

Жоден серйозний професіонал деревообробки, столяр чи любитель не хоче витрачати час на роботу над проектом лише для того, щоб потім побачити, як він зруйнується, якщо деревина почне стискатися чи розширюватися.

Отже, яке рішення? Необхідно дозволити деревині досягти рівноважного вмісту вологи. За достатній час кожен шматок деревини зрештою досягне точки, коли він більше не поглинає вологу з навколишнього середовища або не вивільняє вологу назад у навколишнє середовище. У цей момент деревина знаходиться в рівновазі з навколишнім середовищем. Це називається рівноважним вмістом вологи (EMC) деревини. Вологомір деревини і будматеріалів CEM можна застосовувати для моніторингу вологості різних порід деревини та інших будівельних матеріалів.

Вся деревина, яка використовується в проектах, повинна досягти рівноважного вмісту вологи перед початком будівництва. Під час будівництва деревина також повинна зберігатися на рівні ЕМС. Якщо ви цього не зробите, після будівництва деревина продовжуватиме поглинати та віддавати вологу — і, отже, розширюватися чи стискатися — доки не досягне своєї ЕМС. Результатом будуть двері та ящики, які не підходять належним чином, деформована підлога тощо. Тому не варто витрачати час на створення проектів з деревини, яка ще не досягла свого ЕМС.

Як правильно проводити вимірювання вологості?

Отже, як дізнатися, що деревина, з якою ви хочете працювати, досягла свого EMC? Для цього потрібно застосувати вологомір. Виміряти вологість вологоміром деревини нескладно. Потрібно лише дотримуватися кількох простих правил:

  1. Прочитайте інструкцію з експлуатації пристрою. Коли ви вперше отримуєте новий вологомір, уважно прочитайте інструкцію. Там міститься інформація про те, як використовувати вимірювач, а також інформація про те, як використовувати налаштування різних видів деревини або будматеріалів. Крім того, за можливості зберігайте інструкцію з експлуатації разом з вологоміром.
  2. Використовуйте правильний пристрій для роботи. Вам також потрібно переконатися, що ви використовуєте правильний вимірювач для вашої конкретної роботи. Деякі вологоміри добре працюють як з товстими, так і з тонкими шматками деревини, тоді як інші пристрої краще працюють тільки з тонкою деревиною. Деяким приладам для зняття показань потрібна рівна поверхня. Якщо вам потрібно виміряти вологість круглого штоку, вам потрібно вибрати вологомір, який зможе це зробити. Якщо вам потрібно проаналізувати свої дані, шукайте вимірювач, який здатний збирати дані. В інтернет-маркеті https://simvolt.ua/ представлені вологоміри від надійного виробника «CEM Instruments» (Китай).
  3. Налаштуйте вологомір на правильну породу деревини. Ваш вологомір постачається з інструкцією, яка дозволяє налаштувати датчик вологості відповідно до породи деревини, яку ви вимірюєте. Важливо використовувати його, якщо ви хочете отримати точні показники.
  4. Витріть видиму воду як з дерева, так і з вимірювача. Якщо на поверхні деревини є вода або конденсат, вам потрібно повністю витерти їх і зачекати приблизно хвилину, перш ніж зняти показання. Немає значення, який тип вологоміра ви використовуєте, видима вода на поверхні деревини дасть неточні показання. Насправді штифтові вимірювачі з неізольованими штифтами дадуть дуже неточні показання, якщо на поверхні деревини є вода. Майте на увазі, що якщо вода вже ввібралася в деревину, це призведе до більш високого показника вологості. Будь-яку видиму воду або конденсат на самому пристрої також слід витерти перед зняттям показань.
  5. Не знімайте показання поблизу металу (тільки для безштифтових вимірювачів). Не застосовуйте безконтактний вологомір деревини поблизу чогось металевого. Безштифтові пристрої дуже чутливі до всього, що має здатність проводити електрику, і якщо ці об’єкти знаходяться поблизу, це може дати неточні показання. Якщо шматок дерева досить малий, ви можете підняти його в повітрі під час зчитування результатів вимірювання.
  6. Застосуйте правильну величину тиску до вологоміра. Якщо ви використовуєте безштифтовий вологомір деревини, зверніться до посібника з експлуатації, щоб дізнатися, який тиск слід прикладати до пристрою під час сканування поверхні деревини сенсорною панеллю.
  7. Тримайте під рукою запасні батарейки. Ви ніколи не знаєте, коли вони вам знадобляться, і якщо вони не під рукою, вам доведеться припинити вимірювання, що ви робите, і піти за ними. Отже, тримайте під рукою запасні акумулятори. Крім того, деякі вимірювачі показуватимуть неточні показники, коли напруга батареї падає. Інтернет компанія SIMVOLT пропонує високоточний вологомір деревини і будматеріалів CEM DT-128. Виробник приладу — компанія «CEM Instruments» (Китай).
  8. Правильно зберігайте та використовуйте пристрій. Ваш вологомір може пошкодитись, якщо ви його неправильно використовуєте. Не кидайте його через кімнату та не дозволяйте йому впасти у воду. Якщо ви впустите його або занурите у воду, він може пошкодитися, а якщо це станеться, він не дасть точних показань. Якщо пристрій поставляється з футляром для транспортування, використовуйте його.

Якщо ви будете дотримуватися цих простих правил, ви зможете отримати від свого вологоміра максимальну користь.

Прилади для вимірювання вологи CEM Instruments

Особливості використання вологомірів

  • Якщо ваш вологомір не працює належним чином, не відкривайте корпус пристрою, щоб побачити, що відбувається, оскільки це зазвичай призведе до втрати гарантії. Спочатку перевірте інструкцію, яка постачається з ним, або будь-яку онлайн-документацію, якщо вона існує. Можливо, існує рішення вашої проблеми, яке не передбачає відкриття корпусу. Якщо такого рішення немає, зверніться до виробника та відправте вологомір на обслуговування. Якщо він все ще на гарантії, його можна відремонтувати або замінити.
  • Вологоміри вимірюють вологість, але це не означає, що вони водонепроникні. Якщо вони постраждають від води, вони не дадуть точних показань. Тому не мийте його під проточною водою та не занурюйте в мильну воду.
  • Правильне калібрування має важливе значення, якщо ви хочете отримати точні показання. В інструкції, яка постачається з пристроєм, міститься інформація про те, як його відкалібрувати та як визначити, чи він не відкалібрований.

В маркеті вимірювальних приладів https://simvolt.ua/ представлені тільки оригінальні вимірювальні пристрої з усіма необхідними сертифікатами.

Менеджери нашої компанії нададуть необхідну консультацію та допоможуть підібрати вологомір деревини і будматеріалів CEM, який відповідатиме вашим застосуванням.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.