Кількість
|
Вартість
|
||
|
Якщо ви купуєте лабораторні ваги, ви могли помітити, що існують лабораторні ваги з зовнішнім калібруванням, а деякі моделі ваг пропонують внутрішнє калібрування як опцію. Якщо вам потрібно використовувати високоточний інструмент для складних застосувань, ви знаєте, наскільки важливе калібрування. Але якщо вам доводиться вибирати між двома варіантами калібрування, який вибрати? Чим вони відрізняються? Які плюси і мінуси? Усі ваги повинні бути відкалібровані, але чим вище роздільна здатність вагового приладу, тим важливіше калібрування.
Ви можете визначити калібрування як акт перевірки показань приладу під час порівняння з відомим еталоном (у випадку ваг це маса), який відображає стандарти метрології. Калібрування по суті підтверджує, що результати приладу будуть точними, допомагаючи зменшити помилки та невизначеність вимірювань.
Калібрування – це процес забезпечення та підтримки точності вагового приладу відповідно до стандарту або прийнятого діапазону результатів. Тому калібрування ваг вважається процесом коригування, визначення та перевірки ваги на відповідність відомій або призначеній точності. Це може бути досягнуто за допомогою внутрішнього калібрування або зовнішнього калібрування, яке потребує використання калібрувальних гирь. Інтернет Маркет «SIMVOLT» пропонує купити ваги лабораторні з зовнішнім калібруванням від надійних виробників.
Чому ваги потрібно калібрувати?
Дуже важливо, щоб ваги та зважувальні прилади регулярно калібрувалися, щоб гарантувати послідовність результатів зважування. Наприклад, комерційні продукти, які продаються за вагою або вказують вагу на етикетці, відповідно до закону повинні відповідати рекламованій вазі. Якщо ваші ваги неправильно налаштовані, ваші результати зважування також будуть неточними, і ви можете нести відповідальність. Крім того, відсутність стандартизації продукції може негативно вплинути на репутацію компанії.
Калібрування має вирішальне значення для збільшення терміну служби ваг. Це також необхідний процес для забезпечення достовірності даних під час ретельного тестування. Часте калібрування забезпечує лінійну точність ваги, дозволяючи проводити більше експериментів із меншою ймовірністю помилок (кому хочеться працювати цілий день лише для того, щоб зрозуміти, що їхні результати недійсні?).
Як калібрують ваги?
Існує кілька способів калібрування ваг, однак найчастіше використовують схвалені калібрувальні гирі або тестові гирі. Існує широкий вибір калібрувальних гирь, які варіюються від 1 г до декількох кілограмів. Під час тестування ваги найкраще використовувати повний набір гирь, які можна порівняти з вагою та рівнем точності ваги.
Вам також потрібно переконатися, що ваші тестові гирі схвалені метрологічною асоціацією вашого регіону (наприклад, OIML, ASTM тощо), щоб підтвердити, що гирі є загальновизнаним еталоном ваги.
Що таке зовнішнє калібрування?
Зовнішнє калібрування – це процес ручного калібрування ваг із заданою масою. Зазвичай користувачі встановлюють калібрувальний прилад для зважування (вручну або за допомогою меню з цифровими вагами), додають калібрувальну масу на ваги та перевіряють правильність показаної ваги. В інтернет магазині https://simvolt.ua/ представлені лабораторні ваги з зовнішнім калібруванням ціна на які досить конкурентна на ринку.
Як відкалібрувати ваги зовні?
Для проведення зовнішнього калібрування вам знадобляться калібрувальні гирі, адаптовані до ваших ваг (напівмікроваги потребують набагато менших вагових гирь, ніж прецизійні ваги з великим посудом). Набори гирь постачаються з кількома калібрувальними гирями, футляром для їх зберігання та рукавичками або щипцями для роботи з ними. З калібрувальними масами потрібно поводитися особливо обережно, їх потрібно належним чином підтримувати, щоб вага залишалася незмінною. Зовнішнє калібрування залежить від кількох факторів: умов калібрувальних мас і того, чи правильно користувач калібрує прилад.
Це ручний процес, тому обов’язково включіть час зовнішнього калібрування у свою рутину під час використання вагового приладу. Більшість ваг можна відкалібрувати зовні. Деякі моделі ваг дають користувачам можливість як внутрішнього, так і зовнішнього калібрування.
Що таке внутрішнє калібрування?
Внутрішнє калібрування – це процес, який використовує внутрішній механізм ваг для самокалібрування. Зазвичай це виконується за допомогою меню, дисплея та клавіатури ваг. Ця опція збільшує вартість лабораторних ваг, але користувачам не потрібно купувати повний калібрувальний набір для калібрування. Ця функція зазвичай присутня на високоякісних аналітичних вагах і мікровагах.
Як налаштувати автоматичне внутрішнє калібрування?
Деякі ваги з внутрішнім калібруванням мають автоматичне внутрішнє калібрування. Це збільшує вартість ваг і зазвичай доступно лише для лабораторних ваг (наприклад, прецизійних, аналітичних і напівмікроваг). Користувачі можуть налаштувати автоматичне калібрування ваги через заздалегідь визначені проміжки часу, якщо відбуваються зміни температури в навколишньому середовищі, де використовуються ваги, якщо втрачається живлення тощо. Ця функція може бути дуже корисною для завантажених лабораторій, користувачам не потрібно виконувати процес калібрування, і немає шансів, що хтось забуде, тому ваги дають надійні результати, і користувач може зосередитися на підготовці зразків або інших завданнях. Ваги також можна налаштувати на самокалібрування, наприклад, коли лабораторія закрита, щоб ваги завжди можна було використовувати, коли люди працюють, таким чином максимізуючи продуктивність.
Лабораторні ваги з яким калібруванням краще обрати?
Важливість калібрування ваг не можна недооцінювати, і дуже важливо зважити всі плюси та мінуси внутрішнього та зовнішнього калібрування перед тим, як вибрати ваги.
Хоча зовнішнє калібрування, як правило, є менш дорогим (навіть з урахуванням придбання калібрувальних гирь), воно також відволікає час, персонал і ресурси.
Зовнішнє калібрування вимагає оптимальних налаштувань і належного догляду не лише за вагами, але й за гирями. Це все ще швидко та легко зробити, лише потрібно старанно підтримувати оптимальне калібрування. Внутрішнє калібрування краще підходить, якщо умови часто змінюються, і у вас немає часу або ресурсів, щоб калібрувати ваги вручну.
Внутрішнє калібрування може враховувати зміни температури, стабільності, руху, часу та навіть неправильне вимкнення живлення ваг. Однак моделі з внутрішнім калібруванням зазвичай коштують дорожче.
Менеджери нашої компанії допоможуть підібрати необхідну модель та замовити ваги лабораторні з зовнішнім калібруванням.