|
Кількість
|
Вартість
|
||
|
|
|||
|
|
|||
Струмові кліщі AC/DC True RMS до 1000 А з тепловізором 80×80 CEM DT-9581
CEM DT-9581 — професійні струмові кліщі True RMS з вбудованим тепловізором 80×80 пікселів і кольоровим TFT-дисплеєм 2,4″. Прилад вимірює змінний і постійний струм до 1000 А, напругу до 1000 В, опір, ємність, частоту і температуру термопарою K, а термограма на екрані показує, де гріються контакти, автомати чи клеми. Корпус IP65 витримує падіння з висоти до 2 м, знімний літієвий акумулятор заряджається в окремій базі, знімки екрана зберігаються на карту TF, а Bluetooth передає дані в застосунок Thermview+.
Це інструмент для електрика та енергоаудитора, який за один обхід щитової має і зняти навантаження, і побачити перегріті з'єднання — без окремого тепловізора в сумці. Термограма і показання мультиметра виводяться одночасно.
Коротко про переваги:
- Тепловізор 80×80 пікселів, −20…260 °C, ±3 °C або ±3 %, NETD <0,1 °C (100 мК), 50 кадрів/с; маркери найгарячішої та найхолоднішої точок.
- Струм AC/DC до 1000 А (розкриття губок 43 мм), з гнучким датчиком DT-320B / DT-320BS — до 3000 А змінного струму.
- Напруга до 1000 В AC/DC, 6000 відліків, LoZ, VFD-фільтр, INRUSH, PEAK з відгуком 1 мс, безконтактне виявлення змінної напруги.
- CAT IV 600 В / CAT III 1000 В за IEC/EN 61010, IP65, стійкість до падіння з 2 м.
- Знімки екрана на карту TF, реєстрація показань з графіком тренду, Bluetooth і застосунок Thermview+.
Що вимірює і як працює
Струмові кліщі. Змінний і постійний струм у піддіапазонах 60 / 600 / 1000 А з роздільністю від 0,01 А; губки розкриваються на 43 мм. Перетворювач True RMS коректно обробляє спотворені струми в умовах нормування виробника. Режим INRUSH фіксує пусковий струм двигунів і трансформаторів за інтервал інтегрування 100 мс — показання орієнтовне. Для кабелів великого перерізу та шин підключається гнучкий струмовий датчик DT-320B / DT-320BS (30 / 300 / 3000 А змінного струму, 50…400 Гц), який поставляється окремо.
Мультиметр. Напруга DC і AC True RMS до 1000 В, режим AC+DC для пульсуючих сигналів. Режим LoZ зі зниженим вхідним опором допомагає зменшити вплив наведених напруг; максимальна вимірювана напруга в цьому режимі — 300 В. Опір до 60 МОм, прозвонка з сигналом нижче 50 Ом, перевірка діодів, ємність до 100 мФ, частота до 10 МГц і коефіцієнт заповнення 10…90 %, температурний вхід для термопари K від −40 до 1000 °C. Фільтр VFD призначений для вимірювання змінної напруги і струму в колах із частотними перетворювачами. Функція PEAK захоплює піки з відгуком 1 мс; оновлення показань — 3 рази за секунду. Безконтактне виявлення змінної напруги 100…1000 В у носику кліщів сигналізує про наявність поля, не показуючи значення напруги.
Тепловізор. Неохолоджуваний мікроболометр 80×80 пікселів, спектральний діапазон 8…14 мкм, поле зору 21°×21°, 50 кадрів/с, температурна чутливість NETD <0,1 °C, фокус фіксований, мінімальна дистанція 0,5 м. Діапазон температур об'єкта −20…260 °C, похибка ±3 °C або ±3 % показання. На екрані — центральний маркер, маркери максимуму та мінімуму, кольорова шкала; п'ять палітр, коефіцієнт випромінювання 0,01…0,99, одиниці °C/°F/K. Лазер допомагає навести прилад на об'єкт, ліхтар освітлює робочу зону в темній шафі. Кнопка IR перемикає між режимом кліщів і режимом «термограма + вимірювання»: електричне показання виводиться під зображенням, функції MAX/MIN/PEAK/REL працюють як у звичайному режимі.
