Кількість
|
Вартість
|
||
|
Нітрат (NO 3-) — це іон з одним центральним атомом азоту, оточеним трьома атомами кисню. Він легко розчиняється у воді і є важливою поживною речовиною для рослин, яку часто використовують для сприяння росту.
Окрім стоку з орних земель і газонів, джерелами нітратів у навколишньому середовищі є скиди з очисних споруд, септичних систем, місць зберігання гною та промислових об’єктів. Існують також природні джерела нітратів, наприклад гнилі рослинні залишки. Для контролю рівнів нітратів у воді та ґрунті необхідно використовувати тестер нітратів.
Вміст нітратів вимірюють у багатьох сферах застосування — у поверхневих водах, підземних водах, стічних водах, аквакультурі, харчових продуктах тощо, але причини моніторингу нітратів різні.
В яких сферах виконують моніторинг нітратів?
- Моніторинг нітратів в поверхневих водах. Коли надлишок поживних речовин, таких як нітрати та фосфор, вимивається у водойму, результатом часто є шкідливе цвітіння водоростей. Це цвітіння може виробляти небезпечні токсини та спричиняти падіння розчиненого кисню, що призводить до загибелі риби. Особливу проблему викликає цвітіння водоростей у водоймах, які служать джерелами питної води. Через небезпеку цвітіння водоростей багато програм моніторингу якості води спрямовані на визначення надлишкових рівнів нітратів. В інтернет маркеті https://simvolt.ua/ ви можете придбати вимірювач нітратів від відомих виробників.
- Перевірка нітратів в питній воді. Вживання нітратів може викликати проблеми зі здоров’ям, особливо у маленьких дітей. Вживання питної води з високим вмістом нітратів може призвести до метгемоглобінемії, також відомої як «синдром синього малюка». Цей стан часто виникає, коли для приготування дитячої суміші використовується вода з надмірним вмістом нітратів. Коли немовлята вживають нітрат, він перетворюється на нітрит бактеріями в ротовій порожнині та шлунку — дитячий шлунок менш кислотний, ніж дорослий. Нітрит зв’язується з гемоглобіном, утворюючи метгемоглобін, особливий тип гемоглобіну, який не може вивільняти кисень до клітин. Найпоширенішим симптомом «синдрому синього малюка» є сіро-блакитне забарвлення губ дитини. Це може з часом поширитися на решту тіла, що призводить до смерті в найважчих випадках. У дорослих також може розвинутися метгемоглобінемія, прискорене серцебиття, слабкість, нудота і навіть смерть. Контролюйте вміст нітратів у питній воді використовуючи пристрій для вимірювання нітратів.
- Моніторинг рівнів нітратів у стічних водах. Окрім нітратів, у навколишньому середовищі можна знайти інші хімічні форми азоту, такі як нітрит і аміак. Цикл азоту описує, як вони перетворюються з однієї форми в іншу. Однією з цілей очищення стічних вод є видалення азоту, щоб запобігти перезбагаченню води цим елементом. Моніторинг нітратів має вирішальне значення для контролю процесу очищення стічних вод. Аміак перетворюється на нітрит і, зрештою, нітрат за допомогою процесу, який називається нітрифікацією. Цей процес відбувається за допомогою аеробних бактерій — їм для виживання потрібен кисень. Дві фази циклу азоту — нітрифікація та денітрифікація — особливо важливі для очищення стічних вод.
Нітрити та нітрати, що перетворюються на газоподібний азот і видаляються зі стічних вод за допомогою біологічної реакції, відомої як денітрифікація. Цей процес вимагає дуже низького вмісту розчиненого кисню (DO) і достатній запас органічного вуглецю, тому моніторинг нітратів є критично важливим для контролю процесу денітрифікації. - Перевірка нітратів при вирощуванні аквакультур. Як зазначалось раніше, високий рівень нітратів може підживлювати шкідливе цвітіння водоростей, що призводить до загибелі риби. Але чи нітрати у воді безпосередньо впливають на водні види, якщо немає шкідливого цвітіння водоростей?
У деяких поверхневих водах природні рівні нітратів відносно низькі — 1 мг/л або менше. На цьому рівні нітрати не є шкідливими, але негативний вплив на здоров’я водних видів можна побачити, коли концентрація нітратів стає надто високою. Прилад для вимірювання нітратів може допомогти інформувати працівників при вирощуванні аквакультур, коли слід коригувати роботу — це може включати збільшення швидкості водообміну, додавання блоку денітрифікації або зменшення навантаження на корм.
- Моніторинг рівнів нітратів в їжі. Нітрат зазвичай використовується як консервант для бекону, шинки, салямі та деяких сирів. Дослідження пов’язують використання нітратів з утворенням нітрозамінів, деякі з яких є сполуками, що викликають рак. Один із способів утворення нітрозамінів полягає в тому, що нітрити, природним чином перетворені з нітратів в організмі, розташовані поблизу білків. Цей стан зустрічається в продуктах, багатих білком, таких як консерви. Коли консервоване м’ясо готується при високій температурі, легше утворюються нітрозаміни. Приготування консервованого м’яса на грилі може призвести до утворення нітрозамінів, деякі з яких, як відомо, викликають рак.
Хоча використанню нітратів як консервантів приділяється значна увага, люди отримують дуже невелику частину споживання нітратів із обробленого м’яса — лише близько 5 %. Більшу частину харчових нітратів (>80 %) ми отримуємо з овочів, при цьому зелені листові овочі часто накопичують високі концентрації нітратів.
Замість того, щоб додаватися як консервант, овочі отримують нітрати з ґрунту, на якому вони ростуть, причому ті, що вирощуються на ґрунті, збагаченому добривами, мають більший рівень, ніж органічні продукти. Нітрати в овочах менш схильні до утворення нітрозамінів, оскільки вони не багаті білком. Овочі також містять сполуки (наприклад, вітамін С і поліфеноли), які допомагають мінімізувати ймовірність утворення нітрозамінів. Зелені листові овочі, такі як шпинат, можуть містити високий рівень нітратів. Порівняно з обробленим м’ясом нітрати в овочах менш схильні до утворення нітрозамінів. Нітрати в овочах можуть бути корисними, оскільки нітрати пов’язані з виробництвом оксиду азоту. Цей газ може знизити артеріальний тиск і допомогти боротися з інфекцією, серед інших переваг. Слід зазначити одне: хоча з овочів можна отримати стільки нітратів, що може спричинити метгемоглобінемія, це дуже малоймовірно. Крім впливу нітратів на організм людини, ще однією причиною для моніторингу рівня нітратів в овочах є оптимізація часу внесення добрив і збору врожаю, оскільки концентрація нітратів у листовій зелені може коливатися протягом дня.
В інтернет маркеті https://simvolt.ua/ви можете придбати нітрат тестер за конкурентною ціною на ринку.