Кількість
|
Вартість
|
||
|
Дозиметр. Купити професійний чи побутовий дозиметр
Дозиметр - це прилад для визначення міри впливу іонізуючого випромінювання на живу і неживу природу. Основними показниками такого впливу є доза іонізуючого випромінювання, чи потужність дози, яку отримав прилад (а, отже, і експериментатор) у певному місці в певному часовому інтервалі. Власне, це і є предметом вимірювання дозиметрів. Радіаційна чистота навколишнього середовища, чистота продуктів, матеріалів, предметів - на ці надзвичайно важливі питання дає відповідь дозиметрія.
Якщо Ви вирішили купити побутовий дозиметр або прилад для лабораторії, Вам слід орієнтуватися в типах і особливостях роботи дозиметрів. Ціни також залежать від рівня моделі.
З назвою дозиметр пов'язано кілька хибних тверджень. Не зовсім правильно вживати словосполучення "дозиметр радіації", оскільки поняття радіація є більш широким та включає і теплове випромінювання, і радіочастотне, і видиме, і потік частинок, і іонізуюче випромінювання в тому числі, так що висловлювання "дозиметр радіації" не зовсім коректне. Нарівні з "дозиметрами радіації" помилково вживають поняття радіометри. Задача радіометрів полягає у вимірюванні активності джерел випромінювання та контролі різних зразків, поверхонь, речей, продуктів та ін. На предмет забруднення радіоактивними елементами. Якщо Ви шукали "дозиметр радіації" а купите дозиметр іонізуючого випромінювання - не помилитесь.
Типи дозиметричних датчиків і дозиметрів
Основним конструктивним елементом дозиметра є чутливий елемент - детектор. За принципом роботи розрізняють: газонаповнені детектори (до них відносяться лічильники Гейгера-Мюллера, пропорційні лічильники, іонізаційні камери), сцинтиляційні твердотільні, або з рідким активним елементом, напівпровідникові, термолюмінісцентні, плівкові та ін. Класифікацію дозиметрів можна проводити і за іншими параметрами: професійні та побутові дозиметри, непрямопоказуючі та прямопоказуючі, порогові або безпорогові, стаціонарні і переносні, портативні, індивідуальні, пошукові, сигналізатори, аналізатори, і ін.
Професійні та побутові дозиметри відрізняються насамперед діапазоном вимірювань, точністю вимірювання, наявністю додаткових можливостей дозиметрів. Ціна приладів відповідно теж відрізняється.
Побутові дозиметри, ціни на портативні моделі
Побутові дозиметри менш прецизійні, допустима похибка вимірювань може досягати 20-30%. Радіаційне забруднення приміщень різного призначення, поверхонь, транспортних засобів, побутових речей, продуктів і т.д. - коло завдань для контролю саме побутовими дозиметрами. Ціна їх стартує від кількох тисяч гривень. Купити такі дозиметри можна в нашому маркеті. Побутовий дозиметр купити необхідно якщо:
- Ви проживаєте в зоні підвищеного забруднення радіонуклідами,
- Ваша професійна діяльність пов'язана з підвищеною небезпекою ураження іонізуючим випромінюванням,
- Ви турбуєтесь про своє здоров'я, і здоров'я своїх близьких.
Професійні дозиметри характеризуються похибкою близько 5-7%, можуть аналізувати різні види випромінювання, мають функцію радіометра. Зв'язок з комп'ютером та спеціальне програмне забезпечення для аналізу й обробки отриманих результатів - необхідний атрибут сучасного професійного дозиметра. Ціна їх від трьох тисяч гривень і вище. Для лабораторій і виробництва, для задач екологічного контролю, аналізу великих територій, для серійних вимірів, рекомендуються саме такі моделі дозиметрів. Купити Ви їх можете в нашому магазині.
Основні дозиметричні поняття та одиниці вимірів професійних і побутових дозиметрів
Експозиційна доза визначає здатність рентгенівських і гамма променів до іонізації атмосферного повітря. Одиниця вимірювання кулон на кілограм (Кл/кг), застаріла одиниця - рентген (Р).
Поглинута доза визначає кількість енергії іонізуючого випромінювання, що поглинута одиницею маси речовини. Одиниця вимірювання грей (Гр), застаріла - рад. 1 Гр = Дж/кг = 100 рад.
Еквівалентна доза визначається як добуток поглинутої живою тканиною або органом, на коефіцієнт якості (шкоди) певного випромінювання. Одиниця вимірювання зіверт (Зв), застаріла - бер. 1 бер = 0,01 Зв.
Ефективна доза враховує чутливість органів і тканин живого організму до дії іонізуючого випромінювання, а також збиток для цілого організму при опроміненні різних органів і тканин. Вимірюється в Зівертах.
Амбієнтний еквівалент дози враховує особливості поглинання гамма-випромінювання біологічної тканиною і розподіл енергетичного навантаження всередині організму. Вимірюється в Зівертах.
Потужність амбієнтного еквівалента дози - рівна похідній за часом від амбієнтного еквівалента дози.
Незважаючи на здавалося б складні означення і різноманіття параметрів, слід орієнтуватися в термінології, яка стосується дозиметрів. Ціна необізнаності і легковажності в галузі радіаційної безпеки може бути дуже високою. Наприклад, гранично допустимий рівень виміряного дозиметром радіаційного фону в зонах постійного проживання населення повинен складати не більше 30 мкР/ч
В маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT представлений широкий асортимент професійних і побутових дозиметрів. Купити прилад під Ваші завдання, дати вичерпну консультацію з технічних та фінансових питань зможуть наші консультанти. Ціни дозиметрів професійних моделей Вас приємно здивують.