Знімки, реєстрація та зв'язок. Прилад зберігає знімки екрана з термограмою та поточним електричним показанням на карту TF у форматі BMP. Зображення можна переглядати на приладі та комп'ютері. Функція реєстрації записує електричні показання із заданим інтервалом (1 с…59 хв 59 с) і тривалістю (1 хв…9 год 59 хв) і показує графік тренду зі збільшенням. Через Bluetooth прилад з'єднується із застосунком Thermview+ для перегляду показань і знімків на смартфоні; застосунок доступний у розділі завантажень CEM.
Живлення та корпус. Знімний літієвий акумулятор 7,4 В, 1200 мА·год заряджається в окремій зарядній базі, яка живиться від мережевого адаптера 100…240 В AC з виходом 12 В DC, 2 А. Автовимкнення через 15…60 хв простою, за потреби відключається. Корпус зі ступенем захисту IP65 — пилонепроникний і захищений від водяних струменів, стійкість до падіння з висоти до 2 м за даними виробника. Кольоровий TFT 2,4″ 240×320 пікселів із барграфом, регульована яскравість, годинник і дата для міток знімків. Габарити 95 × 270 × 42 мм, маса 550 г.
Де застосовують
Електрощитові та розподільні пристрої. Струм навантаження і одразу — термограма клем, автоматів, шинних з'єднань: перегрітий контакт видно до того, як він вийде з ладу.
Енергоаудит та обслуговування обладнання. Порівняння струмів навантаження окремих фаз, пускові струми двигунів, перегрів двигунів, пускачів, кабельних вводів; реєстрація показань із трендом для звіту.
Приводи зі змінною частотою. Режим VFD для вимірювання змінної напруги і струму на виході частотних перетворювачів; термограма показує температуру радіатора та силових клем.
Сонячні електростанції та системи постійного струму. Постійний струм до 1000 А і постійна напруга до 1000 В для стрингів, інверторів, акумуляторних збірок; тепловізор виявляє гарячі з'єднувачі.
Сервіс і ОВК. Температура термопарою K, ємність пускових конденсаторів, прозвонка, контроль нагріву компресорів і контакторів.
Обмеження
Тепловізор 80×80 підходить для пошуку локального перегріву; деталізація дрібних або віддалених об'єктів обмежена. При IFOV 4,53 мрад один піксель відповідає лінійному розміру ділянки приблизно 4,5 мм на відстані 1 м; для вимірювання температури об'єкт має перекривати помітно більшу ділянку. Блискучі металеві поверхні відбивають теплове випромінювання навколишніх предметів, тому показання можуть бути завищені або занижені — потрібно враховувати властивості поверхні та відбиття. Мінімальна дистанція фокусування 0,5 м. Показання INRUSH орієнтовне. Точність AC-вимірювань нормована для синусоїдального сигналу в межах 10…100 % вибраного діапазону. Режим LoZ не є самодостатнім способом підтвердження відсутності напруги. Гнучкий струмовий датчик розширює лише вимірювання змінного струму і в комплект не входить. IP65 — захист від пилу та водяних струменів, а не для занурення чи роботи в мокрих електроустановках. Робочі умови 5…40 °C, вологість до 80 % RH, висота до 2000 м. Температура, допустима для комплектної термопари, визначається характеристиками самого зонда.
Технічні характеристики
| Тепловізор | |
| Детектор | неохолоджуваний мікроболометр 80 × 80 пікселів, 8…14 мкм |
| Поле зору / IFOV | 21° × 21° / 4,53 мрад; об'єктив 7,5 мм, F1,1; фокус фіксований, мінімальна дистанція 0,5 м |
| Частота кадрів | 50 Гц |
| Температурна чутливість (NETD) | <0,1 °C при 30 °C (100 мК) |
| Діапазон температур об'єкта | −20…260 °C |
| Похибка тепловізора | ±3 °C або ±3 % показання (довкілля 10…35 °C, об'єкт >0 °C) |
| Налаштування | 5 палітр; коефіцієнт випромінювання 0,01…0,99; °C/°F/K; маркери центру, максимуму і мінімуму; лазерний вказівник класу 2; ліхтар |
| Електричні вимірювання (похибка ±(% показання + одиниць молодшого розряду, d) при 18…28 °C, <75 % RH) | |
| Струм DC | 60 / 600 / 1000 А; ±(2,0 % + 8d) |
| Струм AC True RMS | 60 / 600 / 1000 А; ±(2,5 % + 5d), 50…60 Гц, синусоїда, 10…100 % діапазону; INRUSH 100 мс (орієнтовно) |
| Гнучкий датчик DT-320B / DT-320BS (окремо) | 30 / 300 / 3000 А змінного струму; ±(3,0 % + 5d), 50…400 Гц |
| Напруга DC | 600 мВ: ±(0,8 % + 8d); 6 і 60 В: ±(0,5 % + 5d); 600 і 1000 В: ±(0,8 % + 5d); вхідний опір >10 МОм |
| Напруга AC True RMS | 6 / 60 / 600 / 1000 В; ±(1,2 % + 5d) 50…60 Гц, ±(2,5 % + 5d) 61 Гц…1 кГц; синусоїда, 10…100 % діапазону |
| Напруга AC+DC True RMS | 6 / 60 / 600 / 1000 В; ±(2,5 % + 20d), 50 Гц…1 кГц |
| LoZ (AC / AC+DC) | 6 / 60 / 300 В; ±(3,0 % + 40d) / ±(3,5 % + 40d); вхідний опір 300 кОм; максимум 300 В |
| PEAK | захоплення піків, відгук 1 мс; ±10 % показання |
| Опір | 600 Ом і 6 кОм: ±(1,0 % + 10d); 60 кОм, 600 кОм, 6 МОм: ±(0,8 % + 5d); 60 МОм: ±(2,5 % + 10d) |
| Прозвонка / діод | сигнал при опорі <50 Ом / тестовий струм <1,5 мА, напруга холостого ходу 3,3 В |
| Ємність | 8 піддіапазонів: 60 нФ, 600 нФ, 6 мкФ, 60 мкФ, 600 мкФ, 6 мФ, 60 мФ, 100 мФ; похибка ±(3,0 % + 8d) для 600 нФ…600 мкФ; 60 нФ — ±(3,0 % + 20d); 6 мФ — ±(3,5 % + 20d); 60 і 100 мФ — не нормовано |
| Частота | до 10 МГц; ±(0,2 % + 5d); чутливість >2 В скз (до 100 кГц), >5 В скз (понад 100 кГц) |
| Коефіцієнт заповнення | 10…90 %; ±(1,2 % + 8d); 40 Гц…10 кГц |
| Температура (вхід для термопари K) | −40…1000 °C; ±(1,5 % + 3 °C) |
| Безконтактне виявлення змінної напруги | 100…1000 В AC, індикація наявності поля |
| Функції | VFD-фільтр, HOLD, MAX/MIN, PEAK, REL, INRUSH, автовибір діапазону |
| Загальні | |
| Безпека | IEC/EN 61010-1, ЕМС IEC/EN 61326-1; CAT IV 600 В / CAT III 1000 В; ступінь забруднення 2; подвійна ізоляція; захист входів 1000 В DC/AC скз |
| Відліки | 6000 |
| Швидкість вимірювань | 3 рази/с |
| Дисплей | кольоровий TFT 2,4″, 240 × 320 пікселів, барграф, регульована яскравість |
| Пам'ять | карта TF: знімки екрана з термограмою та показанням (BMP); реєстрація показань з інтервалом 1 с…59 хв 59 с, тривалість 1 хв…9 год 59 хв, графік тренду |
| Зв'язок | Bluetooth 4.0, застосунок Thermview+ |
| Розкриття губок | 43 мм |
| Живлення | знімний літієвий акумулятор 7,4 В, 1200 мА·год; зарядна база з мережевим адаптером 100…240 В AC → 12 В DC, 2 А |
| Автовимкнення | через 15…60 хв простою, відключається |
| Ступінь захисту | IP65; стійкість до падіння з висоти до 2 м (за даними виробника) |
| Умови експлуатації | 5…40 °C, <80 % RH, до 2000 м; зберігання −20…60 °C |
| Габарити, маса | 95 × 270 × 42 мм, 550 г |
| Виробник | CEM, Китай |
Комплект постачання
- Струмові кліщі з тепловізором CEM DT-9581.
- Комплект вимірювальних щупів.
- Термопара типу K.
- Адаптер для підключення термопари.
- Знімний акумулятор.
- Зарядна база.
- Кейс для перенесення.
- Мережевий адаптер зі змінними вилками.
- Інструкція з експлуатації українською мовою.
Що ще знадобиться
Для струмів понад 1000 А і для кабелів або шин, які не входять у губки, — гнучкий струмовий датчик DT-320B або DT-320BS (до 3000 А змінного струму, поставляється окремо, уточнюйте наявність). Для збереження знімків — карта пам'яті TF. Для вимірювання температури блискучих металевих поверхонь — матова стрічка або покриття з відомим коефіцієнтом випромінювання.
Кому підійде
Електрикам, службам експлуатації та енергоаудиторам, які хочуть носити один прилад замість кліщів і тепловізора; монтажникам сонячних станцій і систем постійного струму; сервісним інженерам приводів і ОВК. Якщо термограма не потрібна — достатньо звичайних кліщів AC/DC True RMS на 1000 А; якщо потрібна деталізація дрібних або віддалених об'єктів — окремий тепловізор із вищою роздільністю.
Часті запитання
Чи можна замовити прилад із калібруванням або повіркою?
На ці кліщі доступне метрологічне калібрування в акредитованій лабораторії за ISO/IEC 17025 за додаткову плату — уточнюйте під час замовлення. Повірку цього приладу не виконуємо.
Чи може DT-9581 замінити окремий тепловізор?
Для пошуку перегрітих контактів, автоматів, клем і двигунів у щитовій — так: матриця 80×80 з маркерами гарячої та холодної точок із цим справляється. Деталізація дрібних або віддалених об'єктів обмежена, тому для інспекційних звітів по великих установках знадобиться тепловізор вищої роздільності. На блискучих металевих поверхнях показання залежать від відбиття навколишніх предметів — враховуйте властивості поверхні.
Як зберегти термограму і передати її на комп'ютер?
Прилад зберігає знімок екрана з термограмою та поточним показанням на карту TF у форматі BMP. Знімки переглядають на приладі або на комп'ютері, вставивши карту, а через Bluetooth — у застосунку Thermview+. Порядок дій для поточної прошивки описаний в українській інструкції.
Чи працюють кліщі й тепловізор одночасно?
Так. У режимі IR+Clamp термограма займає верхню частину екрана, а показання мультиметра — нижню; кнопки MODE, RANGE, HOLD, REL, MAX/MIN і PEAK працюють так само, як у звичайному режимі кліщів.
Для чого режим LoZ?
Режим LoZ зі зниженим вхідним опором допомагає зменшити вплив наведених напруг на відключених або довгих провідниках. Максимальна вимірювана напруга в цьому режимі — 300 В. Відсутність напруги перед роботою підтверджуйте передбаченим правилами порядком, а не лише показанням LoZ.
Чим INRUSH відрізняється від PEAK?
INRUSH фіксує пусковий струм двигуна або трансформатора за інтервал інтегрування 100 мс — показання орієнтовне. PEAK захоплює короткі піки напруги чи струму з відгуком 1 мс і показує їх максимум і мінімум.
Як заряджати акумулятор?
Знімний літієвий акумулятор 7,4 В, 1200 мА·год виймають із приладу і заряджають у комплектній зарядній базі, підключеній до мережевого адаптера 100…240 В. Рівень заряду показує індикатор на екрані; автовимкнення через 15…60 хв простою заощаджує заряд, за потреби його можна відключити.